Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elértem már a életem végpontját?

Elértem már a életem végpontját?

Figyelt kérdés

Eléggé lapos s semmis a életem már.

vágyak, érzelmek, boldogság nélkül élni.

be kell valljam szégyellem hogy nem merem felválalni a kilétem.

De 21 éves koromra elértem azt a szintet gondolkodásban, és életben amit más egy élet alatt nem ér el.

A belefáradást.

21 évesen ott vagyok nincs kedvem élni, nincs kedvem már létezni.

A létezésem értelmetlen már s csak céltalanul lógok anyámék nyakán.S már lelki erőm sincs ebből kijutni, de nem is akarok.

A lelkem már túl öreg lett.Mostanság is már csak besegítek de nem igénylek se ételt se ellátást csak épphogy elegendőt a "életre".

olykor még segítek a meglévő tudásommal másokon vagy netalántán kis pénzel amit még dolgozgatok.

De belefáradtam a üres sötét gondolatokkal való sétálást, mintha egy zombit látnának a utcán kószálni kialvatlan szemekkel, akadozó mozgással.

Egyszerűen nekem már bőven elég volt a élet s úgy gondolom ideje már átlépnem a határt mert ez már nem élet.


Közel 10 éve élek így s teljesen fölösleges.

Nem tudok olyan átlagos ember enni mint más.

Így kíváncsi vagyok ki mit ért el a túlvilágon való elmélkedés alapján?

Létezik? vagy netán a ürességben bolyongunk esetleg egy másik világra születünk meg a meglévő tudással ami ott hasztalan.

Vagy netalán a egész életünk csak egy szimuláció?

esetleg másik dimenzióba lépünk.Amennyi éve ezeken töröm a fejem lassan ideje lesz meglépnem.



2017. aug. 22. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted el. Csak mivel évek óta nem csinálsz semmit, nem csoda ha így lebetegszel lelkileg.

Létezik a túlvilág, másik dimenziók is.

Az egész életünk csak egy játék. Szóval nincs miért aggódnod. Ha érdekel ez a téma, és akarsz tudni többet, írj.

2017. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nehogy már hallgass az ilyeneknek. Nem véleményezem senki hitét, de túlvilág meg ilyenek? Tényleg nagy gond lehet, ha 21 évesen ilyet gondolsz. Mondjuk ki, lusta vagy változtatni. Nem lenne nehéz. Egy hobbi is csodákra képes. Az tényleg nem élet, ha elmész munkába, hazamész, eszel, alszol, kezded újra az egészet. Menj el futni, közösségi helyekre, vagy ha az túl sok lenne kezdetben, beszélgess interneten, csak hogy kizökkentsd magad ebből az unott helyzetből.


Inkább hogy tudományt is elővegyük(De durva, mi? 21. században vannak ilyen hülye magyarázatok is, nem csak a lélek), pár perc alatt bekövetkezik az agyhalál, amikor is már minden érzékszerved leáll. Nagyjából úgy írható le, hogy semmi nem fog történni. Nem hinném, hogy meg akarod tapasztalni.


Amúgy is önző dolog lenne, Sok szerencsétlen ember, akit megöltek, balesetben, betegségben halt meg, élni akarna, te pedig itt vagy 21 évesen, és meg akarod magad ölni. Én ezt egy önző dolognak tartom.

2017. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát pedig én már a célban vagyok ahogy érzem, Gondolkodok rajta lehet e lelki betegség miatt eutanázit kérni.
2017. aug. 22. 17:53
 4/12 A kérdező kommentje:

Utóbbi 10 évben a net mellet nőttem fel.

Beszélgettem megannyi emberrel, már megszámolni se tudnám mennyivel de ha saccolnék van vagy 20ezer.

Felhasználónevekre iszonyat sokra emlékszem arcképpel s hanggal, meg a stílusukkal.


Általában meguntak elhagytak vagy elfelejtettek, végül semminek néztek.

A közösséggel nekem ne gyere.kiközösítőek a emberek manapság, lenéznek mert más vagy, csak mert nem tudsz beilleszkedni közéjük amiatt mert te másféleképpen gondolkodsz.Borzalmas úgy menni a utcán hogy leszolnak csak mert azt hiszik egy senki vagy s hülye te addig annyi mindenen töröd egyszerre a fejed amin ő egy év alatt nem töri.... Egyszerüen nincs közösségi lehetőség erre.


hobbi... na de komolyan szerinted akinek nincsenek céljai, nem vágyik tárgyakra tulajdonra esetleg valami tulajdonságra ami hasznos annak létezik hobbi?

Nem tudom még azokat a célokat se követni amit más mutat nekem.

Mennyi minden próbáltam de hát semmi sem nekem való ezen a világon.

Lustaság? lehet van benne valami lusta vagyok valami olyan újat felfedezni a környezetembe ami érdekelne mert valójában nincs is ilyen már.


nézd egyeseknek rosszul sikerült a élet meghalnak balesetben vagy megölik őket.

Ezt megértem s elszomorít a gondolat hogy mik lehettek volna még vagy mit szerettek volna még mert nekik volt életük, voltak céljaik s vágyaik.

Ne hozd nekem ide őket mert köze nincsn nekik hozzám.


