Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a menete a Mensa IQ tesztne...

Mi a menete a Mensa IQ tesztnek Budapesten?

Figyelt kérdés

Valaki volt már?

Mit a tapasztalatok?

Hogy sikerült?



2017. aug. 29. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem levontak 20 pontot mert késtem. Így lett csak 40 pontom. De megérte kifizetni a pénzt rá, mert így már tudom, hogy hülye vagyok, nem csak sejtem. Köszönöm bibibibibibiána néni
2017. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

A mensa.hu weboldalon - teljesen meglepő módon - minden információt megtalálsz erről, és ott tudsz regisztrálni a személyes tesztírásra is.

De ha ezt nem vagy képes megtalálni és értelmezni, akkor számodra a teszt pénzkidobás.


Célszerű előtte az ingyenes online tesztjüket is megcsinálni a weboldalon, mert ha az nem sikerül, akkor az annál nehezebb személyes teszt sem fog.


Évek óta tag vagyok egyébként, először az online tesztet csináltam meg, aztán a személyeset, aztán be is léptem az egyesületbe. Jó a tagság egy-két kivételtől eltekintve, és jó programok is vannak, érdemes.

2017. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:
72%

"ha az nem sikerül, akkor az annál nehezebb személyes teszt sem fog"


Egyrészt a "sikerülés" csak akkor értelmezhető, ha valakinek van valami konkrét célja (pl. Mensa-szintet elérni vagy 10%-ba beférni, mindegy). De vannak sokan, akik csak szeretnék megméretni. Nekik mindenképpen "sikerül", akármennyi is az eredmény.

(Persze sokszor felvételi tesztnek hívjuk, szóval értem én, mire gondolsz – csak azt akartam jelezni, hogy nem mindenki úgy tekint rá, és ez rendben is van – sőt lehet, hogy még jobb is, ha az ember nem egy "siker vagy kudarc" szituációnak fut neki, hanem egyszerűen kíváncsi az eredményre.)


Másrészt a személyes teszt sem "nehezebb" – hiszen ugyanazt az IQ-t méri –, csupán arról van szó, hogy az online tesztnél alacsonyabb értéknél van a "plafon"... de mondjuk 125-öt elérni ugyanakkora teljesítmény mindkét teszten, csak a személyes teszt még 1-2 kategóriával feljebb is mér.

2017. aug. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!