Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért halmoznak fel sokszor...

Miért halmoznak fel sokszor hatalmas vagyont azok, akiknek nincs családjuk?

Figyelt kérdés
Ismerek olyanokat, akik kimondottan nagy lakást/házat vesznek, és minél több pénzt halmoznak fel a számlájukon, pedig már nem fiatalok, és sose voltak házasok, és nincs gyerekük se. Értelme viszont nincs, mert hát nincsenek gyerekeik, vagyis nincs kinek gyűjtögetni-félretenni. Az ilyeneknek nem lenne jobb, ha egy szoba-konyhás lakásba mennének, és ha vannak testvéreik, unokatestvéreik, és azoknak családja is van, a fölös pénzükkel inkább őket támogatnák, főleg, ha azt hangoztatják, hogy a testvéreiket-rokon gyerekeket-stb. mennyire szeretik? Mert többre mennének a plusz pénzzel, minthogy valamikor majd öröklés útján kapnak valamit, évtizedek múlva.

2017. aug. 25. 23:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert nincs senkije nem tudja "kire költeni", és miért érezné valaki jól magát 35nm-en, ha megengedhet magának 135-öt is, főleg ha csak pénze van és még így is csak gyűlik? Annyira meg nicns felelseges pénze senkinek, hogy unoktaesóknak meg utolsó utáni rokonoknak osztogassák, főleg, hogy nem is család-centrikusak, hiszen nem véletlen nincs családjuk.
2017. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal könnyebb spórolni ha az ember egyedül él. Nekem ugyan nincs nagy vagyonom, csak fizetésből szokott maradni 100-150 körül havonta, de már bő 15 éve pakolgatom félre, elég szép összeg jött össze.


Elkölteni felesleges dologra nem fogom, csak azért, hogy elköltsem, a pénz nem romlik meg talán.


Rokonok meg csak távoli rokon van, 99%-uk évek óta annyira nem méltatott, hogy felhívjon vagy benézzen, pedig van aki alig 5km-re lakik.


Szerintem előbb adományozom valami szervezetnek, aztán költség jótékony dolgokra, mintsem ilyen rokonokra hagyjam.

2017. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Akik ilyen életvitelt élnek azok nem is átlag emberként gondolkodnak, hogy a gyereknek kell gyűjteni stb. Megveszi magának a szalonautót 15 mikulásért, hajtja valameddig túlad rajta, és kezdődik elölről, élete során 2 házat is lecserél, tehát forgatja a pénzét, kicsit megcsappan a lóvé utána megszedi megint magát.


Ahol én lakom ott az elit lakóövezetben egyedülálló 50 körüli férfiról tudok, nagyvonalú autóval napi szinten beparkol a mélygarázsba akkor is ha 1 óra múlva megint megy valahova.


Vannak akik felnőtt korukra jönnek rá hogy nem jó közösködni senkivel, és magányosan élnek el tudják irányítani az életüket egyedül is, valahol én is így csinálom, nem futok senki után, pénz van, ami kell azt cserélem, műszaki dolgok, autó stb szóval van mire költeni, pedig én még nem is a havi 1milliós keresők csoportjába tartozok.


Azt hozzá tenném hogy így 25 évesen kapom burkoltan a noszogatást hogy valaki már kéne, az unoka miatt stb de ezt is csak a nagyszülő sulykolja, neki az nem érv hogy eltartom magam nem kell két kereset.


Sok gazdag vagyonát távoli rokon vagy az állam örökli meg(műkincs, ingatlan)

25F

2017. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kedves második, igazad van: minek költi felesleges dolgokra? Márpedig egy többszobás, nagy ház/ lakás felesleges egy egyedül élő embernek. Tényleg több haszna lesz a pénzének, ha jótékony célokra osztogatja.
2017. aug. 25. 23:34
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Pont ezért, mert egyedül vannak, saját magukon kívül senkire nem kell költeniük, a jövedelmük bevételük meg annyi, hogy 100 embernek is elegendő lenne, hogy éljen belőle.
2017. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig egy többszobás, nagy ház/ lakás felesleges egy egyedül élő embernek. Tényleg több haszna lesz a pénzének, ha jótékony célokra osztogatja."


