Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha irigy vagyok?

Mit tegyek, ha irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom,most sok oltást fogok kapni,hogy milyen rossz ember vagyok stb,de fel kell vállalnom,hogy irigy vagyok. A barátommal már régóta próbálkozunk,hogy babánk legyen. Eddig még nem jött össze sajnos. A legjobb barátnőmnek viszont igen,egy olyan pasitól,akivel egy hónapig voltak együtt és szétmentek. Úgy döntött,hogy megtartja,amivel nincs is baj és a családján kívül én is ott leszek neki,ami persze magától értetődik,hiszen a kezdetektől a legjobb barátom,szeretem őt és a babucikat is imádom. De vérzik a szívem,mert annyira szeretném már,hogy legyen gyerekem,minden körülmény adott,de mégsem. Neki pedig csak úgy össze jött ilyen könnyen. :( Oké,most ne úgy képzeljétek el ezt,hogy mindenféle rosszat kívánok neki(k),csak rosszul esik és nem akarom,hogy ezek az érzések legyenek bennem. Félek,hogy látja majd rajtam és megbántom,hiszen erről ő nem tehet. Hogyan lépjek túl ezeken az érzéseken?


A normális válaszokat köszönöm!


2017. aug. 15. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyikőtök( vagy a pasid vagy te) meddő? Ha hosszú ideje nem jön össze, felmerülhet a gyanú
2017. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltunk már orvosnál ezügyben és minden rendben. :( Teljesen egészségesek vagyunk. Fogalmam sincs..
2017. aug. 15. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább örülj neki, hogy nem növekszik benned az a sorscsapás.

Csak elrontanà az életed.

2017. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SirMoook ***** válasza:

Szia:)

Ebbe a babatémába nem tartozom bele, de megpróbálom az irigységgel leírni a tapasztalataim.

Sokáig voltam irigy, főleg a mostani legjobb barátnőim helyzetére úgy egészében. Igazából fájt a szívem azért, hogy helyet cserélhessek velük.

Aztán rá kellett szép lassan jönnöm, hogy muszáj arra koncentrálnom ami nekem van, nem pedig arra amivel mások rendelkeznek, és nem arra ami nekem hiányzik. Nyilván egy kisbabánál ez milliószor nehezebb, én ezt át se tudom érezni, de elméletileg a technika ugyanaz.

Én hogy úgymondjam, 'hozzászoktam' a helyzethez, elfogadtam azt, hogy ez most így van, nem szomorkodom miatta, inkább annak örülök, ha később megváltozik.

És ezért ne őröld magad, emberi tulajdonság az irigység is, és a te hozzáállásod pedig sokakéhoz képest nagyon pozitív még így is. Becsülendő (ennek kéne az átlagnak lenni, de sajnos nem az) hogy ehhez képest jól kezeled ezt a helyzetet, arra vigázz, hogy ez így is maradjon, ennél negatívabba ne csapjon át az érzés. (Könnyű ezt mondani..)


És ha elméletileg nincs semmi fizikai oka annak, hogy nem jön össze, akkor még mindig van esély egy kis jövevényre:)

Nem szokásom hamis reményeket kelteni, de volt olyan ismerősöm, akinek három és fél év kellett hozzá. Ott is minden rendben volt, csak egyszerűen nem volt szerencséjük.


Kitartást kívánok az érzés kiküszöböléséhez is, és a próbálkozáshoz is:)

(18/L)

2017. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most képzel el, hogy a legjobb barátom néhány hónappal idősebb nálam. Édesanyja egyedül vállalta.

Nekem van az apám is.

3 hónap a különbség köztünk, még is egész életemben ő irigyelt engem. Van apám, több szeretet, több pénz...


Na még mindig irigyled?

2017. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!