Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor jön el az a pont, hogy...

Mikor jön el az a pont, hogy az emberek nem fogják a másikat külső alapján (el) ítélni?

Figyelt kérdés

Rengetegen látszólag lényegtelen dolgokba kötnek bele, de nagyon gyorsan leépíti az ember önbizalmát.

Sokan direkt olyan dolgokat választanak, amin nem lehet változtatni.

Pl: "milyen kis szar, vékonyszálú hajad van", "nézz magadra, nincs derekad/melled/feneked/akármid", "egy nőn az a szép, ha szögletes az állkapcsa, neked meg állad sincs", "túl magas vagy, egy nőnél az csúnya", "túl alacsony vagy, úgy kell rád lenézni"

Gondolom, mindenki hallotta már ezek valamelyikét (a pechesebbek lehet, többet is)


Aztán ott vannak azok a dolgok, amiken elvileg lehet változtatni, de nem áll módunkban (pl anyagiak miatt), és akkor jön hogy "ezt a kukából túrtad?", "te a nagyanyád szekrényéből öltözöl?" "oda ahol te vásárolsz, csak a csórók járnak"


Miért érzi magát jól, aki ok nélkül beszól?

És hogy lehet figyelmen kívül hagyni, ha épp fájó pontot ért?


2017. szept. 12. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos elég rossz társaságba keveredhettél, ha rendszeresen ilyen beszólásokat kapsz :-( Valószínűleg nem a te készülékedben van a hiba. De vigyázz, mert te is rögtön elkezdtél általánosítani: "az emberek" a külső alapján ítélnek szerinted. Ez hülyeség. Vannak emberek, akik a külső alapján ítélnek, de olyanok is, akik nem. Sajnos hülyék mindig lesznek, és most el is értünk a második kérdésedhez: hogy lehet őket figyelmen kívül hagyni?


Erre nagyon egyszerű és nagyon nehéz is a válasz: önbizalomra van hozzá szükség. Ha én meg vagyok győződve róla, hogy szép vagyok, akkor sokkal jobban fogom tűrni, ha kötözködnek. Sőt, valójában az a fontos, hogy arról legyek meggyőződve, hogy a saját értékrendem szerint értékes vagyok. Ha szerintem a szépség nem fontos, akkor az nem számít, hogy szépnek tartom-e magam. De itt az embernek nagyon alaposan meg kell gondolnia, hogy mi az ő értékrendje valójában. Lehet, hogy én azt vallom, hogy a szépség nem fontos, de igazából belül irigykedem a szép lányokra, mert vonzzák a pasikat. Valójában nem is az az értékrendem, amit magaménak gondolok, hanem bizony értékelem a szépséget a gyakorlati haszna miatt. Ha szerintem nem fontos, hogy haverkodjak a kollégákkal, de az ezzel járó előnyöket nagyra becsülöm, akkor mégiscsak fontos nekem ez a dolog valahol.


Ha az értékrend már világos, vagy legalább már dereng, akkor el kell kezdeni dolgozni azon, hogy a saját értékünket növeljük a saját értékrendünk szerint. Ez elsőre reménytelennek látszik, de ha tényleg ráfekszik az ember, akkor lehet vele haladni. A megoldhatatlan dolgokkal, mint hogy valakinek ilyen vagy olyan az álla, nem lehet mit kezdeni, de van ezer más dolog, amin meg lehet javítani. Olyasmibe is bele lehet futni, hogy két dolog ütközik: vevő lennék az előnyökre, amihez úgy juthatok hozzá, ha a főnök talpát nyalom. De a talpnyalást undorítónak találom. Itt bizony választani kell, de azért lehet halogatni azt a választást egy darabig. Viszont az nem igaz, hogy semmit nem tudsz változtatni. Széles az Internet, pláne ha tudsz angolul. Találni fogsz egy csomó ötletet, próbálj ki hármat három hétig, ami tetszik. Ha bevált, marad, ha nem, akkor próbálsz mást. Sok sikert :-)

2017. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod... Egyre jobban olyan világban élünk, ahol az emberek LESZARJÁK, hogy kit bántanak meg:) Az a fontos, hogy legyenek naaagy melleid, segged, de még véletlenül se takard őket. Ha nincs akkora szád, mint egy kacsának, akkor kevesebb vagy. Ha van rajtad felesleg, akkor add le gyorsan! Ha magas vagy, az a baj, ha alacsony, meg az. Basszus, nem vagy egy Nicki Minaj, vagy egy Barbie baba, gyorsan tegyél valamit ellene!

Úgy kell kinézned, mint a modelleknek, különben nem vagy elég jó. A személyiséged nem nézik, az kit érdekel? Kit érdekel, ha egy kedves, értelmes lány vagy, kevésbé "menő" cuccokkal, kinézettel egy olyan lánnyal szemben, aki egy Barbie baba? Senkit.

Olyan társaságot kell keresned, akik még "normálisak". Sokkal jobb társaság


17/L

2017. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"oda ahol te vásárolsz, csak a csórók járnak"

ezen felnevettem :D

én anyagilag elég jól állok mégis piacon és néha a hádában veszek ruhákat...

amúgy meg aki beszól a külsőd miatt lehet pont irigykedik rád, tetszik neki a hajad, a felsőd...vagy csak kötekedni akar és itt próbál fogást találni...

nem kell az ilyen idiótákkal foglalkozni, ha téged zavar, hogy így öltözködsz akkor változtass rajta, amin meg nem tudsz azt meg szokd meg, sőt próbáld előnyödre fordítani!


24F

2017. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!