Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bírjátok a hazánkban lévő...

Bírjátok a hazánkban lévő kínaiakat?

Figyelt kérdés

2017. aug. 12. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Akivel eddig találkoztam azok rendes jó fej emberek voltak.
2017. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ėn akikkel eddig találkoztam, azok nem voltak jófejek, maguknak valók voltak.
2017. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem személy szerint semmi bajom nincs velük.
2017. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincs velük bajom, bár egyet sem ismerek személyesen. Úgy vettem észre, hogy ők inkább csak a saját "fajtájukkal", a saját közösségükön belül kommunikálnak, nem igazán nyitottak más ország kultúrájára, hagyományaira, létrehoznak maguknak egy "kicsi Kínát" abban az országban, ahol éppen élnek, az ott élő emberekkel maximum üzleti kapcsolataik vannak. Ez inkább a bevándorlókra jellemző, az ő gyerekeik, akik már itt jártak suliba és itt nőttek fel már egy kicsit nyitottabbak.
2017. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
A kajájuk jó, ezenkívül bírom a kis kínai csajok hadoválását olyan izgató
2017. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sincs semmi bajom velük, szoktam kínai mindenes boltban vásárolni. Tök cuki az eladó fiú, amikor keresek valamit, és magyarul mondja, hogy "nincen szajnosz, elfotyott". :)
2017. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Hasonlóak mint a cigányok.A lényegi különbség,hogy nem nyíltan antiszociálisok,hanem sunyiban és rengeteg pénzük van.

A gazdasági kár amit az országnak okoznak az felbecsülhetetlen.

A legtöbb árujuk áfa és sokszor vám mentes ezért olcsón tudják adni,így versenyzi velük senki nem tud.

Kezdő nagyvállalkozóként van valami adómentességük pár évig.

Ha ez lejárt,akkor átíratják a vállalkozást új névre és megint adómentes.

A garancia jelentését gyakorlatilag nem ismerik,ritkán cserélnek,pénzt soha nem adnak vissza.

A navtól és a vám kommandótól sem félnek,mert az évi 1-2 bukást mellényzsebből kifizetik,mondhatni kalkulált rezsiköltség.

2017. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Utolso: nem védeni akarom öket, de ha olcson adják, miért várod el tölük a garanciát és a cserét? A nagyvállalatok ugyanugy ráfogják, hogy ez most "emiatt meg amiatt nem garanciás", a kifogást keresgetik állandoan, akkor a kinaiaknak miért kellene pénzt visszaadniuk? Egyébként nem sürün vásárolok kinaiban, de nekem eddig mindig elsö szora kicserélte.
2017. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jo tapasztalataim vannak velük. Egyszer egyedüli nöként defektet kaptam estefele. Miért is értenék olyanhoz, hogy kerékcsere, hivtam a párom, de idö volt mire odaért. Kiraktam a vészjelzöt, elhaladt mellettem vagy 15 kocsi, egyik sem segitett volna. Egyszer megállt mellettem egy, kiszállt belöle egy nagyon kedves kinai pár. Hát azt nem nagyon értettem, hogy mit kezdtek mondani, de rögtön elövette a potgumit, és nekilátott kicserélni. Látásbol ismertem a nöt, tudtam, hogy van egy pékségük. Másnap hálám jeléül bevittem egy üveg pezsgöt és egy bonbont neki, erre ö odaadott husz deka pogácsát ingyen. Még ekkor is a jo szándék vezérelte, remélem legalábbis, hogy nem azt hitte ezekkel akarok fizetni a pogiért.:)
2017. aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg azért cserélte ki,mert nem kínai volt az eladó.

Ők nagyon ritkán állnak be általuk lenézett eladói munkakörbe szinte soha.

Csakis az éttermekben.

Eladónak általában magyarokat,románokat vagy vietnámiakat vesznek fel.

Az olcsó ár meg nem lehet ok a garancia hiányára ha legális kereskedelmi tevékenységről beszélünk.

2017. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!