Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan erjem el azt, hogy...

Hogyan erjem el azt, hogy elegedett legyek azzal, amim van, amit elertem?

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt ugy erted hogy altalanossagban magaddal vagy elegedetlen akkor az egy nehez folyamat nem lehet ra 2 mondatban valaszol. De millio konyvet irtak mar rola.
2016. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Itt inkább válaszd külön a két dolgot, egyik helyre azt amid már megvan ami már jó, a másik helyre meg azt ami nincs de el akarod érni idővel. Na most érthető hogy az ember minél többre vágyik, minél többet akar elérni, de itt elsősorban értékeld azt ami már megvan, és apránként akarj elérni olyan dolgokat amik még nincsenek meg, de azt akarod hogy meg legyenek. Ne akarj annyi mindent egyszerre, mert akkor semmi sem lesz belőle. Tűzz ki kisebb terveket, célokat és szépen apránként koncentrálj egyre, ha az megvan jöhet a másik, előbb utóbb úgy is eléred a végső célod, amikor már mindened meglesz, de utána is még többet fogsz akarni.
2016. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

A buddhisták szerint az emberi szenvedés oka a sóvárgás és az elutasítás. Ha ezt a kettőt felszámolod magadban, már el is érted a célod. :-)


Ez azonban nem ennyire egyszerű. Nekem a kínai önfejlesztő csikung (mozgás, légzés, meditáció) segített és segít a mai napig.


Nálam tényleg működik.

Érdemes megkeresned a saját utad, ami elvezet a célodig

2016. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
"SI" (Sárga Irigység) faktor betegségben szenvedsz. Szabadulj meg tőle, ne irigyeld más javait, nőjét/udvarlóját, külső megjelenését! Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, s élj képességeid szerint! Így leszel elégedett!
2016. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Soha nem irigyeltem mas javait, egeszen addig, ameddig ossze nem jott valaki azzal a pasival, akit kineztem magamnak. Utana, valoszinu, hogy azert kezdodott el az egesz, mert magamat hasonlitottam ahhoz az illetohoz.
2016. szept. 21. 11:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a hiba. Elég egyszer elkezdeni az irigységet, féltékenységet, összehasonlítást, onnantól önmagát erősítő folyamat lesz. Minél hamarabb állítod meg, annál könnyebb lesz.


Ellensúlyozni pl úgy lehet hogy elkezded magadat összehasonlítani nálad sokkal rosszabb helyzetben lévő emberekkel, esetleg vállalsz segítő önkéntes munkát, minden nap összeszedsz 10-20 dolgot amiért hálás vagy az életedben (pl van családod, van hol laknod, van mit enned, megvan mindkét kezed/lábad, egészséges vagy, nem élsz háborús övezetben, és más ilyen dolgok amiket hajlamosak vagyunk adottnak venni pedig nagyon nem azok. Ha utazol sokat a világban (és nem csak tengerpartokra) akkor ezeket automatikusan megérted.)

2016. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Minden nap mondd el magadnak naponta 10 alkalommal. Mindenkinek javasolt...
2016. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Fókuszálj ezekre a pozitív dolgokra, amit elértél, és adj hálát érte a sorsnak (vagy istennek, ha hívő vagy). Ha örülsz annak amid van, és hálás vagy érte, elégedett leszel. Arra fókuszálj, ami Neked van, nem arra, hogy másoknak mi van.
2016. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Helyes válasz ***** válasza:
Szerintem légy hálás azért amid van,és törekedj a többre,jobbra szebbre.Aki mást mond az képmutató.Mindenki akar többet jobbat szebbet.A megelégedettség megfér a törekvéssel egy igában.
2016. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gumikacsacsa válasza:
Az élet túl rövid ahhoz, hogy komolyan vedd. Mindenben van valami idiótaság. Ha egy szomorú emberből vidám ember lesz, akkor az általában vidámabb, mint aki eleve boldog volt. Kezdd úgy, hogy ne érdekeljen az emberek véleménye!
2016. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!