Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rap volna a legkifejezőbb...

A rap volna a legkifejezőbb műfaj a világon?

Figyelt kérdés

Szólhat szomorúságról, pénzről, nőkről, bűnözésről, bandák üzennek egymásnak, szerintem ennyi pont elég indok


Pl nekem rengeteg erőt ad egy bizonyos szám, ha valami lehúzza a kedvem, csak elindítom a klipet és az energiától ami benne van erőre kapok.


2017. szept. 18. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én viszont teljesen egyetértek veled. :D
2017. szept. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én meg azt szoktam mondani (persze kissé túlzóan), hogy az elektromos gitár a modern zene orgonája, mert ugye az orgonát szokták a hangszerek királynőjének nevezni. De én alapvetően metálos beállítottságú vagyok, azt tudom értékelni. Rapet nem igazán hallgatok, ellenben popzenét és elektronikusat igen, meg olykor vallásos dalokat is. Hát kinek mi.
2017. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Teneked ha a világ fejre áll is a rap lesz a legkifejezőbb műfaj. Pont. Másoknak nem. "


És mi a baj vele,ha neki az a legkifejezőbb? Téged ez fájdalommal tölt el,hogy ennyit magyarázol a semmiről?


A te egyetlen érved,hogy kikerestél egy zsé kategóriás rapper legközhelyesebb videoklipjét ,majd egy sokkal ismertebb zenekar normálisabb klipjét és most legyen mindenki elájulva. Ráadásul ezek csak klipek,tehát csak a vágó,operatőr,díszletes és hasonló szakemberek munkájára vered magad,ami meg független az előadó művészi értékétől.

Tonnaszámra vannak értelmes és tartalmas hip hop számok és ugyanígy metal meg akármilyen stílusban is,de látszik,hogy neked csak azért is fáj,hogy sokaknak a rap,hiphop az etalon és nem más. Ez van,lépj ezen túl.


"De mivel te tulajdonképpen egy totál szubjektív álláspontot fogalmaztál meg .."


Hogy kinek mi a legkifejezőbb abban a legnagyobb adag szubjektivitás van,tudhatnád ha értenél is valamit a "művészet elemzői szemszögéhez"


"Valahol az akusztikus hangszerek sokkal nagyobb művészi értéket képesek átadni. "


Ja,igen begyöpösödött hozzáállás ez,önmagában mert van a kezedben egy hangszer még nem leszel művészibb,hiába is jó ezzel a gondolattal eljátszani.

2017. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

amiket felsoroltál, azokról a témákról születtek számok szinte minden műfajban. szomorúság, szerelem, nők, pénz, szex? szinte erről szól minden nóta.


a rapszövegek számomra is nagyon kifejezőek (pedig nem a kedvenc műfajom), elismerem, hogy a rapperek át tudják adni az érzéseiket, de én ugyanezeket az érzéseket érzem más műfajoknál is, csak más köntösben, megfogalmazásban, metaforákban.

számomra egyébként a legkifejezőbb műfaj az instrumentális zene (leginkább post-rock, ambient), mert itt a zene maga számomra több érzelmet ad át, és jobban a szívem mélyére hatol.

2017. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehet kifejezo, mikor zeneileg egy hatalmas nulla.
2017. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"És mi a baj vele,ha neki az a legkifejezőbb? Téged ez fájdalommal tölt el,hogy ennyit magyarázol a semmiről?

"


Nem hiszem el hogy megint leállok vitázni egy funkcionálisan analfabétával, de tessék...válaszolok.


Hol írtam én hogy ez nekem gond? Magával a kijelentéssel volt gondom, nem az egyéni érzéssel. Szövegértés.


"A te egyetlen érved,hogy kikerestél egy zsé kategóriás rapper legközhelyesebb videoklipjét "


Amit úgy találtam hogy beírtam youtubera hogy "best of rap video clips", erre ez volt az egyik első találat. Már bocs, de ha a tömeg ezt szavazza meg "best of"-nak, akkor itt a műfaj kedvelői döntöttek így. Én pedig nyilván csak a műfaj kedvelőit tudom általánosságnak kezelni.


És azért számít a klipp, mert a raphez ez is hozzátartozik. A képi világ, megjelenítés. A zene egy előadónál nem csak csüng a semmiben, hanem van színpadra vitele is.



"Hogy kinek mi a legkifejezőbb abban a legnagyobb adag szubjektivitás van,tudhatnád ha értenél is valamit a "művészet elemzői szemszögéhez" "


Ha értenél az olvasás és megértés kompetenciáihoz, akkor felfognád hogy pont ezt írtam. Szubjektív, ergo nem vita vagy kérdés tárgyköre. Csak te ehhez ahogy látom kevés vagy.


Utolsó soraid...te kajak nem vagy képes dekódolni egy üzenetet.

2017. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!