Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van jelentosege...

Szerintetek van jelentosege ennek? Mitol johetett ez elo?

Figyelt kérdés

Kb. 5 eve elek hazassagban egy kulfoldi ferfival. Sosem szerettem volna kulfoldi ferjet, sot baratot se, igazabol ugy amblokk hazassagparti se voltam, aztan valahogy igy alakult.


Egeszen eddig meg se forult a fejemben, hogy van jelentosege annak, hogy pl. a parom magyar e. Annak ellenere, hogy jomagam mindigis apoltam a hagyomanyokat.


Most viszont valahogy, nem is tudom "uresseget" kezdtem el erezni, talan ez a legjobb szo. A kapcsolatunkban nem tortent valtozas, csak neha "fantazialok" rola, hogy milyen lenne, ha magyar ferjem lenne. Talan az is kozrejatszhat, hogy nagyon regota vagyunk egyutt, szinte nem is voltam massal. Ez persze szep magyarazat lenne, de meg mindig nem magyarazat arra, hogy miert pont most es miert tarsul ilyen "uresseg" ehhez az erzeshez.


Nem fogom elhagyni emiatt, nem hisztezek meg semmi, csak valahogy ezt az erzest probalom elemezgetni. Erdekel a pszichologia, igy szivesen elemezgetem akar onmagamat is, jo kis onismeret ez.


2017. szept. 8. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

nagyon más kultúra? akkor szóba jöhet a kultúrsokk

[link]

2017. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyugat-europai...


Mar eleg regota itt elek, igaz ha ott nem ismerem meg nem jovok ide, es valahol sosem akartam kulfoldon elni, de elobb kapott itt munkat es ezert koltoztunk. Itt is elvagyok, de valahogy mindig hazavagytam, ez nem volt nekem sosem uj, viszont ennek nem evek utan kellene ilyen formaban megjelennie. En mar tul vagyok a kulturalis kulonbsegek dolgon, mert mar eleg regota itt elek. Van, amit nehez volt megszokni, volt, amit konnyu.

2017. szept. 8. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Mondom kendőzetlenül,jó?


Ennek semmi köze a nemzetiséghez. Egyszerűen kiszerettél a férjedből. Egy jól működő házasságban ugyanis nem fantáziálunk meg ábrándozunk arról, hogy mi lenne, ha mással lennénk, és üresnek sem érezzük magunkat.

2017. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem az 1... az üresség érzés depresszió jellegű. Nem gyerek hiányzik? / nekem az anyanyelv nagyon hiányozna, ha külföldön élnék, ezért van már 2 hét után erős honvágyam./ Nem tudsz ottani magyarokkal összejönni egy kicsit - valami klubfélét szervezni?
2017. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha kiszerettem volna belole, akkor el tudnam hagyni, de en szeretek rola "gondoskodni", meg szeretme, hogy o is gondoskodik rolam es teljesen megbizunk egymasban. Tehat, ha rossz lenne a kapcsolat egyszeru lenne a megoldas. Viszlat.


Gyerek nincs. Az itteni magyarok nem tul aktivak, inkabb focizni jarnak ossze, az meg nem igazan az erossegem. Illetve szinte mindenki 20-30 evvel idosebb tolem, akik meg nem, azok eleg kevesen vannak es kozuluk valahogy meg nem sikerult hozzam hasonlot talalni.

2017. szept. 8. 15:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk ezt valamilyen szintu honvagynak is, mert tudom, hogy az is van benne, viszont az volt mindigis. Es ez erdekes, mert olyasmik jonnek bennem elo, amik altalaban az elso 1-2 ev utan szoktak, nem ilyen hosszu ittlet utan.
2017. szept. 8. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szerettél ki belőle, megerősítem.


Elmondom mi történt a fejedben, segítek neked elemezni önmagad.

Eszedbe jutott hogy lehetne magyar a férjed.

Utána elképzeltél egy magyar férjt, akit pozitívan mutattál be saját magadnak, átgondoltad az előnyeit mennyivel jobb lenne ha magyar férjed lenne.

Ez miatt üresnek érzed magad, hogy nincsenek meg azok amiket elképzeltél.

Érthetőbben:


Én nekem van egy biciklim. Elképzelem hogy egy kocsival megyek az autópályán, fuvarozgatok másokat, ezerrel megyek vele. Majd felülök a biciklimre.

Egy sokkal jobb dolgot képzeltem el amitől jól éreztem magam aminek csak a jó oldalát néztem, és most van egy biciklim amit összehasonlítok a kocsival. Hiányérzetem van, mert lehetne gyorsabb is ez a bicikli, nem tudok rajta elvinni senkit... Ez történt benned, de persze tudatalatt zajlott le ez az összehasonlítgatás.


Képzeld el azt, hogy van egy magyar férjed, de negatívként képzeld el, keress benne hibákat, és keress előnyös dolgokat abban hogy a mostani férjed külföldi és hogy mennyire jó neked ő vele, és ő kell neked.

Ezek után el kell múlnia a hiányérzetednek, ha jól csinálod.

Sajnos képes vagy olyan hitben élni, hogy magyar férfival jobb lenne, pedig igazából lényegtelen hogy külföldi e vagy sem, csak szeressétek egymást igazán.

2017. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Adam, koszonom, hogy ilyen szepen osszefoglaltad. Valoban ilyesmi zajlik le bennem.
2017. szept. 8. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!