Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyen, ha nincsenek rendben...

Szégyen, ha nincsenek rendben a fogaim, mert nincs pénzem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt nincs olyan, hogy àllami fogorvos, bár fizetem a biztosítót, az éves ellenőrzésen kívül mindent magànban csinálnak. Egy tömés àra 40€-től 3-400€-ig is terjedhet.

Egyetemista vagyok, az össz bevételem 430€ havonta (dolgozom). A felső fogyoromra kb 2500€-t kéne költeni, az alsóra 4-5000€-t.

Nem csináltathatom otthon, mivel ott nincs biztosítàsom, és nem is lehetek olyan sokat távol az iskolàból, munkàból (egy foghoz 2-3 kell).


L


2017. szept. 11. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Igen, szégyen.


De nem azért, mert MOST nem tudod megcsináltatni, hanem mert EDDIG elhanyagoltad annyira, hogy ma´r csak komolyabb beavatkozásokkal lehetne rendbetetetni.

2017. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj hogy ha nem oldod, meg nem lesz rendes emberi kapcsolatod. Ha tényleg elrohadnak, kiesnek ettől.
2017. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem szégyen. Csak ha úgy érzed. Én tejfogakkal maradtam 40 eves koromig , önhibamon kivül. Mindig feltem , h mi lesz ha kiesik valamelyik, ha kiesett volna azt hitték volna h elhanyagoltam magam.

Sajnalom a helyzetet

2017. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen az elhanyagoltság okozhat rossz, gyenge fogakat.
2017. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Le se írta hogy mi a baja. Lehet hogy csak szétállnak, ami nem elhanyagoltságból adódik, hanem fogszabályzás hiányából.
2017. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is komoly pénzbe kerülne, akkor is, ha lenne biztosításod. A fogászati kezelések nem ingyenesek.
2017. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

3-as! Ezt leírnád érthetőbben? 40 éves korodig tejfogakkal éltél? A válaszod nem tűnik viccesnek, vagy trollnak, de még nem hallottam ilyenről.


Kérdező! Igen! Sajnos a fogak állapota (főleg, ha elöl is rondák) sok emberben visszatetszést kelt. 430 euróból egyelőre nem tudsz megélni is és félretenni is, hasznos választ erre nem tudok írni így. Passz!

2017. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szégyennek nem nevezném. Jobbat nem tehetsz, csak kuporgatsz, és a suli után ha már keresel rendesen, megcsináltatod.

Nem tudom, hogy mit jelent nálad a nincs rendben, de remélem komolyabb szövődményeid (gyulladás, stb) nem lesznek, mert akkor már pokoli lesz a helyzet.


Amúgy itthon sem rózsás a helyzet. A húzás, tömés elvileg ingyen van, de pl. nálunk a körzetis (fogorvos is és a házi orvos is) szinte soha nem rendel (szabin van, stb.). Magán úton pedig elég drága minden. Csak azt tudnám, mire vonnak tb-t, ha egyszer baj van, nincs hova menni.

2017. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen 7 es valaszoló, a két szemfogam tejfog maradt , sokan vannak ebben a helyzetben , itt is sokan irtak erröl , ha beirod a keresöbe h tejfog . Mikor az egyik lötyögni kezdett , panikban eltem.

20 evesen tudtam meg h tejfog , a suli orvos nem latta , az ö tevedese miatt maradt igy. Akkor mar kesö volt kihúzni, mert az újfog nem jött volna le a helyére . Aztan megcsinalta az állam bácsi Svedorszagba , mert ide költöztem, ingyen . ( erdelyböl mentem ki) azert csinaltak ingyen meg mert a le nem jött fogak , gyerekkori " gyári hiba" korrigálása ingyenes, maskepp sokba kerult volna .

Mikor kihullt a fogam par napig úgy neztem ki mint egy ápolatlan, mosdatlan foginysorvadásos. Pedig gondolhatjatok ha ilyen sokaig megmaradt a tejfogam, az milyen higienat feltetelezett.

De a fogak romolhatnak mar születés elött , ha az anya rosszul táplálkozik terhesseg alatt , a tejfogak mar feketén bújnak ki, lyukasan.

A fogak egeszsege azon múlik, h az anya vérében milyen vitaminok es tapanyagok voltak vagy nem voltak jelen várandósság idején.

Tehat nem mindig a fogmosáson múlik.

Ettöl eltekintve szociálisan akadályoz

2017. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok! Értem, köszönöm, hogy írtál róla, tényleg nem tudtam, hogy van ilyen.
2017. szept. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!