Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Skinheadek és műveltség. Két...

Skinheadek és műveltség. Két összeférhetetlen dolog?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy léteznek-e művelt skinhead közösségek, akik esetleg meg is tudják indokolni elveiket, nem csak rikácsolják a propagandaszövegeket?

2017. aug. 13. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Volt jó régen, szerintem legalább 8 éve egy portálon(talán 444) valamiféle interjú, egy kopasz sráccal, a Vér és Becsület Napja alkalmából. Ez a srác gyűlölködés és fröcsögés nélkül, higgadtan ecsetelte, hogy mit jelent számára a hungarizmus, hogy miben hisz, miért fontos erre a budai várból való kitörésre emlékezni, stb. Mondta, hogy mellesleg polgári szakmája van, cukrász, és még a riporter provokatívan rá is kérdezett, hogy ezek szerint muszáj kiszolgálnia cigányokat, arabokat vagy zsidókat is, ha betévednek az üzletbe. Mondta a srác hogy hát igen, de nem szívesen. Így is lehet. Vagy vegyük például Tirityán Zsoltot, a Betyársereg vezetőjét. Pl a Puzsérral való vitája a youtuben. Szerintem ő a hazai szélsőjobb leghitelesebb vezére ilyen szempontból. Szóval előfordul ilyen pozitív példa, de nagyon ritka
2017. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva a kérdést talán provokatívnak tűnhet a skinheadek számára, nem ez a célom, csak érdeklődök. Köszönöm a választ! Meg is nézem őket.

A Betyársereg elég komolyan veszi a célját, tőlük nem is várok Romper Stomper féle primitívséget, de a környezetemben lévő kisebb közösségek azt a mentalitást képviselik, és ezért érdekelne.

2017. aug. 13. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Igen. Kozepiskolaban en is skinhead fele voltam, de ahogy tobb eszem lett rajottem hogy mekkora idiota voltam.


Ezzel sokan masok is igy vannak abbol a tarsasagbol, a legtobb mar teljesen normalis ember lett. Van akiknek meg azota is hianyzik az agya es skinhead maradt.

2017. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Műveletlen emberek nem csinálnak ilyen gyönyörú zenét, a Magozott cseresznye meg köztudottan skinhead zenekar:


https://www.youtube.com/watch?v=dMaxwRKgKZk

2017. aug. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is éppen Puzsér interjúját mondtam volna Tyirityánnal. Ritka hogy valaki egy vitában legyőzné vagy akár csak méltó ellenfele lenne Puzsérnak. Tyirityánnak véleményem szerint sikerült, nem tudták kikezdeni. Nem tudott rajta fogást találni Robi sem. És ez egyértelműen Tyirityán felkészültségének és szellemi kvalitásainak tulajdonítható. Szóval igen, vannak értelmes szélsőjobboldali emberkék. Sőt, véleményem szerint nagyon is sokan vannak. Csak nem mondod meg rájuk nézve, mert nem feltétlen borotválják kopaszra a fejüket. Aki kopasz sok esetben azért az, mert a külsőségekre koncentrál a tartalom helyett, ergo nem az intelligensebb fajtából van. Persze ez sem egy általános igazság, de azért többé kevésbé fedi a valóságot.
2017. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Még valami. Szerintem az a baj a szélső jobbal, amit Tyirityán és Puzsér is megfogalmaztak, hogy idejét múlt néhány dologban. Meg kéne újulni, az új aktuálisan fenyegető problémákkal foglalkozni, és nem a zsidózással, mert ez már egy kijátszott kártya és senkit nem érdekel. Szerintem sokkal inkább kéne a túlerőltetett neoliberális ostobasággal szembeszállni, az sokkal inkább fenyegeti a régi értékeinket. Ez ellen kéne egy szélső jobbos fellépés, ennek lenne támogatottsága és értelme.
2017. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 RASH39 ***** válasza:
Egy sincs köztetek aki tudja mi a skinhead!Akikről írtok azok a boneheadek!
2018. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Gondolom azért gondolják ezt sokan mert nagydarab kemény csávók,kissé ijesztő kinezettel.Sokan azt gondoljak hogy egy izmos keménykedős ember nem túl okos,hulk.Mondjuk van valóság alapja ugyanis a skinheadek a legtöbb vitát,nézeteltérést erősszakkal,vedekedéssel oldják meg.
2020. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem meg ők értelmesebbek néha, mint a liberálisok, de hát mindekinek van egy véleménye.
2021. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!