Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám lerombolni ezt a...

Hogy tudnám lerombolni ezt a gátat az agyamban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy imádom a matekot és a fizikát, és nagyon is érdekelnek, de nem férnek a fejembe. Gondolkodok valamin és úgy érzem, hogy nem értem meg mert mintha egy gáz lenne a fejemben. Nem vagyok annyira hülye, mert például amikor 8.-os voltam egész évben nem tanultam semmit csak egy-két felvételi feladatsort csináltam meg (egy jó gimnáziumba fel vettek). Egész évben talán összesen egy órát tanulhattam, minden nap hazamentem 5 perc alatt összecsaptam az összes házit és kész, dolgozat előtti szünetben esetleg elolvastam egyszer a vázlatot (már amennyi megvolt mert órán se nagyon figyeltem, és ennyi). Így sem volt semmiből hármasom és csak négy darab négyesem volt. Viszont nem értem a matekot pedig nagyon érdekel és mintha az agyam nem teljes kapacitással gondolkodna rajta. 17/F

2017. szept. 3. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy megértsd a komolyabb tantárgyakat ahhoz már az agyat más részét használod. Egy rakat tantárgyban csak magolni kell.

Úgy tudod lerombolni hogy edzed az agyad, sokat használod, utána egyre könnyebben érted meg a bonyolultabb dolgokat, megtanulsz másként gondolkodni mint eddig, és utána simán menni fog.

Illetve az is fontos, hogy jól magyarázzák el a leckét.

2017. szept. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Garpe ***** válasza:
100%

Szia :)


Furcsa módon pár éve nekem is ugyan ez volt, és én is 17 voltam ekkor. Úgy éreztem nem értem, nem igazán tudom fel fogni a dolgot. Gondolkodnom kellene, de nem tudok, nem fog az agyam.


Én úgy éreztem ilyenkor (10-11.) megváltozik a tananyag, de többen is mondták ezt, akár a szüleim, akár a matematikus jelölt öcsém, hogy itt valami megváltozik. Eddig a matematika intelligencáiról és gondolkodásról szól. Itt viszont absztrakt szintekre lép. Ilyenkor derül ki, hogy ki az isten adta tehetség -mint például az öcsém- vagy neki kell ülni tanulni.


Két dolgot tehetsz:

#1 Ha szeretnéd ezt a vonalat (valami matek alapút): rengeteget gyakorolsz, ha kell elmész matektanárhoz. összeülsz a többiekkel megbeszélni az anyagot és még többet gyakorolsz

#2 Azt teszed amit én: elengeded, és megnézed mi az amiben még jó vagy és érdekel. Számomra ez volt életem egyik legjobb döntése, pedig nagyon tehetségesnek tartottak informatikából és korábban matematikából.


Sok sikert! :)

Ha esetleg szeretnél beszélgetni, így erről (akár te is kedves olvasó), írj nyugodtan privátot!

2017. szept. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alszol eleget?? Az alváshiány úgy kiüti az embert, mint a tömény szesz: ködben úszik minden. Ráadásul nem mindegy, mikor alszunk. Hiába van meg a nyolc óra, ha az nem este 9-től reggel ötig tart. Persze, így is pihenünk, de nem lesz az igazi.

Aztán a megértéssel kapcsolatban megjegyzem, hogy csak úgy értünk meg új dolgokat, ha a régieket már értjük. Ellenkező esetben felhalmozódik a meg nem értett tudásanyag, mint valami törmelék, és alig vesszük hasznát.

Nem lehet a határérték fogalmát megérteni, ha a függvény fogalmát sem értjük.

Vagyis vissza kellene menni az időben, addig a pontig, amikor először nem értettél valamit és most megérteni, most elgondolkozni rajta és megfejteni, megfejteni, mint valami rejtvényt, és így haladni előre.

2017. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy diszlexiás vagy nem szedsz valami gyógyszert?...
2018. jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!