Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy önygilkosságról halloto...

Ha egy önygilkosságról hallotok/olvastok, mi az első gondolat, ami az eszetekbe jut? Mi a véleményetek róla? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A barátomnak segítek anyagot gyűjteni a projektjéhez, aminek az a címe, hogy: "Egy öngyilkosság kívülről" Ehhez lenne szüksége random emberek véleményére. Kérlek titeket, hogy a válaszokhoz írjátok oda a korotokat valamint a nemeteket. Köszönjük a segítséget!

2017. aug. 14. 05:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

Huu, most jó sokan le fognak pontozni, de ilyen esetben leszarnám a helyzetet. Mindigis gyáva dolognak tartottam az öngyilkosságot, nem szeretem a gyáva embereket és le is nézem az öngyilkosokat. Nem tudom megérteni őket, soha nem is fogom és nem is akarom.

19/N

2017. aug. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Sajnálom a környezetét. Őt magát qrvára nem. Ha ilyen tehetetlen az életével,akkor gyalogoljon el 4000kilométerre és kezdje előröl.
2017. aug. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Nagyjából át tudom érezni, hogy milyen lehetett neki. Régebben irigyeltem őket, hogy nekik sikerült, de hatalmas erő és elkeseredés kell ahhoz, hogy valaki tényeg meg tudja tenni, miközben a teste a túlélésért küzd.

Most már annyira nagyon nem hatnak meg, jobban beleéltem magam, mikor mély depresszióval küzdöttem és állandóan elképzeltem, hogyan vethetnék véget az életemnek.


23/L

2017. aug. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
8%

Buta volt.

Mert egyik, semmi garancia arra hogy halál után jobb lenne es klinikai halottak szerint az öngyilkosok "beragadnak" nem tudnak haladni a tobbiekkel felfelé.ujra es ujra ongyilkosok maradnak mint egy beragadt lemez.


Másik hogy a kudarcfeldolgozasi problemamegoldasi kepességet a szülotol tanulja a gyerek es akit pl csak sajnáltak es nem motiválták felállni vagy azt sulykolták bele hogy rossz gyerek, vagy szulo elhagyta, hajlamosabbak erre mert a gyerekkori dolgok ha nem is emlekszik de berogzulnek.ergo hajlamos értéktelennek, kilátástalannak tekinteni magát.


Harmadik ez kicsit cinikus, de nekem negativ, hogy a pasik egyik fele homo, kis hányada drogos vagy öngyilkos en meg itt vagyok egyedul..tiszta tré

2017. aug. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
"Béna" 25/f
2017. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon át tudnám érezni a helyzetét, mert én is voltam depressziós, illetve a húgom öngyilkosságot kísérelt meg sok évvel ezelőtt. Az ilyen ember nem gyáva vagy buta, hanem olyan szinten bele van süppedve a depresszióba, hogy nem lát kiutat a helyzetéből. Ez egy betegség. Azok, akik most elítélik az öngyilkosokat, nem tudják átérezni, mert ők soha nem voltak ennyire rossz helyzetben. Nekik rossz hírem van: mindenkinek van egy határ, amit el tud viselni, ők is lehetnek még depressziósak.
2017. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

A gyakorizók nagy részének logikája szerint a mentális betegség nem betegség, így szerintük:


rákos beteg meghal -> Ó mennyit küzdött, milyen erős volt, kár érte!


depressziós beteg öngyilkos lesz -> Gyáva volt, rossz problémakezelést tanult a szüleitől voltak stb, stb.


Depresszióst megróni az öngyilkos gondalataiért olyan mintha a rákosnak azt mondanád hogy miért nem tudja legyőzni az áttételes tumort pusztán akarattal.

2017. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%

Ha az illető pszichés beteg akkor érthető,mivel a betegsége sarkallta erre a tettre. Ezen kívül viszont nincs semmi, de az ég világon SEMMI amiért véget kell vetned az életednek akkor is, ha a legrosszabb időket éled.Nekem is fordultak már meg ilyen gondolatok a fejemben, de mielőtt ténylegesen megtennétek, gondolkozzatok el rajta 3x 4x vagy akár 10x is, több nézőpontból is. Az egyik legidegesítőbb dolog ebben a témában, amikor valamelyik kamasz azért lesz öngyilkos, mert az első szerelme elhagyta és csak ő van a szeme előtt.. Meg saját maga és, hogy neki milyen rossz. Azok akik igazán szeretik és megbecsülik nem veszi észre vagy csak nem érdekli, és ez szerintem ez a legnagyobb önzés amit egy ember megtehet. A másik meg, hogy szerintem egy szülőnek a gyermeke elvesztése az egyik legszörnyűbb dolog, ami valakivel történhet, és ez a nyomás,szorongás, elkeseredettség haláláig tart,a szerelmi bánat amit a kamasz lány érzett az pedig csak átmeneti. Nincs gyerekem és nem is akartam meghalni egy fiú miatt, de én így tudom elképzelni a szituációt.


17/L

2017. aug. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: amikor valaki öngyilkos lesz szerelmi bánat miatt, akkor általában más is van a háttérben, a szerelmi bánat csak az utolsó csepp a pohárban.
2017. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

Senki nem maga dönt arról, hogy megszülessen-e, van aki egyszerűen úgy van vele, hogy elég ebből az élet nevű dologból.


Én magam élvezem az életet, megtalálom azokat a dolgokat, amik örömet okoznak, azonban meg tudom érteni, ha valakinek már elég belőle.


Az egyetlen, amit nem nézek jó szemmel, ha valaki úgy lesz öngyilkos, hogy másnak árt. Tehát ha vonat elé ugrik, ami miatt a vonat vezetőjének élete végéig lelki problémát okoz, azt megvetem.

2017. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!