Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok arról az...

Mit gondolnátok arról az ismerősötökről, aki a magán lakásába házirendet írna?

Figyelt kérdés

Elmentek ismerősötökhöz vagy barátotokhoz vendégségbe. Ki van téve egy házirend. Fel is hívja rá a figyelmeteket. Súlyosabb esetben akár alá is írat egy papírt veletek, hogy amíg ott vagytok, addig betartjátok. Még súlyosabb esetben be sem enged addig.


Mit gondolnátok egy ilyen emberről? Komolyan tudnátok őt venni? Vagy attól függ, hogy mi áll a szabályzatban? Ha nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor előfordulhat, hogy otthagyjátok, mondván veletek ne szórakozzanak? Vagy infantilis játéknak gondolnátok az egészet?



2017. szept. 20. 08:59
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A teljes szabályzatot nem, de néhány passzust ide másolok és adok hozzá némi magyarázatot:


6. TILOS A DOHÁNYZÁS!!! A lakás minden helyiségében a legszigorúbban tilos a dohányzás, beleértve az erkélyt is. Nem reklámozzuk a cigarettát, nem hagyjuk látható helyen és nem kínálunk meg vele másokat. Itt rendezett vendégség alatt csak egyesével mehetnek le a dohányosok az utcára bagózni. Ha többen mennek, már nem jöhetnek vissza. Kávé és cigaretta együttes fogyasztása nálunk tilos. Aki nem dohányzó embert kínál cigarettával vagy droggal, az innen örökre ki van tiltva! A cigarettázás nálunk cikinek számít! Természetesen a kábítószer fogyasztása is tilos. A tiltás az elektromos cigarettára és a vízipipára is vonatkozik.

- Szélsőségesen utálom a cigit és extrán érzékeny vagyok rá. Szerencsére a családomban és a barátaim közül elég kevesen dohányoznak, de az erkélyen szabad-e meg a csak egy slukkot szabad-e kérdésben még a saját párommal is vita van.

7. Alkoholt fogyasztani szabad. De másokat alkohol ivására az ő akarata nélkül rávenni tilos. Az alkohol miatt kontrollt vesztett embereket nem látjuk szívesen. Ha a házigazdát alkohollal kínálod vagy azzal üldözöd, akkor számodra véget ért a vendégség. Gyermekpezsgőt fogyasztani itt senkinek sem ciki!

- Én antialkoholista vagyok, több okból is. De ezt sokan nem tudják elfogadni. Többek életcélja, hogy engem leitasson.

8. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot. Az utolsó fecniig mindent. Különös gondot fordítunk a komposztálható anyagokra.

- sokan nem tartják ezt fontosnak, én igen. És az tényleg keveseknek jut eszébe, hogy panel háznál is működhet komposztáló.

9. Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani. Csak olyan dolgot szedj szét, amit össze is tudsz rakni. Dolgok fejlesztésébe vagy felújításába csak a házigazda engedélyével kezdhetsz bele. Ha nem értesz valamihez, azt ismerd el. Kérdezni nem szégyen, de dolgokat tönkretenni igen.

- Leginkább apukám mániája, hogy addig javítgat egyébként működő dolgokat, amíg sikeresen el nem rontja.

4. Nem használjuk a politikailag korrekt beszédet. Nem vitatkozunk olyanokkal, akik csak ezzel tudnak érvelni. Aki másokat ezzel traktál, azt nem látjuk szívesen.

- politikai kérdésekben a legnagyobb vitáim pont az egyik legjobb barátommal szoktak lenni.

2017. szept. 20. 22:26
 22/29 anonim ***** válasza:
91%
beteg vagy
2017. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy te? Csak mert a "ciki" korszak nagyjából 6 éves korig tart.


Amúgy tényleg beteg vagy.

2017. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
85%

Kommunikációról hallottál már?


Ez valami rendkívül passzv-agresszív közlésmódja az akaratodnak, amit mellesleg betegesen túlzásba viszel.


