Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen fura,...

Miért vagyok ilyen fura, mikor beszélek?

Figyelt kérdés
Mikor osztálytársakkal, vagy random idegenekkel próbálok beszélni berekedek, kicsit elmegy a hangom, elvörösödök és sosem tudom mit mondjak. Gyakran előfordul, hogy összegabalyodik a nyelvem, nem úgy jönnek ki a szavak, ahogy kéne nekik, sokszor elcsuklik a hangom. :D Ha például valahol jegyet kell vennem, vagy étteremben rendelek, akkor is ez történik. Ez nem normális, és már nagyon unom. Más is van így ezzel? Mi lehet ez? Mit lehet vele csinálni?

2016. júl. 7. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne elég gyakorlatod. Összeszeded magad és a gondolataidat, megfigyeled mások viselkedését -a megfelelő alanyét-. Nekem is ilyen volt még kiskoromban, abban sem volt gyakorlatom, hogy fizetni tudjak a pénztárosnak, mivel azelőtt mindig édesanyámmal jártam boltba.


Ma már egyáltalán nem okoz gondot, hogy precízen kifejezzem a véleményem, vagy információt kérjek bárkitől utcán / boltban / buszon / egyetemen.

2016. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van mert zárkózottabb típus vagyok és nem beszélek sokat! :D

18/F

2016. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gyakorlás, vagyis beszélgetni kell, akár idegenekkel is pár mondatot. Ki kell szakadni a komfortzónából.
2016. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Same...ez lámpaláz és utálom, de mostanában egyre bátrabb vagyok

szedd össze magad, gondold át a mondataidat, lassan beszélj...nekem is így csillapult:D

2016. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Félénkség,lámpaláz "jelei".:)

Picit visszahúzódsz ilyenkor.

De beszédgyakorlással (furán hangozhat,de esetleg tükör előtti artikulálás egy jó "gyakorlás" erre),illetve picivel hangosabb beszéddel (nem rögtön,majd folyamatosan,ahogy jön!:) add meg az időt hozzá) javulhat a helyzet,révén hogy ezekkel szerzel magadnak egy kis + önbizalmat!:)


Illetve hogyha étteremben (stb ilyen helyeken) vagy,tudd,és tudatosítsd hogy mit szeretnél majd mondani/kérni/rendelni.Eleinte még lehet elcsuklik majd a hangod,de egy idő után az,hogy tudni fogod mit szeretnél,magadban már megfogalmaztad,segíteni fogsz,és nem fog beleakadni a nyelved az egészbe!:)

2016. aug. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!