Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok arról az...

Mit gondolnátok arról az ismerősötökről, aki a magán lakásába házirendet írna?

Figyelt kérdés

Elmentek ismerősötökhöz vagy barátotokhoz vendégségbe. Ki van téve egy házirend. Fel is hívja rá a figyelmeteket. Súlyosabb esetben akár alá is írat egy papírt veletek, hogy amíg ott vagytok, addig betartjátok. Még súlyosabb esetben be sem enged addig.


Mit gondolnátok egy ilyen emberről? Komolyan tudnátok őt venni? Vagy attól függ, hogy mi áll a szabályzatban? Ha nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor előfordulhat, hogy otthagyjátok, mondván veletek ne szórakozzanak? Vagy infantilis játéknak gondolnátok az egészet?



2017. szept. 20. 08:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
más ha valakinek szabályai vannak és más, ha valaki szabálykönyvet ír minden eshetőségre és még alá is akarja íratni velem, hogy betartom
2017. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Újra átgondolva a dolgot én ezt 3 részre bontanám. Az első az, amit tisztázok a saját párommal, saját családommal, azokkal, akikkel ténylegesen hosszabb távon együtt lakom. Ha bizonyos kérdésekben valakivel nem jutok dűlőre, az vélhetően nem lesz a párom vagy a legjobb barátom.

A második verzió az, amit a legközelebbi barátoknak, rokonoknak tolok az orra alá, akik nem laknak velem állandóan, de sokat jönnek vagy jöhetnek. Vannak például emberek, akiket illik meghívni, mert rokon vagy akármi, de tudom, hogy teljesen másként áll a világhoz.

A harmadik verzió az, amit az alkalmi jelleggel nálam vendégeskedőkkel közlök. Itt tudom elképzelni azt, hogy nem íratok alá semmit meg nem is ezzel kezdem, de ha vita kezd kialakulni, akkor előhúzom, hogy bocs, de nálunk az van, hogy...


Én nem gondolom, hogy bárkit is el kéne riasztani. De nekem a legjobb barátaimmal is vannak nagy vitáim bizonyos kérdésekben. Ha egy lakásban nem tud két ember dűlőre jutni, vélhetően nem a házigazda fogja elhagyni a helyszínt.

2017. szept. 20. 11:26
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés íratását már kicsit modorosnak, túlzásnak gondolnám, akkor mennék szépen elfele... de magát a házirendet nem tartom gáznak (főleg ha pl. szép dizájnnal fenn van a falon, és egyszer szól, hogy legyünk szíves olvassuk el és tartsuk magunkat hozzá), még barátokkal, családdal szemben sem. Mindenki maga dönthesse el, mi történhet, mi nem történhet a lakásában. Persze ésszerű kereteken belül, pl. azt kiröhögném és otthagynám a fenében, aki ilyen szabályzatot hozna, hogy "nők csak akkor beszélnek, ha a férfi kérdez" vagy "aki utoljára ül le az asztalhoz enni, annak el kell énekelnie egy Britney-dalt"... érted.

Bármi olyat, aminek látom alapját, hogy pl. "cipőben ne menj be a lakásba", "hálószobámba légyszíves ne menj be", "dohányozni max. erkélyen, de leginkább kint", "mindenki figyeljen oda a saját gyerkőcére", "a kutyához ne nyúljatok, és ne etessétek az ebéddel" stb., azzal nem lenne gondom, sőt.

2017. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Irhatnal peldakat, hogy mire gondolsz, mert igy eleg nehez velemenyezni. Az alap, hogy cipoben nem maszkalok senki lakasaban, valamint nem gyujtok ra bent, nem megyek onalloan a haloba, sorolhatnam. Tehat emiatt folosleges ilyesmit irni. De, ha nagyon egyedi igenyeid vannak az okozhat problemat.
2017. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

14. Hát sajnos nem mindenkinél alap...


Itt is mennyi olyan kérdés van, hogy:

- "jogos, hogy rákiabált a sógornőm a gyerekemre, mikor az húzta a kutyája farkát a házukban?"

- "mit csináljak, ha a rokon vendégeink gyerekei törnek-zúznak mindent, ők meg édesdeden nevetgélnek rajtuk, hogy milyen elevenek?"

- "xy rokonom folyton rágyújt a házban, amikor jön... szóltam neki, hogy az erkélyen jobb lenne, de akkor duzzog, hogy kinn hideg van"


Plusz azért jó pár ismerősöm van, aki meg sem kérdezi, hogy leveheti-e a cipőjét, ha bemegy vhova... és nem putrisokról beszélünk :(.


