Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Budapesti emberek miért nem...

A Budapesti emberek miért nem megbízhatók?

Figyelt kérdés

23 éve élek Budapesten, egy kis városból származom.


A szülővárosban tisztelnek és nagyon szeretnek, itt viszont teljesen másképpen viszonyulnak hozzám.


Budapesten soha nem sikerült megbízható, őszinte barátokat szerezni. Mindig csalódni kellett. :-(


Ez miért van így?



2017. aug. 24. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, mert máshol szocializálódtál, és máshogy, ezért neked fura az újfajta hozzáállás, és másoknak is.


Én pesti vagyok, és eddig nem volt gondom az emberek többségének a megbízhatóságával. Viszont én meg a vidékiekkel nem találom meg a hangot általában, max. azokkal, akik nagyvárosból származnak.

2017. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Talán mert felnőttként kerültél Budapestre, és a megbízható barátok köre általában már kialakul addigra. Én budapesti vagyok, jópár megbízható és őszinte baráttal, de egy kivételével mindegyiküket ismertem már 20 éves koromban is, néhányukat pedig még korábbról (40 vagyok). Akiket 30 körül ismertem meg, amikor már családom volt, azokkal nem olyan szoros a kapcsolatom, mert családos emberként nem volt már olyan igényem a barátkozásra, mint előtte.
2017. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Budapesten a fellengzős "emberekből" van több, konkrétan minden mocska az országnak oda költözik stb.
2017. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Az ember vagy őszinte, tisztességes, megbízható, vagy nem.

Ehhez nincs köze az én hozzáállásomnak.

2017. aug. 24. 16:41
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Az sem biztos amúgy, hogy született pesti az illető, akikben csalódtál. Most azt várod, hogy együtt szapuljuk a pestieket? Mert ez így elég sértő nekem pestiként... most ha én meg több vidékiben csalódtam, akkor mondjam azt, hpgy ők tahók és megbízhatatlanok?
2017. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
A "budapesti emberek" nagy része vidékről jár fel/költözött fel.
2017. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


A budapesti ember számomra azt jelenti, hogy legalább 10-15 éve Budapesten él.

Teljesen mindegy, hogy itt született, vagy ide költözött, és régóta itt él.


A férjemről, amikor még kisvárosban éltünk, pl. azt hittem, hogy egy nagyon rendes, megbízható, kedves fiatalember.

Valóban az volt!


Budapesten viszont teljesen megváltozott.


Vezető pozícióban dolgozott és, ami vidéken soha nem fordult elő: itt Budapesten több nő felajánlotta magát (szeretőnek, barátnőnek, ha elválunk - feleségnek, vagy egyszerűen csak ku......-nak, pénzért).


Voltak olyan nők, akik napi szinten "barátkozni" akartak velem, gyakran átjöttek kávézni, de végül kiderült, hogy csak a férjem közelében akartak lenni.


A férjem teljesen megváltozott, elkezdett hazudni mindenhol és mindenkinek. Nem csak nekem, hanem a munkahelyén a kollégáknak és ügyfeleknek. Ezen kívül, az ismerősöknek is.


Amikor erről beszélgettünk, akkor közölte velem, hogy ez is a "beilleszkedés" része, itt így élnek az emberek. Minden arról szól, hogy ki kit tud átverni és ki nevet a végén.

Aki pedig jóindulatú és tisztességes, azt hülyének nézik.


Sajnos, igaza volt. Én, naiv fejjel azt hittem, hogy, ha a munkahelyemen mindenkihez rendes, kedves és segítőkész leszek, akkor szeretni fognak.

Tévedtem, mert naiv hülyének néztek.


Egyébként, mindig nagyon szerettem barátkozni, többször azt hittem, hogy jó barátnőket találtam, de ők végül mindig valamilyen szívességet kértek tőlem (pénzt kölcsön, vagy, hogy a férjem találjon nekik jól fizetett állást és ehhez hasonlót).

Ha segítettem, soha nem voltak hálásak, néha meg sem köszönték.

Ha nem segítettem (mert nem tudtam), akkor megutáltak.


Szóval, szerintem ez nem barátság.


