Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves korodig irányítottak...

Hány éves korodig irányítottak a szülők téged?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk abból is cirkusz van hogy milyen autóm lehet...A motorozást nagy motorral pedig ebből fakadóan halogatom. Én afelé hajlok hogy szívesen gyűjtenék tapasztalatot egy hátsó kerekes legalább 200 lovas autóval amiben Apám rögtön azt látja benne hogy taposni akarom neki, de amikor 40-es táblánál neki átlag a 60, akkor senki se szólhat. Mert jön az hogy megint más a 30 éves rutin, ami nem egyenlő 4-5 év vezetéssel.

Szóval totál összefüggéstelen dolgokat mond, csak azért hogy elvegye a lelkesedésem, és ez még csak autó, a motorozásra meg azt mondja felejtsem el, 25 éves létemre, már rögtön azzal érvel hogy ha nem akarsz élni 30 éves korodig sem akkor van más mód is rá, nem kell neked száguldozni.... de azért az hozzáteszi elég lenne neked egy 250-es robogó is, amikor se váltó nincs rajta csak csavarni kell a gázt mint a hülye.


2017. szept. 10. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz irányítás alatt, de 7 évesen már felvetettem magam a zeneiskolába, bár azért szülőnek is alá kellett írnia vagy valami efféle, de én attól még ténynek vettem, hogy oda fogok járni.

A járművek otthonlétem alatt nem kerültek elő, 25 évesen viszont azért már a magam ura voltam.


Felnőtt vagy, mit számít, milyen ósdi elvei vannak apádnak? Bár ha övé a garázs meg ilyenek, az más, ha eddig nem álltál a sarkadra, hogy felnőttként magad dönts a dolgaidban, most nehéz lesz, de muszáj lenne valamit lépned. Nem lehetsz örökké a picike oktondi fia, akinek apa mondja meg a tutit.


A váltás egyszerű dolog, de 50-es robogóval is meg lehet halni, bár lehet, hogy kicsit nehezebb, mint nagymotorral.

(40-es táblánál 60-nal menni jólfésült nagypapás, ha laza kanyarra rakják, ahhoz 1 év vezetés sem kell, hogy biztonságos legyen egyes helyeken, errefelé imádnak alultáblázni. Nekem is motorom van, amivel lassan megyek, de mégis, van határ. Bár ez nem ide tartozik.)

2017. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22 éves koromtól kezdtem rá jönni milyenek is a szüleim es azóta pokol az életem.
2017. szept. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kene hagynod mostmar, de vedd figyelembe, hogy feltenek, es ez addig tart, amig a gyerekuk maradsz: eletuk vegeig. A helyedben azt tennem, amit ennyi idosen magam is megleptem, nem avattam ve oket a terveimbe. Kesz tenyek ele allitottam oket, ebbol eredoen az elso automat "be sem mutattam" nekik, bar tudtak rola. Feszult volt a viszony, vagy ket hetig csak furodni jartam haza. Aztan megenyhultek, rajottek, hogy inkabb beletorodnek. A harmadik kocsimra mar anyam adott kolcson ;)

De vedd figyelembe, hogy ha es amig naluk laksz, addig az otthoni iramot ok diktaljak.

2017. szept. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21 vagyok, még most is eléggé próbálkoznak. Nem vagyok a nagy lázadó fajta, de úgy látom mér nincs más megoldás, ha értelmesen elmagyarrázom nekik a dolgokat nem fogják fel. Sokszor futárként kezelnek, menjek el ezért azért, te most eljössz velünk ide... ilyenkor szépen beülök a kocsimba, ls elmegyek haverokkal találkozni, vagy edzeni...
2017. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Voltak dolgok, amikben már egész pici koromban nem tudták átvenni a hatalmat fölöttem, ilyen volt pl. a mit eszek meg és mit nem. A többi dologban nagyjából addig irányítottak, amíg nem volt saját pénzem, ez gimiben jött el, ahol sikerült különböző ösztöndíjakat nyernem. Egészen addig azt kellett felvennem, amit anyám vett, úgy kellett hordani a hajam, ahogy anyám akarta és olyan szakkörökre stb. járhattam, amit anyám megengedett (akkor is, ha ingyen volt). Magyarul ami az ő pénzén volt, abban nem lehetett választásom. Kb. az életem célja az volt, hogy megfeleljek. Később ez fokozatosan szűnt meg, 18-19 lehettem, amikor már nem (mindig) akarta rám erőltetni az akaratát de a külsőmbe pl. már nem szólt bele. A megfelelési kényszerem sajnos még ennél is később múlt el, jó 20 éves voltam, mire rájöttem hogy sosem leszek neki elég jó.
2017. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!