Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédkészség elvesztése...

Gulyás László18 kérdése:

Beszédkészség elvesztése hosszabb ideig tartó nem beszélés miatt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ha valaki mondjuk 1 évig nem beszél, az elvesztheti a beszédkészségét?
2017. aug. 19. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Nem mondom tudom, hogy ki mikor hol volt a nap, de ki kit viszek oda.
2017. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem. Nyilván egy év némaság után nem olyan választékosan fog beszélni, mint egy író, de teljesen nem felejti el. Passzív tudássá, készséggé fog válni, amit gyorsan vissza lehet fejleszteni az eredeti szintre.
2017. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mivel jelenleg egyedül élek és nem igazán járok emberek közé, munkahelyemen is alig kell beszélni, meg alkalom is alig adódik rá, és félek, hogy elvesztem ezt a képességet.
2017. aug. 20. 01:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondhatom, hogy nagyon keveset beszélek (kb. 3 hónap alatt annyit, mint más ember Egyetlen nap alatt. Ismerősöknek köszönök, ha muszáj, + szüleimmel pár szót váltok, de általában ennyi), így amikor egy beszélgetésre kerül a sor, igencsak gyengén teljesítek. Nem tudom koherensen, értelmesen megfogalmazni a gondolataimat, hiába van tág szókincsem, csupa "sablon" szavakat használok, és nem tudom választékosan kifejezni magam. Továbbá szaggatottan, szabályozatlan hangszínnel és átgondolatlanul is beszélek. Úgy érzem, évről évre gyengül a beszédkészségem :(.
2017. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!