Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utánoz a legjobb barátnő...

Miért utánoz a legjobb barátnőm, illetve hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Már 10 éve legjobb barátnők vagyunk, azonban az utóbbi 1 évben észrevettem, hogy elkezdett úgy viselkedni illetve öltözködni mint én. Most ez elég béna példa lesz, de talán ezzel tudom szemléltetni a legjobban. Tehát ha elmegyünk vásárolni együtt, és megtetszik valami a boltban esetleg azt mondom, hogy elviszem, azonnal rávágja, hogy lehet ő is vesz egyet. Ami önmagában nem lenne probléma, de minden egyes találkozásánál ezt játszuk el. Vagy tegyük fel, hogy elmegyünk kávézni. Én napi rendszerességgel iszok kávét vagy valamilyen koffeines italt és nem azért mert ezt olyan menőnek érzem hanem mert egyszerűen szükségem van rá a nap folyamán. Ezzel szemben a barátnőm soha nem iszik ilyeneket csak ha velem van, és ilyenkor is megvárja amíg én kikérem az italt és csak utána rendel egy ugyanolyat. Ami miatt ez még bosszantóbb az nem más, mint amikor elkezd arról beszelni ő mennyire nem szereti azokat az embereket akiknek nincs egyéniségük. Nem értem miért állt be ez a nagy változás, régebben megvolt a saját stílusa és eszébe sem jutott volna engem utánozni. Gomdolom az is hozzá köthető, hogy nincs megelégedve magával.

Szerintetek hogyan tudnék segíteni neki, hogy megtalálja a saját stílusát?



2017. aug. 31. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem utánzás. Sok barátnőnek hasonló a stílusa. Sőt, nem is kell barátnőnek lenni. A legtöbb fiatal lány, szinte ugyanúgy öltözködik.

Mi meg minden reggel, mindketten a munkatársammal capuccinot iszunk. De ha nem együtt dolgozunk, akkor nem iszunk mindig. Akkor utánozzuk egymást???

Ezek tök hétköznapi dolgok, szerintem fura, hogy ezt olyan borzasztónak tartod.

A stílusa meg majd úgyis alakul, ahogy telnek az évek.

2017. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valós a probléma:

Hány évesek vagytok? Ez az utánzósdi maximum 13-14 éves korig nem ciki.

Utána nagyon is. Mondd meg a barátnődnek, hogy legyen szíves saját személyiséget fejleszteni vagy legalább ne szidja azokat az embereket, akik ugyanolyan majmolósak, mint ő.

Ha túlreagálod:

Nincs abban semmi, ha két barátnőnek ugyanaz tetszik, hiszen általában hasonló emberek barátkoznak egymással. És az is lehet, hogy a saját ízlésében nem bízik, a tiédben viszont igen és ezért veszi ugyanazt, mint te. Ez igaz lehet a kávés dologra is, nem mer újat kipróbálni. Ha ez a sztori, akkor az önbizalmát kéne valahogy növelni, hogy bátran bízzon saját magában is.

2017. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ! Megy a zöld kéz :) igen, már mindketten elmúltunk 14 évesek, ezért sem értem ezt a viselkedést mert erre az életszakra szokott jellemző lenni. Nem hiszem, hogy nem mer kipróbálni új dolgokat, mert tud ő bevállalós is lenni. Például fél éve befestette a haja végét lilára. Sajnos az elmúlt egy évben a tanulmányi eredménye is romlani kezdett, többször ellógta az óráit, jeleztem is neki, hogy ezt nem lenne jó a folytatná.
2017. aug. 31. 11:57
 4/4 A kérdező kommentje:
*ha folytatná
2017. aug. 31. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!