Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Budapesti emberek miért nem...

A Budapesti emberek miért nem megbízhatók?

Figyelt kérdés

23 éve élek Budapesten, egy kis városból származom.


A szülővárosban tisztelnek és nagyon szeretnek, itt viszont teljesen másképpen viszonyulnak hozzám.


Budapesten soha nem sikerült megbízható, őszinte barátokat szerezni. Mindig csalódni kellett. :-(


Ez miért van így?



2017. aug. 24. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ez amúgy nem is kérdés, hanem egy kérdésnek álcázott pampogás. Van ez az elméleted, hogy a bajaidat Budapest okozza, és úgy kérdezel az okairól, mintha tény lenne. Kapaszkodj meg, más városokban is előfordul minden, amit írtál. Attól, hogy a szülővárosodból 23 éve, feltehetően a felnőtté válásod hajnalán leléptél, és így Budapesten tapasztalod meg az élet nehézségeit, még nem Budapest a hibás."


Nem tudtad, hogy ebben az országban minden rosszról csak és kizárólag a budapestiek tehetnek? Vidéken csak megbízható, dolgos, rendes emberek élnek! Egytől-egyig mind a 8 millió vidéken élő ember ilyen! Tudom róluk, mindegyiket személyesen ismerem :)

2017. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

11-es vagyok


Remélem, érezhető az irónia :)


Amúgy ha már itt tartunk, csak két esetet említenék

(mindkettő megtörtént, nem kamu):


1. Egy vidéki kisvárosban élő rokonom Egerbe járt be évekig dolgozni. Jó munkaerő volt, munka mellett suliba is járt, ami jól ment neki. A főnöke ezt értékelte, ami néhány kolléganőjének nem tetszett, ezért szó szerint kiutálták a munkahelyéről.


2. A már említett rokonom férje segített elhelyezkedni egy ugyanebben a kisvárosban élő munkanélküli ismerősének, ugyanannál a cégnél (vidéki cég), ahol ő is dolgozott. Néhány évvel később viszont a cégnél létszám-leépítés volt és a rokonom férjét küldték el. Erre az illető - akinek anno segített - cinikusan csak ennyit mondott: "Na mi van, csak nem kirúgtak?"

2017. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A 9-es hozzászólóval egyetértek, a fővárosban nincs visszatartó erő, ezért a "rendes" vidéki emberek, akik otthon jól viselkednek, Budapesten kiélik azt, ami a rohadt lelkükben van.
2017. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

"Szóval, a származástól függetlenül, itt Budapesten a legtöbb ember hamis, hazug, csak érdek barátságokra képes..."


Most felsorolt a kérdező 3-4 embert. Saját férj, saját barátnő, saját munkatársak majd ebből következtetve leszól 2 millió embert...vicces :D

2017. aug. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak néhány példát sorolt fel a kérdező, mert mindent nem lehet ide írni, abból regény lenne.

A lényeg: valóban Budapesten nagyon nagy százalékban nem megbízhatók az emberek, ezt saját tapasztalatból tudom.

Minden olyan alkalommal, amikor egy új emberrel megismerkedek, óvatos vagyok, mert sokkal nagyobb annak a valószínűsége, hogy nem megbízható, mint annak, hogy egyszer jó barátok leszünk.

Sajnos, ez valóban így van.

2017. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!