Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy egy mentális...

Mitől függ, hogy egy mentális problémákkal küzdő embert, hogyan kezelnek? Értem ezalatt, hogy klinikai osztályon vagy sem.

Figyelt kérdés
Mostanában hallottam több történetet is, hogy agresszív, pszichés problémával küzdő egyén bántalmazott/inzultált másokat. Régen úgy gondoltam, hogy ez kizárt, mert aki ónmagárva illetve a társadalomra veszélyes, az nincs "szabadlábon". De kezd megdőlni ebben a hitem. Sőt, tudok olyan esetről is, amikor skizofrén a szülő és nevelheti a gyermekét.
2017. aug. 29. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj, de igencsak maradi a gondolkodásod!


Egy "mentális beteg" nem egyenlö a "dühöngö örülttel" és a legtöbb esetben semmi sem indokolja hogy ne lehessen "szabadlábon". Ugyanis a nagy részüknek csak saját magával van gondja és senki másra nézve nem jelentenek semmiféle veszélyt. Ha bezárnák öket, akkor viszont éppen az ö állapotukat rontanák, másnak meg semmi haszna sem lenne ebböl - legfeljebb az olyan primitív valakiknek, mint a kérdezö nem bántaná a szemét, hogy nem mindenki tökéletes.


Egy mentális beteg megfelelö kezelés mellett "normálisabb", mint sok "egészséges".


"Sőt, tudok olyan esetről is, amikor skizofrén a szülő és nevelheti a gyermekét."


Ha rendesen kezelés alatt áll, akkor semmivel sem rosszabb a gyerekre gyakorolt hatása, mint egy olyan szülöé, aki alkoholista, drogos, rasszista, csak símán agresszív vagy semmi érzelmi intelligenciája sincs, éppen ellenkezöleg.

2017. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Állj, egy kérdés volt, semmi támadás.

Csak sajnos szövegértési probléma merült fel...

Természetesen nem azokra a sérült emberekre gondolok, akik teljesen integrálhatóak és senkinek sem ártanak. Semmi bajom azzal, ha vki nem tökéletes.( Ez mennyire infantilis kijelentés már!)

A kérdésem arra irányult, hogy akik viszont hajlamosak ártani másoknak, illetve agresszívan viselkedni, ő náluk mi a határ, amikortól napi kezelést kapnak.

Mindezt csak azért kérdezem, mert rövid időn belül két esetet is hallottam, amikor támadás történt és mindakétszer egy halucináló, magában beszélő nő volt a támadó.

2017. aug. 29. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:

OK, akkor elnézést, félreértettem a hangsúlyt, bocs.


Ami meg azt illeti, hogy ilyen esetek elöfordulnak: senkit nem lehet kényszeríteni arra, hogy kezeltesse magát, ha nem akarja.


Ha az adott nö konkrétan megtámad valakit, akkor elvileg a rendörséget kihívva be lehet vitetni a megfelelö kórházi osztályra, de ott egy-két napos megfigyelés után receptekkel ellátva kiengedik, és az, hogy utána a gyógyszereket szedi-e, már nem lehet ellenörizni.

Ha az illetö ragaszkodik hozzá, akkor mindenféle kezelés, megfigyelés helyett hazamehet saját felelöségre.


Csak abban az esetben lehetne egy ideig benntartani, ha hovatalos orvosi vélemény alapján ön- és/vagy közveszélyesnek nyilvánítják, de ezt csak igen ritka esetben tehetik meg.


De igen sok agresszív ember van, akik "csak" otthon engedik el magukat, illetve rengeteget egyszerüen elfogadnak, hogy ö "ilyen tipus", lobbanékony, stb., foglalkozni csak azokkal szoktak jobban, akik nyilvánosan élik ki az agressziókjukat.

Ha egy-egy ilyen személy esetében minden egyes alkalommal orvoshoz kerül, akkor egy idö múlva van rá esély, hogy kérni lehessen ezt a minösítést.

2017. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a második válaszod, így világos már.

Valahogy laikusként másként gondoltam, hogy működik az egészségügyi háló az ilyen esetekben.

Esetleg kontrollálják, hogy szedik-e a gyógyszereket, ellenőrzik az életkörülményeit stb...Magyarul mindent megtesznek az integrálásért, valamint a veszélyek elhárításáért.

2017. aug. 29. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!