Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anna / Panna - A kettő közül...

Anna / Panna - A kettő közül melyik nevet adnátok a lányotoknak?

Figyelt kérdés

1) Csak ebből a kettőből lehet választani.

2) A döntés teljesen a tiéd.

3) Akk olyasmit ír, hogy 'egyiket sem', vagy hasonlókat, azokat le fogom pontozni.

Köszi a válaszokat!



2017. aug. 26. 14:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
Töröltetheted a válaszom, akkor is ronda, parasztos név 😂
2017. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Én ismerek egy olyat, aki Annamária, és Pankának, Pankusnak, Pankácskának, Pannusnak, Panninak, Pannának becézik. A Panna eredendően, alapvetően becenév volt, és nekem még azért valamilyen szinten így az is maradt; tehát ilyen néven meg, ami alapból becenév, és abból önállósodott/ dik, nem anyakönyveztetnék senkit. Picit komolytalannak is tűnhet a szülő tőle, hogyha becenevet ad hivatalos papírokon. Itt olvastam egyszer az egyik kérdés alatt, hogy volt egy csaj, aki Panniként volt anyakönyveztetve, de Annának hívatta magát, mert a Pannit túl kislányosnak, túl gyerekesnek találta. Szóval én ezek közül az Annát adnám. Egyébként azt hiszem, a Panna az Annából jött , nem konkrétan az Annamáriából. Na jó, bevallok egy dolgot, most már annyi eredendően Pannának anyakönyvezett gyerekkel találkoztam, hogy kezd már nem zavarni, hogy valakinek anyakönyvileg is ez a neve, úgy meg talán kicsivel aranyosabb, mint az Anna, és ezt most így jó értelemben; de amúgy nemtom, én inkább mégis sokkal inkább Annát adnék. És nem tudom, mennyire játszik az, hogy Panna lenne akkor a beceneve, mint az Istvánnak a Pisti, ahhoz némileg hasonlóan. Amúgy tényleg nem tudom, hogy mennyire jó ötlet úgy az, hogy akkor mind a kettő benne legyen, de végülis szerintem jó az, szerintem a Panna alapvetően az Annából jött, szóval énszerintem mehet úgy. Az Annamária nevet pl nem tudom, mikor kapcsolták össze. Csak hogy kicsit érdekes, a becézés miatt, hogy ott nem lerövidül az Anna-Panna esetben, hanem még hozzá jön a becézésnél mégegy betű. De szerintem mehet úgy, szerintem abból jött. De Pannaként én magam nemnagyon anyakönyveztetnék.
2017. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%
*csak ha már annyi gyerekem van,hogy elofogyott a többi név,és nem akarom őket ugyanúgy hívni.
2017. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Anna


A Panna nekem becenév, bár speciel ezzel és a Pankával (azzal főleg) ki lehet kergetni a világból.


Az Anna tucatnév ugyan, de nagyon szép.

2017. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Anna. A Panna nekem inkább Panni-ként tetszene.
2017. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj a kettőből választani, akkor Anna. A Panna nekem beceneves hangzású, és hangzásra is az Anna tetszik jobban. Saját gyerekemnek viszont nem adnám egyiket sem.
2017. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Anna
2017. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Anna
2017. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Anna :)

A Panna valóban gyerekeknek aranyos, de egy pl orvost Panna névvel elképzelni....:D

2017. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Anna, és simán becézhetitek Pannának, sőt így a választása is megmarad a gyereknek, hogy felnőttként is egy becenévre szeretne hallgatni, vagy a "komolyabb" Annát használná. Én mondjuk soha nem adnák alapból egy leginkább kicsiknek való becenevet a gyerekemnek, ha annak van normális változata is, némelyik becenév felnőttként kissé komolytalan ha nem családi, baráti körről van szó.
2017. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!