Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jegyezzem meg jobban a...

Hogy jegyezzem meg jobban a törit?

Figyelt kérdés

Orarol orara tanulok, de max egy fel napig van a fejemben benne jol az anyag...

Ha megtanulom 17 orakor a torit, es masnap pl kerdezik mi is az a varadi egyezmeny kopni nyelni nem tudok. Hiaba ulok 2 orat a konyv felett, akkor se jegyzem meg hosszutavra.

Mit tegyek? Mas magolos tantargyakkal ugy ahogy elvagyok, de a tori nagyon kikeszit...


2017. szept. 24. 18:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Es nem hiszem, hogy nehezen tanulok. Nyelvek jol mennek, es a fizika matek is. Irodalmat megjegyzem amit kell, a maradek szinte csak verselemzes... nyelvtan meg elegge a logikara alapul, ha tudod mi mit jelent, szoval abbol is jonak mondhato vagyok.

Fogadjam el, hogy nem vagyok ilyen magolos beallitottsagu?

2017. szept. 24. 18:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az osztályfőnökünk mindig azt mondja, hogy a történelem az csak mese,(Ehhez lenne egy-két szava a történelemtanár úrnak.) nem lehet nehéz megtanulni.

Pedig az.

Rajzold le! És ezt komolyan mondom.

Sokkal könnyebb megjegyezni, főleg, ha vizuális típus vagy.

Először elolvasod. Aztán elképzeled. Majd lerajzolod.

Így már háromszor átvetted lényegében.

Ha tanulsz is előtte, akkor eszedbe jut arról a pár képről az egész lecke. Szerintem ez a legbiztosabb.


Ha akusztikus vagy, akkor olvasd fel az anyagot hangrögzítőre, majd játszd le magadnak sokszor.

Én is ezt csináltam egy időben, viszont számomra a rajzolós sokkal jobb.


Remélem tudtam segíteni! :))

2017. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hú, én is pontosan ilyen voltam anno. A reál tárgyak iskolai szinten jól mentek, a nyelvtan és az angol is. Viszont a töri felett képes voltam órákat tökölni. Nem tudom, talán mert nem érdekelt, szerettem igazán.


Ma már - természetesen - , hogyha a Wikipedia-n elolvasok bármilyen történelmi eseményt, könnyedén megjegyzem. :) Veled is ez lesz majd. Viszont jó hír addig is, hogy szerencsés helyzetben vagy, hogy megy a matek, lesz időd a történelemre, és összejön az 5-ös.;)


Tudom, hülyén hangzik, de könnyebbség, ha megpróbálod szeretni, elképzeled pl., hogy Te is ott harcolsz a csatában, vagy Te is Batthyány-kormány tagja vagy. ;) Most komolyan. :)


Sikeres előmenetelt kívánok! :) 34/N

2017. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rajzolós, nem is rossz az sem. :) (utólag olvastam az előttem szólót!) :)
2017. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as haha😜 megprobalom, ha nem jon ossze a rajzolasos es a hangrogzitos sem. Koszi a valaszokat!😀
2017. szept. 24. 19:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A számokhoz rendelj színt 0-9

Az igéket, főneveket, tulajdonneveket emeld ki a könyvből.

Mondjuk az igéket húzd alá pirossal. A főneveket kékkel. Emberek nevét sárgával. Helyszíneket zölddel.

Írd ki őket egy füzetbe.


Majd alkoss kérdéseket. Hol? Mikor? Ki? Mi történt?/mit csinált?



"

A két magyar király I. Ferdinánd és Szapolyai János hosszú küzdelem után felismerte, hogy egyikük sem tudja legyőzni a másikat, így kiegyezésre törekedtek. 1538-ban Váradon a két uralkodó titkos megállapodást kötött. 1537 végén V. Károly császár követe, a magyar ügyekben komoly jártasságot szerzett Johannes von Weeze lundi érsek – hogy az ország két ellenséges királya között békét közvetítsen – tárgyalásokat kezdett Sárospatakon, amelyeken György barát, Frangepán Ferenc kalocsai érsek, Brodarics István váci püspök és Perényi Péter, a Szapolyai-párt egyik vezére is részt vett. 1538 első napjaiban Nagyváradra mentek át, itt Werbőczy István és Statileo János erdélyi püspök is bekapcsolódott a tárgyalásokba, amelyek végül eredményre vezettek. Ferdinánd királyt Leonhard von Fels tábornagy, Észak-Magyarország katonai főparancsnoka, a császárt Weeze érsek, magyarországi ügyekben meghatalmazott nagykövet és miniszter képviselte. A Habsburg-ház és Szapolyai képviselői 1538. február 24-én megkötötték a békeszerződést"


Ige: Felismerte (ki? mit?)

Tulajdonnév: I. Ferdinánd és Szapolyai János.

Ige: Legyőzni (felismerték, nem tudják legyőzni egymást) = kiegyezésre törekvés.

Főnév: Megállapodás (Ige) Megállapodni.

/Miért is? Mert felismerték nem bírnak el egymással/ Mikor? Hol? Ki(k)?


Kimondod és leírod a nevet,dátumot helyszint.

A helyszint megnézed a térképen, legalább három környező települést tudj.

A dátumot leírod kimondod (azon a nyelven is, amin tanulsz angol v. német.)


1538 Nagyvárad. Hanyadik század? Első vagy a második fele? Tizenhatodok század első fele. Milyen fontos évszám előzte meg?

1505 rákosi végzés. (Így nem csak egy szám lesz, hanem eltudod helyezni, viszonyítani intervallumba. Mondhatod, a rákosi végzést követően harminchárom év után Nagyváradon megkötötték a békeszerződést.

(Előnyei-Hátrányai-Követketményei-Előzményei)

2017. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!