Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy rendszerető/rend...

Mennyire vagy rendszerető/rendmániás?

Figyelt kérdés

Pontosabban rend és tisztaság.

Kezdem néha úgy érezni, kicsit túlzásba viszem. Ha van legalább egy szabadnapom a héten, akkor az egész biztos a takarítás-mosás-rakodás hármasra megy el egészében. Illetve a főzés, de az ezek mellett már nem nagy kunszt.

Legalább hetente egyszer kimosok, kitakarítom az összes szobát, porszívózok, elrakom a ruhásszekrényt, kisúrolom a konyhát, fürdőszobát. Illetve közben is, ha látom, hogy mondjuk megint vízcseppfoltos a csap, akkor rongy, súrolószer, mert egyszerűen bántja a szemem.

Ugyanez az asztalomon is, ha valami nincs a helyén, képes vagyok centire pontosan beállítgatni.

A szekrényben a ruhák színek szerint, a fürdőszobában csak olyan flakon lehet, amit használok, máskülönben megzavarja a harmónia érzésem.

Nincs katonás rend, inkább amolyan művészi diszharmónia. Azaz a könyvnek, hajkefének úgy kell az éjjeliszekrényen heverni, mintha véletlenül tettem volna csak le pár perce.


Nem túl nagy a lakás (75nm, 4 szoba), kutya, macska, gyerek nincs, aki koszolna, csak egy férj, aki után néha még mindig pakolni kell :D


2017. szept. 6. 15:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Kimaradt: vannak olyan ruháim,a miket csak kézzel szeretek mosni, ez is időigényes (azaz a mosás nem csak azt takarja, hogy eltekerek két gombot a mosógépen)
2017. szept. 6. 15:37
 2/2 anonim ***** válasza:

A mosás géppel sem annyi, hoghyu eltekersz két gombot a mosógépen... Egyedül nekem zavaróan sok meló lenne mosnom, mindig ketten csináljuk. S én sokáig mostam kézzel, ami persze még macerásabb, de azért kibírható az is. OK, mindenkinek más ez az egész...


Én szeretem a rendet és utálok takarítani és elég nagy káosz fejlődik ki körülöttem... Rossz kombó. A rokonaim voltak tisztaságmániások egy kissé.

Én főzök, próbálok egyszerűen, de a konyhára megy el egy csomó időm... De azt legalább szeretem.

Néha rámjön a takarítás is, csak ritkán, az szükséges meló, amit minimalizálok.


Na és most elolvasom, mit is írtál...

A szabadnap takarításra áldozását kivéve az asztalig egy alapvető dolgot írtál le, aki azt se csinálja, az igénytelen vagy mágus.


A rendezés az más dolog, jogod van hozzá, de az sem igénytelen, ha valaki nem rendezget szín szerint (a legtöbb ruhám fekete, én inkább rövidujjú, hosszúújjú, vastag stílust alkalmazom. enélkül keresgélhetnék, praktikusabb így, de néha felborul a rend s az se gond).


A fölös flakonokat én is utálom a fürdőben, egyszerűen szebb, s takarítani is egyszerűbb, ha csak kevés van.


Úgyhogy nekem a fentiből úgy tűnik, valamilyen értelemben szeretsz takarítani, fontos neked a rend, s megvannak az egyéni speckó elképzeléseid a rendre. Teljesen normális, a mániás nekem az, ha folyton takarítasz és ideges leszel, ha valami nem a helyén van s még a többi veled lakóra is rászólsz, ha normálisan, de nem a te speckó elveidet követve helyezik el a dolgokat.

2017. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!