Miért akarod te megszabni másoknak hogy hogyan éljenek? Azért mert valaki egyedül él nem kell feltétlen egy szűk helyen nyomorognia.

Nappali, háló külön, ez alap. Mert lehet, hogy egyedül él valaki, de attól még látogathatják barátok, és a vendégeit nem biztos, hogy rögtön oda tessékelné be az ember, ahol aludni szokott. Ha kicsit idősebb leszel, majd számodra is több jelentőséggel fog bírni a "privát szféra" fogalma.

Aztán lehet, hogy igénye van egy szobára, amit pl gardróbként használ. Hiszen egyedül él, sokat költ magára, sok holmija van. Vagy látogatják olyan rokonok, barátok, akik ott is alszanak, azoknak nem árt egy vendégszoba. Esetleg szokott otthon dolgozni és egy szobát irodának alakít ki, simán be lehet lakni egyedül is egy házat, miért sajnálod ezt egy egyedülállótól?


Jótékony célra meg adakozik ha akar, nem kötelező. Főleg nem az egész vagyonát. Ő kereste a pénzt, azt csinál vele, amit akar. Miért ne kényeztetné kicsit magát, hiszen nincs senkije, aki megtegye.

A leírásod úgy hangzik, mintha az egyedülálló ember alsóbbrendű lenne és nem is lenne joga (emberhez méltóan) élni.

2017. aug. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy te döntsd már el, hogy ki mekkora házban lakhat :D
2017. aug. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez most olyan dolog pl, hogy a ház amiben élek rám maradt.

Nem hatalmas ház ez se két szoba, fürdő, konyha, kamra...

Persze, lehetne kisebb lakás is, de én például ugyanott lennék jóformán. Télen csak egy szobát fűtök, mosakodásra, főzésre stb víz/gáz meg ugyanannyi fogyna... na meg akkor már inkább élek a családi házban mintsem valami " új " helyen.

2017. aug. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

"Kedves második, igazad van: minek költi felesleges dolgokra?"

Minek törődsz te ennyire más pénzével? Ha akarja kazalba gyűjtve el is égetheti, tekintve hogy az Ő vagyona.


"Tényleg több haszna lesz a pénzének, ha jótékony célokra osztogatja."

Persze, szép és jó dolog a jótékonykodás, de megint ugyanaz a kérdés, miért te osztod be más vagyonát?


Az egész kérdésről süt az irigység meg a proli hozzáállás hogy "ha nekem nincs és neki van akkor miért nem adja inkább nekem". És persze az ilyen emberek papolnak adományozásról, jótékonykodásról, közben meg mindenre az a válaszuk hogy "nem adok nekem sincs" "nem adok adjon aki gazdag".

2017. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tényleg az ő pénze, és azt csinál vele amit akar, ezt nem vitatom. Viszont általában sokkal több gondot jelent egy nagy ház, lakás fenntartása, mint egy közepesé, vagy egy kisebbé. Joga van nagy lakást vennie, mert megkereste rá a pénzt, de akkor ne panaszkodjon, hogy milyen sokba kerül fenntartani, mert senki sem kényszerítette, hogy ekkorát vegyen; ez az ő döntése volt. Az én rokonságomban is van ilyen, és állandóan panaszkodik, hogy mekkora gond neki az a hatalmas ház, ezen kívül azt állítja magáról mindenki előtt, hogy mennyire fontos neki a családja, viszont inkább kihasználni szokta a rokonait, nem segíteni. Nem sajnálom az ilyenektől a nagy lakást, mert megengedheti magának, és az ő pénze, azt csinál vele, amit akar, és nem kötelező adakozni, viszont akkor ne panaszkodjon, hogy milyen nehezen tudja fenntartani a lakását, és ne állítsa be magát segítőkésznek, adakozónak, ha nem ilyen.
2017. aug. 26. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!