Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az állandó...

Hogyan szokjak le az állandó telefonozásról?

Figyelt kérdés
Szóval az a gondom, hogy állandóan a telefont nyomkodom. Mikor itthon vagyok suli után tanulás közben is folyamatosan azt nézem, hogy ki írt vagy ki rakott ki valamit. Ez már nagyon rossz, mert így 4óráig szoktam tanulni, ahelyett hogy 2 óra alatt végezzek. Ugyanez van a szabadidőmmel, mindig elhatározom, hogy olvasok vagy rajzolok, de a telefonozásnál leragadok akár órákig is. De eltenni meg még se szeretném, mert a zene az életem és az összes kedvencem rajta van. De még is mit csináljak, hogy ne így legyen? (Bocsi ha rossz kategóriába raktam).
2017. szept. 18. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Már egy hatalmas előnyöd van a többi droiddal szemben, hogy felismerted a problémát!!! Őszintén gratulálok.

Ha az akaraterőd kevés ahhoz, hogy a telefonod tedd le a nappaliba és ne legyen a közeledben pl. mikor tanulsz... akkor nagyon jó megoldás, hogy ha van otthon régebbi nyomógombos telo, akkor abba tedd át a simkártyát. Azt tuti, csak telefonálásra fogod használni. Annyi értékes idő elmegy a függőknél az életből. Szóval talán ez a legjobb megoldás : sima nyomógombos hagyományos telót használj!!! Ja és legyél nagyon büszke magadra! Kevés ember ismeri fel (be) ezt.

2017. szept. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Keress értelmes elfoglaltságot!
2017. szept. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem magamon, hogy ha kell, ha nem, nyomkodom, és hátráltat a munkában is ez. Első lépésként próbálj meg figyelni rá, mennyit használod, és tedd fel a kérdést magadnak, hogy most hogy megfogtad, mit akarsz.

Én ha megfogom, rendszerint az a válasz, hogy csak ránézek a Facebookra. Aztán belegondolom, hogy mikor tettem ezt utoljára, és rájövök, hogy 10 perce. Történhetett valami fontos az elmúlt 10 percben? Nem valószínű. Újabb 10 perc múlva is ráér? Igen.

A zene az életed... Ahhoz nem kell nyomkodni. Nyomd be a Spotify-t aztán hallgasd. Akár fülessel, de jobb, ha veszel egy bluetooth-os kis hangszórót (pár ezerért már vannak), és akkor az sem kell, hogy elérhető közelségben legyen a telefon.

Tudatosan próbáld meg csökkenteni a szociális média használatát. Ne szólj hozzá dolgokhoz, csak ha tényleg fontos. Kevesebb haszontalan akció kevesebb haszontalan interakciót szül.

Valamint próbáld ki néha azt, hogy úgy mész el valahova, hogy nincs nálad a telefonod. Nem kell egész napra, de sétálni egyet, fagyizni, barátokkal találkozni. Felemelő érzés tud lenni.

Nem tudom, hogy emiatt vagy nem, de én épp mostanában kezdtem észrevenni magamon, hogy mint ha kevesebbet is foglalkoznék a telefonnal. Persze most meg ide írok, ahelyett, hogy dolgoznék. Úgyhogy megyek is, szevasz!

2017. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem munkában volt ez a bajom, mondjuk most kezdek visszaesni, úgyhogy jövőhéttől indítok egy újabb "kúrát"...

Van egy App detox nevű app, ez arra jó, hogy időkorláttal le lehet appokat tiltani magad elől...

6-14 ig melózom, tehát 5:30-14:30ig le szoktam tiltani a telefon alkalmazásait magam elől, kivéve a rádiót, az mp3 lejátszót és a telefonálás lehetőségét...

Arra kell ügyelni, minden olyan programot le kell tíltani, amivel meg lehet kerülni a programot... tehát minden fájlkezelő appot, netet, beállításokat, google play-t, mindent...

Ha a beállításokat letiltod, és elindul a letiltás akkor belépsz magába a programba, és a beállítások menüjében akarsz valamit változtatni, akkor a programból is kivág mint a huzat... és így a veállított időkorlát alatt semmivel nem tudod megkerülni... se újraindítással, semmivel... nekem ez eléggé bevállt... 2-3 hét alatt elszokok teljesen az egész napos telonyomkodástól, aztán egy-két hónapig kitart mire visszaesek... sajnos dög unalmas a munkám.. viszont a főnök kirúgással fenyeget, ha egész nap nyomkodom ezt a szart... a pénz meg kvajó...

2017. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez mind humbuk.... egyszerűen rakd le....
2017. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
#5- ebből is látszik, hogy fingod nincs egy függőség erejéről.
2017. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: de jó, hogy leírtad ezt az applikációt! Nem tudtam, hogy van, csak sejtettem. De én is gondolkoztam épp ilyenen, hogy valami időkorláttal le kellene tiltani, hogy úgymond ránevelje az embert, hogy ne nyomja sokáig. Nem néztem még, de úgy kellene az ilyeneket szerintem, hogy adsz magadnak napi 15 percet Facebookra. Aztán ha reggel 9-kor már elhasználtad a keretet, akkor így jártál, máskor majd jobban átgondolod. Nyilván ez sem mindig megoldás, de az ötlet nagyon tetszik. Előbb-utóbb az emberek nagy részének fog kelleni valami kontroll, sajnos.
2017. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!