Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz abból, akit...

Milyen ember lesz abból, akit nem irányítottak a szülei, és hogy lehet ezt felnőttként korrigálni?

Figyelt kérdés

25 éves leszek lassan. Már felnőtt, de minden szempontból gyereknek érzem magam. Semmi nem működik az életemben, állandóan szorongok, és képtelen vagyok boldog lenni. A szüleim minden támogatást megadtak, miközben semmi keretet nem szabtak. Példát mutattak, de nem formáltak. Olyan, mintha féltek volna nevelni. Szerintem nem reálisan látnak, nem ismernek eléggé. Egész életüketba munka tette ki, én és a testvérem magunkra voltunk hagyva, átvitt értelemben. Azt csináltunk szinte, amit akartunk. Pszichológussal beszéltem, aki azt mondta, hogy a következetlenség és a keretek hiánya a legsúlyosabb hiba egy szülő részéről... nem találom a helyem a világban, énidegen döntéseket hozok, egész nap szorongok, és egyfolytában másoknak való megfelelés alapján hozok hülye döntéseket.



Van valaki, aki így járt, de megoldotta ezt?


2017. júl. 31. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Engem pontosan így (nem) neveltek és egyáltalán nem lettem balfék, aki még 25 évesen se képes összeszedni magát és a szüleit okolja, a tesóm most phd-zik, nagyon elismert a szakmájában. Nem ettől függ, h lúzer-e valaki, vagy sem, pedig velünk tényleg nem foglalkoztak semmit, nem neveltek, de szerettek minket.
2017. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Furcsa. Rengeteg ember összetette volna a kezét, ha 4-esért verés helyett így "elhanyagolják" a szülei. Mondjuk értem a dolgot, de ez igazából nem a szüleid hibája. Nem az a baj, hogy "ők nem ismernek téged", az a legnagyobb baj, hogy TE nem ismered saját magadat. Vannak egyáltalán vágyaid? Célok amiket el akarsz érni? Dolgok amiket szeretsz? Inkább azon változtass, hogy kényszeresen alávetett, és irányított akarsz lenni. Mintha félnél, hogy saját magadért kell felelősséget vállalnod. Szóval kenhetsz mindent a szülőkre, de ez már nem az a kategória amiről kizárólag ők tehetnek.
2017. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, irigyellek, hidd el, sokkal egyszerűbb simán a hiányt pótolni, mint a beléd nevelt, de a saját személyiségedtől idegen dolgoktól megszabadulni előbb.
2017. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk voltak keretek, de így sem értem el sokat az életben. Sokszor nem vagyok tisztában saját magammal, másoknak próbálok megfelelni. Nem is szeretem magam, mert nem látom reálisan magam. Nálunk folyton a kritizálás ment, hangulattól függően hol csodálatosnak voltam nevezve, hol szörnyűnek. Csak épp annak nem, aki vagyok. Ez is egy keretnélküliség valahol.

Szedd össze magad és ismerd meg magad apránként. Én is azt teszem.

2017. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!