Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legboldogabb embertípus/élet...

A legboldogabb embertípus/életmód melyik lehet?

Figyelt kérdés

Szerintem speciel örök boldogság nem létezik, mert a boldogság egy hatás-ellenhatásra épülő fogalom, tehát, az ember csak akkor lehet boldog, ha előtte boldogtalan volt, és fordítva. Mert mindig valamihez KÉPEST boldog, vagy boldogtalan az ember, tehát a boldogság az relatív. Egy ember maximum csak elégedett lehet az életével, gondtalan, derűs lehet, ha éppen minden úgy alakult, ahogy tervezte. Akkor tehát, melyik életmódban lehet a legtöbb gondtalanság? Összességében kik lehetnek a legboldogabbak?


Az élethabzsoló emberek? Akik népszerűek, minden buliba elmennek, mindent kipróbálnak, és mindig mással kavarnak?


Vagy talán akik szerényen élnek, és nagy ritkásan találnak maguknak 1-1 hosszabb távú társat?


Örökkön egyedül maradó, vagy munkamániás, a sorsával megbékélő emberek?


Családapák, családanyák, sok gyereket nevelő nagycsaládos emberek?


Férfi, és nő, akik együtt élnek, de soha nem vállalnak gyereket?


stb?


Azért kérdezem, mert sokszor egyértelműnek tűnik a válasz. Például, aki habzsolja az életet, mindig más nője van, ő maga a macsó, a hódító, sokan azt hiszik, a legboldogabb ember lehet. Pedig ismertem pár ilyet, titokban olyan depresszió húzódott meg náluk a háttérben, hogy azt egy ilyen életvitelbe kellett rejteniük, és valójában sosem voltak igazán boldogok.


Másrészről viszont olyan embert is ismertem, aki világ életében egyedül élt, az öreg horgász bélabácsi, se gyereke, se kutyája, se macskája nem volt, mégis mindig derűs volt az öreg, valahogy sugárzott belőle az életenergia, mindig tett-vett valamit, amiről azt gondolta, hasznos, és 94 éves koráig élt.


Akkor most, van különbség? Adni kell a látszatra? Ki lehet a legboldogabb embertípus?



2017. aug. 19. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem meghatározható, mert minden ember mástól lesz boldog. Van, aki a társaságtól, más a magánytól, van aki a pörgéstől, van aki a nyugitól. Ezt mindenkinek magának kell kitalálnia.
2017. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a kérdés, tekintve hogy magad is kifejted, a boldogság relatív.


Ráadásul véleményem szerint mindenkinek a maga életét kell kiegyensúlyozottan élnie. A boldogság nem egy verseny hogy "én boldogabb vagyok kettővel mint te".

2017. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az az érzésem, hogy sok ember csak illúziókat kerget. Filmekből, meg innen-onnan összerak fejben egy képet, hogy szerinte milyen is lehet a boldogság, és azt kergetik, ahelyett, hogy saját magukat megtalálnák.
2017. aug. 19. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Ivás, cigi, kávé, buli, kocsma, emberek, tánc, nők
2017. aug. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és jókat enni top éttermekben és biciklizni
2017. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a golf is biztos jó lehet
2017. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem igaza van a kettesnek. A boldogság nem verseny, mégis valahogy mindenki bizonyítani akarja, hogy őneki milyen jó, posztolja a képeket a fb-ra aminek a fele kamu, közben csőndben irigykedik másokra, akik valószínűleg pontosan ugyanezt csinálják. Szerintem azok a legboldogabbak, akik nem akarnak senkinek bizonyítani, senkivel versenyezni, senkit leutánozni, csak élik az életüket olyannak, amilyen, azzal foglalkoznak, ami érdekli őket és nem félnek önmaguk lenni. Aztán, hogy végül ki melyik életformában találja meg a boldogságot, az már tényleg nagyon egyénfüggő.
2017. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ismerek olyan embereket, akik személyesen kb értelmetlen is, hogy találkozzanak, mert azt is kiposztolták már, hogy mekkorát szartak, a másik meg nyilván egész nap azt böngészi, ki milyen felesleges hülyeséget köpött a közösbe, úgyhogy nyílván értesül mindenről. Én majdnem az összes ismerősöm követését leállítottam, és így csak azokat a sporthíreket, vagy egyéb, tényleg lényeges tartalmat látom, amilyen oldalakat követek. Bayern München, Forma 1, atlétika, stb. Az igazi barátaimmal meg úgyis találkozom majdnem minden nap, velük élőbe beszélgetek, és majd élőben mutogatjuk egymásnak a képeinket, nem kürtöljük világgá, mert felesleges az ilyesfajta önámítás.
2017. aug. 21. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy idézet:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Valamikor a szülői gazdaságban éltem és nem dolgoztam sehol. Tehát azt csináltam amit akartam. Ha netán délben volt kedvem felkelni akkor az ebéddel ettem meg a reggelit. Majd ha épp nem volt kedvem tenni a háznál valamit akkor mentem csajozni a legközelebbi városba. A ház teendőit is elláttam persze, akkor amikor akartam.

Egy öregedésről szóló könyv szerint a földműves és a tudós foglalkozás kedvez leginkább a hosszú életnek. És ők a legboldogabbak. Közös bennük az hogy azt csinálják amit akarnak, amihez kedvük van. Tehát nem a biorobot alkalmazott földművesről és egyetemi tanár tudósról van szó. Hanem a szabad parasztról és a szabad feltalálóról.

Persze milliomosként is lehet boldognak lenni ha tényleg a pénze dolgozik neki. De a vagyon nem garancia arra hogy szabad is, mert lehet hogy mégtöbbet akar és nagyobb rabszolga mint egy gyári munkás.

2017. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak válaszolok, mert érdekes a kérdés, és máskor is el akarom olvasni.
2018. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!