Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, a halálbüntetés...

Mit gondoltok, a halálbüntetésnek mi a leghumánusabb módja?

Figyelt kérdés
Vannak országok, ahol mai napig alkalmazott kivégzési mód. Mit gondoltok róla?

2017. szept. 6. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Én őszintén nem értem a jelenlegi tendenciákat ezen a téren. Szerintem a guillotine volt a legtökéletesebb módszer, amit erre a célra kitaláltak. Gyors, olcsó, tiszta, nem okoz indokolatlan fájdalmat, automatikus, így nem lehet elrontani sem. Ehhez képest a modern kori eszközökkel, mint mondjuk a méreginjekció vagy a villamosszék, folyamatosan csak a bajok vannak. Bonyolultak, költségesek, az elítéltek sokszor éveket, évtizedeket várnak a halálsoron, mert nincs elég méreganyag, ami önmagában egy kínzással ér fel szerintem. És rengeteg a hibalehetőség: folyamatosan érkeznek a hírek az elrontott kivégzésekről, amikor az érzéstelenítés mondjuk nem sikerül tökéletesen, és az elítélt percekig, órákig szenved, mire a méreg megteszi a hatását végre. Szóval nem értem...
2017. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Az injekciót mondanám, akasztásnál szenved az ember szerintem, az agyonlövés is gyors. Árammal nem tudom ölnek-e még, de az is biztos nagyot vág az illetően, és lehet kínlódik tőle.
2017. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nincs humánus módja,minden ember félti az életét még az is aki a másét elvette.Aszerint kellene a halálbüntetés fajtáját meghatározni aki,amit elkövetett azt alkalmazni rajta. Aki több késszúrással ölt embert az ugyanannyi készúrás által haljon meg, a telhetetlen tolvajok bőrét felvagdosnám és aládugnám azt az összeget amit ellopott,aki a gyerekeket és a védekezésre képtelen embereket bántja annak lekötném a kezét,lábát és az elkövetett bűne szerint torolnám.Ne legyen harmadolás,ne legyen amnesztia és végképp ne fogadjon el senki sem pénzt a szabadon való védekezéshez!A bírói ítéletek nincsenek arányban azzal,hogy sok esetben az élet végéig eltart a sérelem!!!
2017. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a golyó általi halál. Azonnal meghalsz, nem érzel semmit.
2017. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó honnan tudod hogy, nem érez semmit? Haltál már meg golyó által?
2017. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Metionin ***** válasza:
51%
Szerintem is a golyó általi. Mondanám még az injekciót, ha nem cseszik el. Bár utána produkál az illető pl. rángatózást, akkor már nincs tudatánál.
2017. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 5-ös, ki kérte, hogy beleszólj a válaszomba? A kérdező kérdésére vonatkozott, nem rád.

Mellesleg a súlyos agysérülés miatt egyszerűen azelőtt elveszti az ember az eszméletét, mielőtt a fájdalomérzékelés elkezdődne. 1-2 percen belül pedig már meg is hal.(persze most azokról beszélek, akiknél a golyó "szakszerűen" jutott a fejbe)

2017. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a leghumánusabb a jól összerakott méreg általi kivégzés.

De szerintem a halálbüntetést nem úgy kellene csinálni hogy mindenkinek ugyanolyan humánus legyen. Mert mondjuk egy embert halálra ítélnek azért mert megölte a szüleit de azért tette mert egész életében agyba főbe verték és pokollá tették az életét és emiatt megőrült akkor szerintem neki a lehető leghumánusabb kivégzést adnám, viszont mondjuk egy olyan állatot aki embereket erőszakolt, kínzott majd ölt meg azoknak sokkal kegyetlenebb halálbüntetést szánnék mondjuk forró vízbe lökést vagy vízbefojtást vagy hasonlót.

2017. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 PresidentEvil ***** válasza:
53%

.

#1: "az elítéltek sokszor éveket, évtizedeket várnak a halálsoron, mert nincs elég méreganyag, ami önmagában egy kínzással ér fel szerintem."


Ha térdig járnának a méreganyagban, az elítéltek akkor is hosszú évekig várakoznának, mert ilyenek az ottani törvények. A méreghiány miatti várakozás újkeletű dolog. Viszont amíg várnak, van lehetőség perújrafelvételt, új tárgyalást kérni, új ügyvédet szerezni, van idő arra várni, hogy új bizonyítékok kerüljenek elő stb. Valahol olvastam, hogy az USA-ban a halálsoron ülők kb. negyede hal meg természetes halállal, amíg a kivégzésére vár.


Amúgy a golyót vagy a zuhanásos módszerrel végzett akasztást választanám. Bár elég furcsa humánus módszerekről beszélni, amikor éppen megölsz valakit.

2017. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is a golyó általi halál. Persze nem kis kaliberrel, hanem valami nagyobbal vagy sörétes puskával.


Láttam ISIS kivégzős videókat. A sörétes puska gyakorlatilag szétrobbantja az agyat. Vagy láttam videót, ahol 50-es kaliberű gépágyúval 1 lövés és gyakorlatilag cafatokra robbantja az ember fejét.

2017. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!