Legutóbb azért csalódtam egy kb. 20 éves barátkozás után, mert a "régi jó barátnőm" egyre erőszakosabban rá akart beszélni arra, hogy lépjek be a Hit Gyülekezetébe.

Nem vagyok vallásos, de őt ez nem érdekli.

Kb. 2 évig ezzel nyaggatott, és most, amikor rájött, hogy nem fog sikerülni, egyszerűen közölte, hogy akkor már nem tud barátkozni velem...


Ez csak egy példa volt, a sok közül. Ez a nő egyébként budapesti születésű!


Egy másik (orosz-magyar, moszkvai származású) barátnőmmel nagyon jó viszonyban voltunk több évig, és ezután, bármilyen ok nélkül elkezdett rosszindulatú megjegyzéseket tenni mindenre, amit csináltam. Egyre gonoszabb lett, amit a mai napig nem értek, mert én őt mindig kedveltem.


Szóval, a származástól függetlenül, itt Budapesten a legtöbb ember hamis, hazug, csak érdek barátságokra képes...

2017. aug. 24. 23:46
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

És akit Debrecenben érnek csalódások, az meg írjon ki egy kérdést, hogy miért ilyen rosszak a debreceni emberek?


Ez amúgy nem is kérdés, hanem egy kérdésnek álcázott pampogás. Van ez az elméleted, hogy a bajaidat Budapest okozza, és úgy kérdezel az okairól, mintha tény lenne. Kapaszkodj meg, más városokban is előfordul minden, amit írtál. Attól, hogy a szülővárosodból 23 éve, feltehetően a felnőtté válásod hajnalán leléptél, és így Budapesten tapasztalod meg az élet nehézségeit, még nem Budapest a hibás.

2017. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Teljesen igazad van, hogy Budapesten nem megbízhatók, vagy ha ide költöznek, ilyenek lesznek az emberek!


Nem mindenki, de a nagy többség igen!


A magyarázat egyszerű: ezek a rossz tulajdonságok benne vannak a legtöbb emberben.


Vidéken, ahol sok ember ismeri egymást, ha valaki nem megbízható, hazug, csaló, vagy egyszerűen csak gonosz, annak hamar híre megy, és nagy esély van arra, hogy kiközösítsék.


Ezért, az emberek vidéken általában visszafogják magukat.


Budapesten, nem kell félni attól, hogy kiközösítik, mert mindig van még több, mint 1,7 millió ember, aki nem ismeri! :-)


Ezért, azt csinálnak, amit akarnak, mert visszatartó erő nincs.


Ha kimegyek az utcára és ok nélkül arcon köpök egy embert, talán lesznek olyan emberek, akik ezt látták, de nem ismernek, ezért a többi 1,7 - 1,8 millió ember ezt nem fogja megtudni.


Ha a munkahelyemen elkövetek akármit és kirúgnak (ha ez nem volt bűncselekmény), gond nélkül tudok találni egy másik munkahelyet, ahol semmit nem tudnak rólam.

Szóval, ha szemét ember vagyok, akkor is mindig tudok új lappal kezdeni egy új cégben, ahol nem ismernek, és később itt is tudok szemétkedni.


Ha szeretek úgy bérelni egy lakást, hogy csak néhány hónapig fizetem a bérleti díjat és a rezsit, ezután pedig közlöm a tulajdonossal, hogy nem fizetek, és nem akarok kiköltözni sem, ezt is simán megtehetem.


Majd, amikor bírósági ítélettel végül kilakoltatnak, ugyanezt megtehetem újra, akár ugyanabban a kerületben is!

Csak azért, mert nem ismernek!


Az emberek azért szemétkednek, mert egy nagy városban büntetlenül megtehetik!


Vidéken ez nem ilyen egyszerű.

2017. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ennyi erővel meg azt mondom, mert nekem meg ez a tapasztalatom, hogy vidéken meg műveletlen tahók élnek, akiknek a kocsma meg a Barátok Közt a napi szórakozása. Plusz vidéken olyan keresztbe-körbe megcsalásokról tudok, hogy hujjujj..
2017. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!