Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is gondolt már arra hogy...

Más is gondolt már arra hogy ha felfutott ismert ember válna belőle, megszűnnének a kötött munkanapok, korán kelés stb?

Figyelt kérdés

Én a zenei ízlésemből kiindulva a rapperek életét nézem, hogy ha kreatív lennék mind szöveg, előadás terén biztosan elindítanék egy munkásságot.

Sokan kiadó nélkül, pusztán rajongói támogatásból élnek és a youtube nézettségekből, ha megengedhet magának egy 60ezres cipőt úgy mint egy átlag ember 20-ért, és mellette van magára való pénz, az szerintem fiatalként nem rossz.

Aki meg törekvő, azt felrakolják úgy is neves előadók, és ha csak egy-egy klipben mutatkoznak és külön éneklik fel a szöveget az is elég, a pénz jön.


Szerintem itt kezdődik az élet mert a tehetségen kívül semmilyen erőfeszítést nem tett, mint pl az aki hosszú évekig tanul hogy egy jó mérnök legyen, de pénzileg és életminőséget tekintve sose ér fel a média szereplőkhöz.


2017. szept. 19. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem látod, hogy mennyi munka van mögötte.
2017. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hosszú évekig tanultam, hogy jó mérnök legyek, és huszonévesen kutatóként és tanácsadóként dolgozom, néha 7 számjegyű fizuért havonta, kötött munkanapom pedig nincs. A poén a történetben annyi, hogy míg szinte minden tehetséges mérnök és szakember jól fog keresni, addig minden tízezredik rapper gyerekből válik youtube sztár, és talán néhány év gürcölés, ismeretlenség, csalódások után elkezdhet élni belőle, ha beleteszi a rengeteg munkát és tényleg tehetséges. Nyilván jól néz ki a csillogás, de ez totálisan a hollywood-effektus, csak ott 20 éves lányok gyűlnek tízezrével, hogy színésznők legyenek. Minden ilyen irtó vonzó, de a matematikai esélye annak, hogy te is befuts közel van a nullához, pláne ilyen hozzáállással, hiszen te csak rappelgetni meg lustálkodni akarsz.
2017. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A közismert befutott énekesek, színészek, videósok stb. csak egy nagyon nagyon minimális töredéke annak a rengeteg embernek, akik tehetségesek és kreatívak. És bizony nagyon is sok erőfeszítésbe telik ilyesmit csinálni.

A dalírás nem úgy megy, hogy leülsz és öt perc alatt odarittyented egy darab papírra a következő nyár slágerét. Te csak azt látod, hogy hú, de tehetséges az énekes, mert írt egy tök jó dalt. Azt viszont nem látod, hogy hány órát, napot vagy akár hetet ücsörög a vázlatai fölött, mire összerakja belőlük annak a dalnak a legelső verzióját, amit aztán még jó párszor átdolgoz, majd megtanulja és gyakorolja (mert attól, hogy te írtad a dalt, ugyanúgy meg kell tanulnod és be kell gyakorolnod a hangszeren, mint más emberek dalait), mielőtt előadná.

A videósok (legalábbis az igényesebbek) munkája se abból áll, hogy leül a kamera elé, bekapcsolja, felvesz valamit, majd kikapcsolja és feltölti. Meg kell tervezni, esetleg szöveget írni hozzá, aztán megvágni, effektezni és úgy feltölteni. Esetenként komoly kutatómunkát igényel. Nézz meg pl. egy CsChannel videót, remélem, nem gondolod, hogy a srác fejéből pattan ki ott és akkor a kamera előtt az a rengeteg információ, amiről beszél, hanem előtte órákat tölt a neten kutatva, hogy adatokat gyűjtsön egy adott témával kapcsolatban.

2017. szept. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd felnősz...
2017. szept. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
Szerintem azok az emberek egy egy napon többet dolgoznak, mint a kötött munkaidősek...amúgy ezek szerint én is "felfutott" vagyok?! Mert nem kelek korán:DD
2017. szept. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
Amúgy teljes helytelen, amit leírtál főleg a youtube nézettség és társai...
2017. szept. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én 67-ért akartam venni egy cipőt, de arra sajnáltam, hogy kb félév alatt szétmenjen, mert sajnos amerre járok az a hely eszi a cipőket :D és anyagilag nem lett volna gond és egy sima átlag ember vagyok...igaz informatikus, jól keresek, de még junior szinten vagyok, nem kell feltétlen ismert embernek lenni ahhoz, hogy megtehesd a fent leírtakat...


Én milliárdos leszek ezt tudom, de én akkor is korán akarok kelni és csinálni a dolgaimat. Attól, mert megteheted azt, hogy lustálkodsz délig még nem feltétlen arra van szükséged.


24F

2017. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább lóttónyertes legyek. Szèpen csendben csam èn tudom, hogy az vagyok. Ennyi. Nem kell a hírnèv. Nem kell senkinek bohóckodnom. Nincs főnököm. Nincs problèmám.
2017. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!