Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekelnek az anyagiak?

Miért nem érdekelnek az anyagiak?

Figyelt kérdés

Nem keresek keveset, sőt azt mondanám, hogy magasan átlagon felüli. (Nettó 410)

Azoban az életem arról szól, hogy egyszerűen nem érdekelnek annyira az anyagiak, mint másokat.

A jobb érthetőség kedvéért számomra bőven elég az, hogy van mit ennem, van egy gépem, internet, tető a fejem fölött és vége.

Ígyis sokszor luxusnak gondolom az életszínvonalamat, önmagamra összesen 200e Ft megy el, mindent beleszámítva(hitelek, étel, számlák, hétköznapi dolgok).


Az összes többi pénzemet szétosztom a testvéreim között. Ajándékokat veszek a gyerekeiknek, elviszem őket ide-oda, stb.

Olyan is sokszor előfordul, hogy szimplán oda-adom nekik a 100-100e Ft-ot és vége.


Más is van, akit ennyire hidegen hagy a pénz csak az alapok legyenek meg?



2017. szept. 12. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szó-szó. Én nettó 540 ezret keresek, és semmire sem költök. Mondjuk a nagyját félre teszem, mert lakást szeretnék venni. De se ruha, se kaja, semmi extrára nem költök. 24 éves autóm van, nem akarok másikat sem. Én megszoktam a minimalista életszínvonalat amikor alig kerestem többet a minimálbérnél, és azóta sem szórom a pénzt. De olyan dolgokra sem költök amikre más költene. A legdrágább tárgyam egy gamer laptop, még az aztóm sem ér snnyit.
2017. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kiló sem jut kizárólag magamra, ha így lenne, akkor lehet, hogy engem sem érdekelne a pénz.
2017. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én 330 körül keresek, 100-120-ból meg van egy havi kiadásom és elég kényelmesen élek így is ebből

a többit a helyedben nem szétosztogatnám, hanem raknék félre, persze lehet támogatni a testvéreket, de legyen neked is megtakarításod bármikor jól jöhet


annyira én sem foglalkozom a pénz kérdéssel, szerencsére nem kell feszengnem rajta, ez kellene legyen a normális, csak sajnos sokan alul fizetettek, nekik erre nincs lehetőségük

vannak akik 5-en élnek havi 150-ből

2017. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!