Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problémákkal küzdő...

Mentális problémákkal küzdő emberként szerintetek van esélye az embernek egészséges emberrel párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Szóval pl. egy skizofrén/személyiségzavaros/aspergeres/autista stb. személynek érdemes "normális" embernél kezdeményeznie? Vagy inkább hasonló betegekkel kellene próbálkoznia?

2017. ápr. 22. 02:54
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Már hogyne lehetne esélye!

Egy garmadányi ember futkos az utcákon, és le se ír rajtuk, hogy betegek.

Pedig az emberek 99.9%-a beteg, lelki beteg.


Egészséges emberrel még sosem találkoztam 50 év feletti életemben.

2017. ápr. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neked melyik van a felsoroltak közül?


Általában egy személyiségzavar az nem úgy értendő, hogy vannak a nem személyiségzavarosak meg az azok, hanem az egy személyiségjegy, pl. a nárcizmus, ami különböző MÉRTÉKBEN van jelen az egyes személyiségekben.

Most ha Te 55%-ban vagy nárcisztikus, kijöhetsz egy 40%-ban nárcisztikussal.:)

2017. ápr. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Borderline személyiségzavaros vagyok és nagyon mélyen voltam, amikor találkoztam a párommal. Majdnem elcsesztem a kapcsolatomat (mint általában), de ő kitartó volt, én meg megtettem mindent annak érdekében, hogy változzak. Azóta sokat javult az életminőségem, sok munkám van benne, de valószínűleg egy beteg társsal nem ment volna. Voltak szintén borderline barátaim, de amint elkezdtem változni ők is és én is éreztük, hogy már semmi értelme nincs tartani a kapcsolatot.
2017. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
89%
Az én párom kényszerbeteg és depresszióra hajlamos. Nekem nincs mentális problémám. Jól működik a kapcsolatunk. Igaz néha nehéz. Fontos, hogy a másik el tudja fogadni, hogy a párja néha nem önmaga, nem azonosítani a másikat azzal amit akkor tesz és mond amikor rosszabb állapotban van. Erre nem mindenki képes. Szerintem a kulcs az őszinteség. Elmondani, hogy van egy ilyen probléma, még mielőtt nagyon elmélyülne a kapcsolat.
2017. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,érdemes.És érdemes ezt egy támogató szakember segítségével , mert látja a buktatókat amit te esetleg nem is veszel észre.Az említett betegségeknél ugyanis épp a kommunikáció az ami alapból nehezen megy.
2017. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Az egészséges emberek eddigi tapasztalataim szerint eltaszítják a hozzám hasonló "beteg" embereket. Párom is néha kifakad, hogy inkább egy egészséges emberrel kellett volna összejöjjön, akit a szülei elfogadnak. Meg elszólta magát hogy egész életében egy beteg emberrel kell élnie, ha összeköltöznénk. Ezért rettegek attól, hogy elhagy, de inkább próbálom megjavítani, mert Szeretem őt.


Emellett keresek egy lányt, aki a húgom lehet, csak akik eddig "jelentkeztek", egyszercsak eltűntek és többet nem reagáltak, nem jelentkeztek. És nem mondták, hogy bajuk lenne velem. Egy Aspergeres lány viszont sose csinálna ilyet. Főleg nem egy Aspergeres sráccal. Főleg nem ígérete ellenére.


Eddigi tapasztalatom által kialakult véleményem szerint Aspergeressel talán biztonságosabb egy kapcsolat bizalmi alapja, mint egy neurotipikusnál.

2017. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!