Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi magát sok anyuka...

Miért hiszi magát sok anyuka felsőbbrendűnek csak azért, mert nekik (már) van gyerekük?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok.


Egyre többször találkozok ezzel a hozzáállással szinte mindenhol. Miét gondolja azt sok anyuka, hogy ők felsőbbrendűek, rájuk a szabályok nem vonatkoznak csak azért, mert nekik gyerekük van, mert ők szültek?

Itt GYK-n egy darab gyerekkel kapcsolatos negatív kérdést sem lehet kiírni, mert egyből rárepülnek az ilyenek, és alákommentelik, hogy pofa be mindenkinek addig, amíg nincs gyerekük, mert a gyereknevelés micsoda hősi feladat, és emiatt tilos a gyereket valamilyen negatív jelzővel illetni még akkor is, ha szabályosan büntetés a gyerek közelében tartózkodni, annyira neveletlen vagy hisztis.


Élőben is. Tolakszik előre gyerekkel, ha valaki szóváteszi, szó szerint a fejét is leszedi a dühös anyuka, mert ő gyerekkel van. Orvosnál, kórházban szintúgy beáll a sor elejére, bekéredzkedik gyerekkel mások elé.

A gyógyszertárban, amikor álltam a sorban 39 fokos lázzal, szintén bevágódott elém egy anyuka az 5 éves gyerekével, mire közöltem vele én is meg az eladó is, hogy nem ő következik. Erre anyuka minősíthetetlen stílusban nekem esett, hogy gondolta, hogy én csak egy proli idióta vagyok akinek nincs gyereke, mert akkor ha lenne, előre engedném, mert tudnám, milyen egy gyereket nevelni meg azzal elmenni valahova.


Rokoni körben ugyanez van csecsemővel. Anyuka ebéd közben az ebédlőasztalnál szemrebbenés nélkül nekiállt kicsomagolni a gyereket az összesz@rt pelenkából, a szag miatt meg mindenkinek elment az étvágya. Páran közölték vele, hogy ezt nem gondolhatja komolyan, menjen be a fürdőbe, ne legyen már ennyire bunkó, hogy az ebédlőasztalnál akarja ezt elintézni. Erre anyuka besértődött, hogy a gyerek az első, legyen a gyerekre meg rá mindenki tekintettel, és kuss.


Miért ilyenek sokan? Tisztelet a kivételnek, de tényleg egyre több ilyet látok.

Ti ismertek ilyeneket?


Mivel lehet visszavágni?


Miért gondolják azt, hogy ők mindenki felett állnak?



2017. szept. 6. 15:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert ma ez a trend! Már a terhesnőre is fel kell nézni, mintha ő leenne az egyedüli nő, aki gyereket vár. Ha megszületik, akkor számára nem létezik más, csak a gyerek. Ezért megy tönkre sok házasság. Szerencsére azért vannak normális anyák is.
2017. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Valamire fogni kell, hogy miért tapló k*csög.
2017. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy én ugyanígy vagyok vele. Van pár dolog, amiért csak önmagában nem jár tisztelet, és kivételezés. Ilyen még például az idősek alaptalan tisztelete és becsülése. Nem kell mindegyiket tisztelni, csak azokat akik tényleg tettek le valamit az asztalra.
2017. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Mert hülyék, ennyi.

Bírom mikor terhes anyukák csacsognak reggel, az iskolajáraton mögöttem a buszon. Fenhangon szidták az iskolásokat hogy jönnek mennek azzal a nagy táskával, úgy kell őket állandóan felállítani meg mi lesz ha ő elesik.

És az nem probléma hogy ha én esek el és betöröm a fejem pl? Nem adom át nekik a helyet, nem életképtelenek csak terhesek.

Mivel lehet visszavágni? Megmondod hogy várjon az ikrájával a sor végén, semmivel se különb mert neki van gyereke.

Egyébként visszataszítóak a mai nők ilyen szempontból. Két hetes terhes de már simogatja a hasát séta közben az utcán.

Nem kell velük foglalkozni ha meg belédkötnek mondd meg neki a magadét.

2017. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Nincs ez így, az a menő, akinek nincs gyereke. Meg sok lánytól hallom, akik pár éve még tervezték, hogy inkább nem vállalnának ebbe a világba. Én amúgy mindig röhögök az ilyen babakocsis lelassult fiatal nőkön, hogy feladták magukat, én meg tervezem közbe a külföldi karriert, nekik meg csak a babázás jut.
2017. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Nőjetek fel, iskolások.
2017. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Megjöttek a vérig sértett anyukák. :D :D
2017. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Anyu, kezdődik! xD
2017. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

MErt ez folyik a médiából is, hogy a terhes nő a VALAKI, holott miért?


Egyébként az ilyen mártírkodó képedbe nyomó anyukákat messziről elkerülöm, és hülyét kapok, mikor egy legyintéssel elintézi, hogy pl. leönt a hülye kölyke, vagy boltban félóráig visít a gyereke. Nem hiszti, hanem visít mert az milyen vicces, anyuka meg ahelyett, hogy rászólna, jaj de dündibündi, és mindenki más lelőné a gyereket.

2017. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Hálisten az ismerősi körben még nem felejtették el, hogy nevelni is kell a gyereket, és attól, mert van, nem lesz anyuka automatikusan (f)elsőbbrendű.


Elém is vágott már be ilyen nő, én meg szépen megmondtam neki, hogy a sor vége kettővel mögöttem van.

Erre ő elkezdett hisztériázni, hogy ő gyerekkel van, és...

Eddig jutott, mikor közöltem vele, hogy akár a pápával is lehet, húzzon vissza a sor végére és ne pofátlankodjon előre.

2017. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!