Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most már nem tudom, mi számomr...

Most már nem tudom, mi számomra a boldogság. Hogyan találhatnám meg?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam boldog ember. Mindig is abban hittem, hogy majd akkor leszek boldog, ha lesznek barátaim és barátnőm. Azonban, 18 évesen, előbbi már régen nem érdekel. Beletörődtem abba, hogy nem lesznek barátaim. Viszont egy élettárs mindenkinek kell. Két lány létezik, akivel együtt szeretnék lenni. Az egyiknél úgy érzem, már elszúrtam. Viszont a másiknál még nincs minden veszve. De belegondoltam: mire is kellene nekem egy barátnő/mi "hasznát" venném/mit kezdhetnék vele? Miért akarjam én azt az embert? Szex. Mindössze ennyiről van szó. De ez sem érdekel. Ebben sem lelnék örömöt. És az egész világom összeomlott, elvesztettem mindennek az értelmét, és célját. Se barátok, se barátnő, az átlagos dolgok, amikre az emberek vágynak (drága autó, nagy ház stb) meg eleve téma sem volt. Akkor mégis mi az, ami nekem boldogságot okozna? Mi az életem értelme...?

2017. szept. 16. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó lenne ezt egy szakemberrel megbeszélni, mert így nagyon rossz lehet élni.
2017. szept. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A barátnőjének az ember nem hasznát veszi, hanem szereti. Már ha nem határozza el szándékosan, hogy úgyse fogja. 18 évesen lemondani a normális élet örömeiről kicsit korai. De ahhoz, hogy legyenek barátaid, neked kell aktívnak lenni.
2017. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom Szabó Péter - Van élet a halál előtt c. könyvét, pont ezt a témát feszegeti, de kezdheted az Állj félre a saját utadbóllal is :)
2017. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne keresd a boldogságot. Állj le, ne kergesd. Ő is téged kerget. Felkészültél a boldogság fogadására? A kérdés, meddig fogócskázol még vele. Csak a békés emberre talál rá.
2017. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A barátnőjének az ember nem hasznát veszi, hanem szereti."

Ez a mondat annyira mélyre hatott. Most jöttem rá, hogy azt sem tudom, mi a szeretet . _ . :'(

2017. szept. 16. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kérlek, olvasd el a bevezető néhány mondatomat is, mert anélkül nem érthető a mondanivalóm!

Az élet célja az élet folytatódása. Az élet értelme kérdés csak az embereknél fordul elő, egyrészt, mert az állatoknak nincs értelmük, másrészt, az ő életüket a létfenntartó ösztönök irányítják, teljesen kielégítően.

Az élet folytatódásáról az evolúció, a fajok és az egyedek alkalmazkodása, fejlődése gondoskodik.

Az evolúció irányítási, beavatkozási módszere a jutalom-érzések és a bűntető érzések adagolása.

A jutalom érzéseket (tehát az örömöt, boldogságot) akkor utalja ki Neked az evolúció (az ösztöneid), amikor az élet fenntartása érdekében minden Tőled telhetőt megtettél. Ilyenkor boldog vagy, semmi nem hiányzik, minden rendben van.

Másképpen fogalmazva, és most jön a lényeg: a boldogságot akkor érezzük, ha az evolúció, az élet fenntartása érdekében annyi hasznosat tettünk, amennyit csak tudtunk.

Ezek közül persze a legfontosabb az új élet, az életet folytató utódok nemzése, a párunk megszerzése és megtartása.

De ezen kívül számtalan dolog hasznos az evolúció számára, és ezek megtételével, tehát, ha kellően hasznos, az utódokat is eltartani képes, a családját megvédeni képes emberré válsz, akkor a nők egy perc alatt elkapkodnak, hiszen ők is ugyanazt akarják, mint mi, és az ösztöneik is csaknem teljesen azonosak a férfiakéival.

Tehát ebben az életkorban az a leghelyesebb, azzal építed a boldogságod lehetőségét, ha minél hasznosabb, műveltebb, képzettebb, edzettebb, a leendő családanyák számára minél vonzóbb férfivé válsz.

A boldogság nemcsak a nőből áll, de ha nagy erőkkel fejleszted Magad, akkor már a fejlesztési tevékenység, az igyekezet a jóra, a szépre, a hasznosra, az is kellően erős boldogságot, vagy ami ugyanaz, elégedettséget képes okozni.

Nur nicht beszarren! Csak nem parázni! Don't worry, be happy!

Ha mindig a jóra, a hasznosra törekszel, lesz bőven barátod, nőd, gyermeked, vagyonod (bár a legnagyobb vagyon a mások feléd irányuló szeretete! és ennek meg a feltétele, hogy képes és hajlandó legyél másokat segíteni!)!

Az erények megszerzése és gyakorlása, másképpen: az élet számára hasznos képességek megszerzése és gyakorlása - ez a boldogság garanciája!

Nagyon fontos, hogy ne csüggedj és ne zárkózz be, mert a sorsra kár megsértődni, a sorsod Te Magad vagy, és ha mindent megteszel, hogy egyről a kettőre juss, akkor el is fogod érni. Csüggedéssel semmire nem mész, mindig a lehető legaktívabbnak, cselekvőnek kell lennünk.

Fel a fejjel, és ne feledd, mit mondott erről Madách Imre: Az ember dolga küzdeni a legnemesbekért!

És tudjuk, hogy baromira igaza volt és van!

Üdvözlettel

H. L.

2017. szept. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a halál jelent boldogságot,semmi más. Na jó,nem csak az,a szex is.
2017. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!