Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Budapesten született és...

A Budapesten született és nevelkedett emberek miért nézik le a nem BP-en született embereket?

Figyelt kérdés
2017. szept. 6. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem nézik le őket. Te nézed le magad.
2017. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, te nyilván tudod. A lenézést nem egy esetben nyilvánul meg.
2017. szept. 6. 15:34
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem nézik le. Rossz példából általánosítasz.
2017. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%

Én egyetemen tapasztaltam ezt. Borsodiakat különösen lenézte jó pár dunántúli és budapesti ember.

Komolyan alig hittem el...

Volt olyan budapesti lány évfolyamtársam, aki folyamatosan arról vinnyogott, hogy nem bírja a (nem létező) tájszólásunkat, holott ő artikulálni sem tudott sokszor.

2017. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon gyakran tapasztalom, hogy számtalan vidéki ember tele van frusztrációval, nem bírja értelmezni a fővárosiak eltérő mentalitását, lazaságát, világvárosból eredő más viselkedési formáit, s ezt lenézésként értelmezi önmagára nézvést.


Holott 100.000-ből egyszer van így.

2017. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#4

ha te a saját közegedben élsz, honnan tudod, hogy mennyire furcsa a beszéded annak,aki az ország másik végéből kerül oda?

2017. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A Nyíregyházi emberek közlekedés kultúrája miért sajátosabb a Miskolciakénál? Mi itt Borsodban nem megyünk át piroson szándékosan, ott náluk elfogadott valamiért,már volt szerencsém többször is látni. Egyébként egyénfüggő ki milyen, és ez érvényes a világon minden nemzetre, és annak városaira.
2017. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet általánosítani. Persze én is sokszor tapasztaltam ilyet, de azok csak egyszerű nagyvárosi prolik, akik annyira buták, hogy azt hiszik, a vidéki ember, aki nem budapesti, az egész nap a földet túrja, meg állatot tart. Az ilyen buta városi majmokkal meg nem is foglalkozok.
2017. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

#7

Minden vidéki városban megvárják, amíg zöldre vált a lámpa, akkor kapcsolnak, gázt adnak, tökölés ...


Budapesten a sárgánál már reagálnak.


Nem bírom a vidéki forgalom idegesítő komótosságát.

2017. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert az jobb, hogy amikor általános iskola 3. osztályában pesten voltunk osztálykiránduláson, nyomták a dudát ezerrel a piros lámpánál, amikor átmentünk a zebrán? Van akinek meg a városiak idegbetegsége nem jön be, meg a büdös koszos város. Aztán mit érsz el azzal, ha sárgánál már nyomod a gázt? 1 másodperccel hamarabb hazaérsz azta..de lehet hogy utána meg 1 órát állsz a dugóban :DDD
2017. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!