Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rap volna a legkifejezőbb...

A rap volna a legkifejezőbb műfaj a világon?

Figyelt kérdés

Szólhat szomorúságról, pénzről, nőkről, bűnözésről, bandák üzennek egymásnak, szerintem ennyi pont elég indok


Pl nekem rengeteg erőt ad egy bizonyos szám, ha valami lehúzza a kedvem, csak elindítom a klipet és az energiától ami benne van erőre kapok.


2017. szept. 18. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Számomra az.

Viszont egy metálos számára a metál lesz a legkifejezőbb.

És az biztos, hogy a rap nagyon sokoldalu.

2017. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Lil pump a legkifejezőbb előadó. 😂😂😂
2017. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
81%
Enyhén nagyon túlzás.... max annak aki szereti...
2017. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És paródiáról is! Temitparodizálsz??
2017. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Azt nem mondanam. Inkabb arrol van szo, hogy arra a monoton zenere barmilyen szoveget lehet nyomni, mert a szoveg is monoton, tehat szolhat barmirol.
2017. szept. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Szamomra kizart, hogy a legkifejezobb.
2017. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
A felsorolf lista, hogy mirol szolhat, igencsak szukos es limitalt.
2017. szept. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én metálos vagyok, de ez az egyik kedvenc számom:


https://www.youtube.com/watch?v=eXvBjCO19QY

2017. szept. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Tény: A rap szól a legsokoldalúbb dolgokról. Eleve egy szöveg és ütem alapú zene, ezért a szövegre több időt szánnak mint pl. egy pársoros popslágernél.

Rengeteg műfajt hallgatok, nem a rap a kedvencem, de elismerem, hogy a témákat tekintve a legszínesebb palettát hozza.

2017. szept. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha a világ ebből az öt szegmensből állna, már rég felkötöttem volna magamat.


Linkelnél egy rap számot ami a második világháború borzalmairól szól?


Mert én metálból tudok ilyet.

Sabaton - Final Solution


Linkelnél egy rap számot ami aláfestő zenéje lehetne egy viking sereg csatájának?


Mert én metálból tudok ilyet.

Amon Amarth - One Against All


Tudsz linkelni rap számot ami a fogyasztói társadalom mértéktelen zabálásáról szól?


Mert én metálból tudok ilyet.

Disturbed - Another way to die


Linkelnél egy rap számot amiben a technológiai szingularitásról szól a szöveg?


Metálból szintén van ilyen: Lyfthrasyr - Technological Singularity


Nem is folytatom a listát, mert metálból kb mindenre van valamilyen műfaj.

Szimfonikustól kezdve a klasszikus hörgéses death metálig.

És szövegek terén végtelenszer kidolgozottabbak, választékosabbak mint egy akármilyen rap szöveg.


Kezdjük azzal hogy a rap eleve imádja rövidítgetni, meg szlengesíteni a szavakat, szóval a legtöbb rap szám valami érthetetlen broken english-t használ.


És hogyha a zenén túlmenően figyelembe vesszük a közönség elé vitelét a műfajnak...kb úgy épül fel a legtöbb rap szám klippje hogy a "gang" kimegy a helyi sikátorba, vagy valami nagy beton placcra, oszt' szól a rap.

Ezzel szemben egy átlag metál szám videóklippje önmagában mérhetetlenül magasabb művészetet hordoz. Díszlettel, pirotechnikával, brutális embertömegekkel és eszméletlen jól összevágott képi anyaggal dolgoznak.


Most komolyan, hasonlítsuk már össze a két videóklippet kidolgozottságában:


Rap


https://www.youtube.com/watch?v=d7x7zDcesuI


Metál


https://www.youtube.com/watch?v=EOnSh3QlpbQ


A koreográfia, a minőség, a tartalmi mondanivaló egyszerűen összehasonlíthatatlanul igényesebb.


Már bocs, de az hogy hatszáz szögből videózzák ahogy a csoki csajok riszálják magukat a kocsi mellett, meg hogy a csoki fiú fejéből dől a fű...oké, ez biztos egyedi tud lenni egyszer. De a rap erre fűzi fel az egész tartalomvilágát. Bulák rázzák magukat, kigyűrt utcagyerek füvezik. Ennyi. Esetleg még rázza a kamerába a stukkert. Hasra ne essek ettől.


Nem tudom honnan a francból terjedt el a rapperek közt ez a hülye képzet, hogy a rap a legváltozatosabb kifejezési forma, de baromi hasznos lenne elfelejteni.

Ha a nyomortelepen szotyizó proli létet akarod lefesteni, arra tökéletes a rap.

De egyébként bármi bonyolultabb gondolatot nem tudsz vele hitelt érdemlően előadni. Max valami paródia szinten.

Nagyon jól összefoglaltad egyébként a kérdésed elején miről is szól a rap. Pina, pénz, bűnözés. És itt ki is lehet tenni a pontot, mert semmi másról.



Azért mert te erőre kapsz tőle, ne körítsél már köré egy nem létező dicsfényt.

Én se állítom hogy a metál lenne a legkifejezőbb zenei műfaj, mert rengeteg mindenhez nem alkalmas. Valahol az akusztikus hangszerek sokkal nagyobb művészi értéket képesek átadni.

Egész más tartalmat, atmoszférát ad át egy basszer és ritmusgitárral felszerelt power metál banda, mint mondjuk egy filharmonikus zenekar.


De mivel te tulajdonképpen egy totál szubjektív álláspontot fogalmaztál meg kijelentésszerűen a kérdésben, ezért értelmetlen vitáznom veled művészet elemzői szemszögből.


Teneked ha a világ fejre áll is a rap lesz a legkifejezőbb műfaj. Pont. Másoknak nem. Mások esetleg hatszor több érvet is fel tudnak vonultatni az álláspontjuk mellett. Igazából nem is értem miért kell ilyen ál-kérdéseket feltenni.

Úgy se fogsz egyetérteni velem azután hogy lehúztam a fenébe a rapet.

2017. szept. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!