Valakit áthívsz magadhoz. Ha olyasmit csinál, amit nem nézel szívesen, akkor egyszerűen, normálisan megkéred, hogy ne tegye. Nem nehéz. Ha ezt ő nem veszi figyelembe, akkor azon semmilyen papírdarab nem fog változtatni. És ha ezt minden alkalommal eljátssza vendégségben, akkor nem kell meghívni. Nem kötelező senkit meghívni. Főleg nem, akit nem szívesen látsz.


Egyébként valami komoly szociális és mentális problémád lehet, ha ezeket komolyan is gondolod, így ebben a formában.

2017. szept. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Te tenyleg beteg vagy. Mi ez, hogyha tobben mennek le dohanyozni nem johetnek vissza? Sertve erzed magad, hogy nem te vagy a tarsasag kozeppontja, meg akkor sem, ha nalad vannak vendegek? Amint ezt a pontot elolvasom, egybol rohogve hagynalak fakepnel, pedig egyaltlan nem dohanyzok.


De nem is ez a legbenabb dolgod, hanem megtiltod mirol es mikepp beszeljenek nalad. Ebbol latszik mennyire ostoba vagy, meg a sajat allaspontod mellett sem tudsz ugy ervelni, hogy meggyozd a masikat es sertve erzed magad, ha valaki nalad ertelmesebbel kerulsz vitahelyzetbe. Mondom ezt ugy, hogy polkorrektseg olyan messze all tolem, mint toled az ertelmes felnottek kozott megszokott kommunikacio.


Szerintem csinald meg a hazirended es irasd ala mindenkivel. Legalabb rajonnek, hogy nem erdemes veled egy legterben tartozkodni es nem farasztjak magukat tobbet.

2017. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Azon nem lepődtem meg, hogy sokan néztek hülyének. Ez még érthető is.


Amire a kommentekből rájöttem: Nem az a kérdés, hogy írok-e házirendet vagy sem. Az is másodlagos, hogy mit írok. A fő kérdés csak az, hogy kinek hogyan tálalom.

A másik, hogy jól választok barátokat. Ez a szabályzat nélkül is tudom, hogy vannak bogaraim. Se a közeli barátaim elfogadnak. Akiknek mutattam eddig ezt a szabályzatot, azok mind azt mondják, hogy érthető, elfogadható, rendben van. Olyat is mondott valaki, hogy egy az egyben át tudná venni.

Persze az tényleg nem mindegy, hogy kinek mikor hol és hogyan tálalom.

A párom a konkrét listát még nem látta, de tud róla. Ő kevésbé örül neki, de azt mondta, hogy lehetnek szabályaim, csak akkor cserébe neki is lesznek. Ez utóbbi nekem természetes.

2017. szept. 21. 08:51
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én az egészet nem értem. Ha elmegyek valahova vendégségbe, a legalapvetőbb dolog, hogy mindenben igyekezem követni a háziak szokásait. Ha nem látok hamutartót, nem gyújtok rá. Nem túrom fel a hűtőjüket, ha megszomjaztam, stb. A cipőt levetem az előszobában még akkor is, ha tiltakoznak, hogy nincs takarítva. Egyszerűen azért, mert így illik. És sorolhatnám.

Mindazonáltal természetesen írhatsz házirendet, ha azt tartod célszerűnek. De nem úgy, ahogy azt a 21-es hozzászólásodban példáztad. A "dohányozni tilos" pl. untig elég, nem kell agyonragozni, szankciókkal fenyegetőzni.

2017. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
89%

"Nem használjuk a politikailag korrekt beszédet."


Ha vki véletlenül kisebbségit mond cigány helyett, akkor már repül, vagy ezt hogy érted? :D

2017. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Normál esetben egy - enyhe - szabálysértés esetén csak értesítés történik, ami bocsánatkérés esetén el van felejtve.


A saját otthonában mindenki olyan házirendet csinál amilyent akar, csak a BTK-t nem bírálhatja felül, ellenben szigoríthatja.


A vendég meg eldöntheti, betartja e ezt, vagy nem lép be a lakásba.


Én teljesen korrektnek tartom ha erre felhívja valaki valaki figyelmét, nem mindenkinek egyértelmű.

2017. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!