Nekik volt céljuk s akarták de a sors kegyetlen volt.

Nekem meg nincs célom s magamnak kegyetlen a világom s azt mondod becsüljem meg ezt a életet?

2017. aug. 22. 18:03
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Szerintem túlreagálod, túlságosan is komolyan veszed minden jött-ment ember véleményét.


Bár akkor jogos a kérdés, hogy a mi véleményünket miért is vennéd számításba:D


Hát akkor elárulom, hogy engem a 4 év alatt az egész osztályközösségem csúfolt a kinézetem miatt, de mivel ez mellett el tudtam menni, egyre kevesebbet említettek gúnynevekkel, és végül még jó haverjaim is lettek.


Nekem is szar kimenni a közösségbe, mert tudom milyen a megjelenésem, viszont miért érdekelne a sok ismeretlen ember véleménye. Sajnos a mai generáció ilyen, de hidd el, akadnak kivételek is.


Tehetség. Nekem van? Nem mondanám. És mégis megpróbálok tenni azért, hogy legyen valami tudásom. Szeretnék rajzolásból megélni, de 1 éve még pálcikaemberrel kezdtem. Ma már azért elkezdtem egy jobb szinten rajzolni, mivel napi 2-3(ha belelendülök 5-6) órákat gyakoroltam.


Azért mondtam ilyen erényesen, mert idegesít, hogy ennyi ember van, aki az ilyen állapota miatt feladja. Ha mást nem is, legalább egy 30 éves korodig próbálkozz, nehogy már pont amikor elkezdődne a valódi életed, eldobod.

2017. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen érzésem, amikor elértem a legfőbb célom, teljesült a legfőbb álmom és rájöttem, ez sem tett boldoggá. Az út, a harc maga az boldog volt, de ahhoz már fáradt voltam, hogy valami új célt keressek magamnak.


Azért nekem egyáltalán nem úgy tűnik, mintha megvilágosodtál volna. Inkább némi dühöt és keseredettséget érzek. Ne gondold, hogy annyira különleges vagy. Más is érzett már így, depressziónak hívják.


Megpróbálhatnál valami hasznosat csinálni. Segíteni a szüleiden? Esetleg másokon. Ha már ilyen elb.szott a világ talán lehetne azokért tenni, akik nem tehetnek erről.


Próbálj megbékélni magaddal és a világgal, akkor talán találsz valami értelmet és nem fogod úgy érezni, hogy neked ez már a vége. Sőt még csak most kezdődik.

2017. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja hogy a neten kívül nem is volt életed? Neked az volt az élet hogy csetelgettél? Hát komám sajnállak hogy a fiatal korodat a neten élted le, ezért fingod sincs a való életről. Hús vér emberekkel ismerkedni buliba, koncerten, fesztiválon...1hét után rájöttél volna már 14-15évesen, hogy nem is olyan szürke a valóság.


Bár te már célegyenesben vagy ahogy írod. Orvoshoz kéne fordulj.

2017. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy van- e túlvilág, más dimenzió, stb., az csak akkor derül ki, ha megszűnsz létezni. Szóval, mégiscsak meg kellene próbálnod élvezni az életet, éppen azért, mert nem tudhatod, hogy van- e utána valami. Ahogy azt sem, hogy ha van is, vajon jobb-e?
2017. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj istenem.
2017. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A válaszok mind mind jók.

Attól hogy a neten nőttem fel nem azért szürke a életem.

Sose voltak úgy barátaim s a osztálytársaim... majmok hozzám képest.. persze nekik van életük pénzük.. már családjuk..

Így nézve meg én vagyok majom aki a sötétségben él.

Attól hogy neked a buli a pia a szórakozás meg a közösség adta a életkedvet nem jelenti hogy másnak is ez a útja. nézzük csak szerinted aki szinte világ életében magányban volt mi a fenét kezdene egy bulizo helyen egymaga.. ismerkedjen hogy szia 10 éve nem voltam egy közösségben sem.... igen sötét lenne.Neked az ment mert volt kikkel elindulni a utadon volt aki utat adott neked.


Nos nekem úgytünik senki se volt aki utat mutatott volna nekem a élvezetesebb életben.

Lehet van egy kis haragom vagy gyűlöletem a világ iránt.


Orvosok.. a fele nem is tudja mit csinál vagy miért. lássunk 4-5 pszichológust. nos mind mind gyógyszert vagy valami szart mondott vagy helyeket mondott... ez mind csak tudatlanság a részéről is.


nincs olyan dolog ami miatt képes lennék megbékélni szerintem.kerestem de nem találtam.

Szüleimen segíteni? olykor dolgozgatok a kellő tudásommal gépeken s megjavítom mert megkérnek rá.. mert értek hozz. persze papírmentesen.

Nomeg segíteni úgy rajtuk hogy heti 2szer vitát generálnak a silány élet miatt...

hányszor hánytorgatja fel apám kezdj magaddal valamit.. így meg úgy a multban mi már 12 évesen dolgozunk.. az lehet bezzeg a mi generációnk meg igen hamar eljutna a életét legalábbis a negyede ahogy észre vettem s igen nagy mértékeket vett a kiközösítés a társadalomban.

2017. aug. 22. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!