Meg lehetnek olyan dolgok is, amik nem egyértelmű illemszabályok, de meg lehet rá az oka (amúgy nem, a "ne játszd az xy dalt, mert attól hüppögni kezdek" az már elég beteg dolog, az pszichológusért kiált... de amúgy is, milyen társaság az, ahol csak úgy elkezdenek zenét hallgatni és tuti azt az egy dalt? ez annyira szürreális). Pl. a kutya hasfájós-fosós típus, és lehet, hogy a Józsi kutyájának nem lesz hasbaja attól, ha megeszik vmit a családi ebédből, a házigazda kutyájának meg igen. Vagy hozzá kell szoktatni idegenekhez, és feszült lesz, ha 2 vadidegen gyerek elkezdi nyunyurgatni, mikor más kutyák meg szinte rohannak, ha similehetőség van. Vagy mondjuk mogyoróallergiás az egyik tagja a háztartásnak, ami azzal jár, ha bárki a közelében mogyorót eszik, már lehet baja. Vagy épp a gyereknél mikor van alvásidő, és ezért mikor kell csendesebbnek lenni vagy nem felzargatni 2 pusziért.. ez sokaknak nem egyértelmű sajnos.


(egyébként lehet, sokaknak ez szőrszálhasogatás meg kényeskedés, de én tök örülnék neki, ha ilyen házirenden látnám azt, ki mire allergiás meg milyen tipikus ajándékkaját/piát meg társasági ételt-italt rühell... sokszor elmondják, aztán emberek egyik fülén be, másikon ki. nekem is van olyan rokonom, aki nem szenilis, de lassan 10 éve tudja, és többször el lett mondva neki, hogy nem szeretem a kávét, sőt gyakran még a szagától is hányok, és nem egyszer hozott nekem kávét ajándékba meg folyton tukmál... és mindig elcsodálkozik rajta, hogy nem iszom... ez egy idő után baromi idegesítő.

Főleg hogy most egy olyan 2 hónapja diagnosztizáltak nálam egy betegséget, ami miatt nem ehetek többet finomított cukrot, vagy csak nagyon-nagyon ritkán... már látom előre a dolgokat. Anyósjelöltnek aznap mondtam el, úgy tűnt, megértette, aztán aznap délután Milka csokival kínált XD... hosszú menet lesz ez)

2017. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Eleve kizárt, hogy ilyen barátom lenne,aki ilyet csinál. Nálam ez már nem fér bele a normális kategóriába.
2017. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A kiegészítő infók nélkül, elsőre azt írtam volna, hogy elmondanám neki, hogy kérlek kezelj felnőtt emberként, aki tudja, mit illik egy vendégségben és ha valami mégis kellemetlen, elég ha szólsz, értelmes ember vagyok, felfogom.


A kiegészítő információkkal együtt inkább azt mondom, ilyen emberhez nem mennék.

2017. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék egy ilyen embert komolyan venni, barátkozni sem tudnék vele szerintem.

Ennyire szőrszálhasogató, merev, rugalmatlan emberhez nem is szívesen mennék vendégségbe, ráadásul nagyon rosszulesne, ha valami papírfecnit akar velem aláíratni, mert azt hiszi, hogy nem lehet velem értelmesen megbeszélni az esetlegesen zavaró dolgokat. Elég sértő ötletnek tartom és értelmetlennek is mellé, hiszen ha valaki tisztel, akkor anélkül is betartja a megbeszélt szabályokat, ha meg valaki nem tiszteli a személyes tered, azt annyira érdekled, hogy szimplán képen röhög, amikor előveszed az abszurd házirendet.

2017. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ebből 2 dolog jön le:

1. Nincs nálad minden rendben odabent.

2. A szociális készségeid a béka segge alatt vannak.


Egyrészt az hogy odamegyek és elém tolnak egy papírt a "szabályokkal" már eléggé visszataszító lenne ahhoz hogy soha többet ne kerüljek veled kapcsolatba.

Másrészt az még inkább fura lenne ha egy "ellentét" esetén előhúz a "házigazda" egy saját szabályrendszert hogy "nálunk ez van olvasd el".


Na meg alapból eléggé proli vita módszer az hogy "ha nem tetszik ott az ajtó" bárminemű nézeteltérés esetén. Nem azt mondom, van határ aminél már tényleg ez a módszer, de nem így.


Egyszerűen a probléma az, hogy ezeket a dolgokat normális ember nem leírja, hanem közli szóban, vagy jelzi ha nemtetszését váltja ki. Főleg ha barátokról, családtagokról van szó, mert egy jó havernak azért meg lehet mondani hogy "vedd már le a cipőb b..szod". Ha meg nem teszi akkor azon semmiféle "szerződés" nem fog segíteni.


Nagyobb összejövetelnél még tényleg lehet szó bizonyos házirendről. Figyeljen mindenki a gyerekére, szobába ne menjenek, ne dohányozzanak. De azért a "ne hallgass Metallicát mert szomorú leszek" már több mint túlzás.

2017. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul azt mondom, mindenki maga dönti el, hogy fogad e vendéget vagy sem. Viszont ha fogad, akkor onnantól neki is "el kell viselnie" bizonyos dolgokat és tisztában kell lenni ennek a nyűgjeivel is.
2017. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!