Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sem éri meg...

Szerintetek sem éri meg jószándékúnak, segítőkésznek lenni?

Figyelt kérdés

Itt most kifejezetten az iskola/munkahelyi közegről van szó, tehát nem arról hogy adsz pénzt egy hajléktalannak.


Tehát én azt tapasztaltam az iskolában és a munkahelyemen meg főleg, hogy akiknek segítek, attól nemhogy nem kapom vissza (amit persze nem is várok el), de még hátba is bök engem, és nem egy embernél tapasztaltam.


Nos, én alapból mindig jólelkű, jószándékú, és nagyon segítőkész ember voltam. De csak voltam. Ezek után én már úgy vagyok vele, hogy nem segítek senkinek sem.


Érez még valaki hasonlóan?


2017. szept. 13. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezen az alapon akkor maris atalhatunk a rossz oldalra. Mert ebben a vilagban nem kifizetodo jonak lenni. Ha megnezed akkor nagyon sokszor az jar a jol, aki hutlen, aki csal, aki lop, aki hazudik, atgazol masokon a masikat atvagja vagy kihasznalja, illetve a munmkaero piacon meg kizsakmanyolja.

Te magad dontsd el a vilagtol fuggtlenul, hogy a jo akarsz-e lenni, vagy pedig csatlakozol a vilag kegyetlensegehez. Szabad akarat van.

De azert gondolj bele, ha egyszer neked lenne szukseged segitsegre, de senki nem segitene azon az alapon hogy ugysem eri meg.

2017. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem így gondolom.

Nekem nincsenek ilyen rossz tapasztalataim. Iskolában akiknek segítettem, azok nekem is. Sokszor összedolgoztunk és oda-vissza működött a segítség.

Munkában is hasonló. Munkatársakkal nincs gond. Megkérnek egy szívességre, megteszem, és fordítva is szokott működni.

2017. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nálam fordítva van

a kollégáméknak szoktam adni robit, teát, édességet, gyümölcsöt...

és mindig próbál az egyik visszaadni dolgokat, házi sütit, gyümölcsöt hoz...


más kollégáim meg rengeteget segítettek amikor idekerültem, tehát még nem is én adtam, már akkor sokat adtak nekem


persze van aki nem viszonozza, de hát van ilyen is meg olyan is, de főleg pozitív élményeim vannak ezzel

2017. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Most érzem azt, amit írtál. Alapvetően jó szándékú embernek tartom magam. Igyekszem ott segíteni ahol tudok. Egy barátomnak gondolt élőlény, akit szintén a szarból húztam ki, most olyan aljas mocskos dolgokat művel, hogy elképedek rajta, de teljesen. Pedig az utolsó pillanatig megértő és segítőkész voltam az irányába. Mikor eszembe jut egyszerűen nem térek magamhoz, hogy ilyen emberek léteznek.
2017. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De, megéri. Az, aki a segítségemre szorul, nem tehet arról, hogy a múltban ki mit csinált velem. Attól, hogy más bunkó, nekem még nem kell lemennem a béka s..gge alá emberileg.
2017. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megéri csak nem mindenkinek.Először általában mindenkivel korrekt vagyok,ha látom,hogy ez nem működik,kihasznál semmibe vesz akkor változtatok.Ki kell jelölni a határainkat másokkal szemben.
2017. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően megéri. De ez nem jelenti azt, hogy ha segítesz valakinek, akkor az illető megbecsül majd téged. Sajnos ilyen világban élünk...
2017. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is régen mindenkinek segítettem akinek csak tudtam. Egyesek viszonozták, mások pedig elküldtek kedvesen a fenébe ha én kértem segítséget majd később jöttek újra hogy segítsek.

Vannak emberek akik megérdemlik a segítséget és vannak akik nem.

2017. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen vagyok/voltam sokáig, nem éri meg, mert a karma k×a marad az ember mindig.
2017. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem tudok már jóhiszeműen viszonyulni senkihez. Mindig kéznél vagyok, ha valamelyik ismerősömnek éppen kellek valamire, de amikor én vagyok sz'rban, akkor elküldenek a jó francba. Mivel még így sem tudok bunkó, törtető buldózerként viselkedni, inkább elzárkózom, mert hosszú távon nagyon fárasztó és elkeserítő, ha a lelkedet is kiteszed, de harmatos lókukit sem kapsz vissza.
2017. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!