Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz valakiből visszahúz...

Miért lesz valakiből visszahúzódó típus?

Figyelt kérdés
Az ilyen embereket gyerekkorukban sok trauma érte?

2017. aug. 18. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínű. Nem voltak sokat társaságban, vagy olyan társaságba keveredtek, ahol nem bántak velük jól. Ha egy idő után nem keresik egy ember társaságát, persze, hogy visszahúzódó és félénk lesz.


Én is ilyen voltam óvodás korom óta, egészen a gimi kezdetéig, csak nagyon kevés barátom volt, nem szerettem emberek között lenni. Alig mertem megszólalni, kerültem a szemkontaktust.


Ez kb. 2,5 évvel ezelőtt változott meg, amikor megismertem a páromat. Ez a kapcsolat nagy önbizalomlöketet adott, azóta sokkal nyitottabb és beszédesebb vagyok.


L/19

2017. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért, mert sok rossz dolog érte őket kiskorukban, iskolai-, netalán családi bántalmazás is. Az is közrejátszhat ebben, hogy ők bármit is mondtak vagy csináltak soha semmi sem volt jó, mindig lenézték, leszólták őket.
2017. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy eddig írták.

Barátnőm nagyon aranyos lány volt és kedves, csak elvarázsolt. Pluszban a hímsoviniszta apja gyerekkorától kezdve bántotta, értéktelen szarként kezelte, mert lány. Tehát nemcsak az osztályban bántották, meg úgy átlagban, hanem haza is gyomorgörccsel járt, sokszor kérte, hogy aludhasson nálunk.

Gondold el, úgy felnőni, hogy alig van biztatás, mindenhonnan csak a cseszegetés jön.

Próbáltam neki segíteni, de nem sokat lehetett, nem is egy suliba jártunk.

Egy nagyon visszahúzódó, depresszív felnőtt lett belőle. Azok meg akik bántották (ismerek pár gyökeret), vidáman éldegélnek a családjukkal, gyerekeikkel.

Sajnos ilyen a világ.

2017. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszahúzódó vagyok de nem tudom miért.Soha nem bántottak se a suliban se otthon.Ha valakinek baja volt velem akkor hiába voltam inkább csendes mindig megvédtem magam de amúgy nem jártattam a szám feleslegesen.
2017. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban is érheti az embert olyan esemény, ami visszahúzódóvá teszi.
2017. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Velem apám gyerekkoromban állandóan azt éreztette, hogy csúnya vagyok és nem vagyok jó semmire. Rendszeresen bántalmazta anyut is, fojtogatta stb. Emiatt visszahúzódó lettem és sosem tudtam sehová beilleszkedni. Plusz magatartásproblémáim vannak mai napig. Kiskoromban 9-10 évesen mindig csúfoltak, bántottak fizikálisan és verbálisan is. Ekkor még úgy jött ki rajtam a frusztráció, hogy sírtam. Ma meg már bármit mondanak rám, amit kicsit is sértőnek gondolok verekszem és kiabálok, fenyegetőzöm és gyilkos gondolataim vannak. Sokszor rosszul is leszek ilyenkor, de megfogadtam, többé nem hagyom magam. Nincsenek barátaim, haverjaim. Emiatt végtelen gyűlöletet érzek más emberek iránt. Tudom, hogy magamban kellene rendet tennem, de már kialakult bennem ez a szemlélet. Örökké különc maradok.
2017. aug. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. 17/L
2017. aug. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!