Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vidéki emberek, ha Pestre...

A vidéki emberek, ha Pestre költöznek, miért lesznek olyan beképzeltek?

Figyelt kérdés

Egy hivatalban dolgozom, kb. 40 kolléganőm van, az emberi viszonyok nem valami jók.


Sok a pletyka, áskálódás, stb.

Direkt megfigyeltem, hogy ki az, aki a legjobban kavarja a sz@rt.


Rájöttem, hogy a vidéki származású nők a legdurvábbak, ha nem tévedek, néhányan Debrecen környékéről származnak, kis településeken éltek korábban. Jellemző rájuk, hogy a T betű helyett a CS betűt mondják ki, és ezt nagy büszkeséggel teszik, pedig eléggé hülyén hangzik.


Ezek a nők mindenkit lenéznek, elképesztő, milyen gőgösek, makacsok, szóval, nehezen kezelhetők.

A tudásuk viszont szinte a nullával egyenlő, de ez nekik nem számít, mintha valamilyen államvilágban élnének.


Én is vidékről származom (egy másik megyéből) de soha nem gondolkodtam így, nem néztem le a többieket.

A budapesti kolléganők viszont, átlagosan a legrugalmasabbak, leginkább befogadók. Közöttük is van egy-két rosszindulatú pletykafészek, de általánosságban ez nem jellemző.



2017. aug. 25. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj meg nem általánosítani. Mindenféle származású emberek között vannak mindenfélék.
2017. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Az, hogy valakinek tájszólása van, miért probléma szerinted? A bunkóság meg nem tájegységfüggő.
2017. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Én sem értem a tájszólást miért kevered bele a dologba. Szerintem nem kell a viselkedésük mögé képzelni semmit. Egyszerűen ilyenek.. Ne foglalkozz velük.
2017. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem a tájszólással van gond, hanem azzal, hogy olyan beképzelt hólyagok, hogy a szavakat úgy mondják ki, mintha csak úgy lenne helyes, és rajtuk kívül mindenki hülye lenne.


A kérdésem is arról szólt, hogy miért ilyen beképzeltek?


Egyébként, a tanács, hogy ne foglalkozzak velük, butaság, mert napi szinten piszkálják, megalázzák, zaklatják a rendes munkatársakat.


Egyébként, nem általánosítok, valamilyen oknál fogva ezek a nők (a leírt környékről származók), a munkahelyemen mind ilyenek.

2017. aug. 25. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdező ezt írta: "Direkt megfigyeltem, hogy ki az, aki a legjobban kavarja a sz@rt." Szóval, nem általánosít, hanem valamiféle statisztikát készített, és ez lett a végeredmény.

Nem minden vidéki ember ilyen, de vannak olyan helyek ahol nem befogadók az emberek, ilyen a mentalitásuk, sajnos.

Van egy barátnőm, aki Pestről Bogácsra költözött, ez Eger közelében van, egy kis falu, és van ott egy jó kis gyógyfürdő. Minden nyáron ott nyaraltam, ezért jól megismertem a lakókat is.

A barátnőm nagyon rendes, szorgalmas, tisztességes nő, de ez ott senkinek nem számít. Kiközösítették, mert nem onnét származik.

Olyan eset is volt, hogy a fürdőből egyedül mentem vissza a barátnőm házába és asszonyok (négyen) megállítottak az utcán, mert azt hitték, hogy csak egy vendég vagyok aki szobát bérel. Pofátlanul megkérdezték, hogy kerültem oda, a ház tulajdonosa hol hirdeti a szobákat. Bele mentem a játékba és azt hazudtam, hogy a Jófogáson.

Erre következett a kérdés: "Ugye az a Jófogás az Interneten van, vagy az újságban?"

Azt mondtam, az Interneten.

Erre az egyik közölte, hogy "Mondtam, ezek a jöttmentek ismerik az Internetet, nem szabad bennük megbízni. Van ott minden, ott az Interneten". Ezután közölték, hogy máskor valamelyik odavalósi családnál keressek szobát, mert csak azok megbízhatók.

Végül majdnem elröhögtem magamat és azt mondtam, hogy nem kell irigykedni, mert van bőven vendég, a fürdő tele volt, még úszni sem tudtam mert nem volt hely. Erre közölték, hogy nem a szobák miatt, hanem egyébként is "nem keverednek" az ilyenekkel.

Na, akkor már elegem lett és megkérdeztem, ugyan milyen a szállásadóm, miért beszélnek így róla? Egyetlen rossz szót nem tudtak mondani róla, csak annyit, hogy:"Hát ilyen, hogy ide jött és nem ide tartozik, és megvette azt a szép házat, nem tudjuk milyen pénzekből"


Egy másik alkalommal, amikor a barátnőmnél nem volt hely, mert rokonok jöttek vendégségbe, kerestem a faluban egy másik szobát. Két öregasszony, amikor az utcán megkérdeztem, tudnak-e kiadó szobát, arra utasítottak, hogy: "Ne azokhoz menjen, mert azok nem bogácsiak, hanem abba a másik házba"

A "másik ház" egy igénytelen, lerobbant ház volt, ahova pedig azt mondták, hogy ne menjek, az egy kulturált, rendezett ház...


Szóval, aki nem bogácsi, az nem rendes, az csak egy jött-ment, a pénze biztos, hogy lopott vagy olyasmi, az Interneten pedig "van minden". Ha valaki nem bogácsi, akkor ki kell közösíteni, a vendégek pedig ne menjenek a házukba, nehogy kirabolják őket a rohadt jött-mentek...

2017. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtik, honnan jöttek.
2017. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!