Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy ha fáradt...

Niceszisz kérdése:

Miért van az hogy ha fáradt vagyok akkor fázok? Mi ennek a biológiai háttere? Ha kipihent vagyok jobban bírom a hideget.

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy rengeteg energiaba kerul a testednek fenntartani hidegben a belso testhomersekletet. Ha faradt vagy, vagy nagyon hideg van, akkor sporol a szervezet es csak a belsoszervekre koncentral, ezert van pl, hogy a kezed meg a labad fog fazni eloszor, az lesz hideg, onnan vonja el a hot. Ha faradt vagy, akkor ez nyilvan nem mukodik olyan jol, ergo fazni fogsz. Sporol az energiaval a szervezeted es csak a legfontosabbakat "futi". Persze valamennyire "futi" a vegtagokat is, de nem annyira. Illetve, ha faradt vagy, akkor lecsokken a vernyomas, pulzus, rosszabb lesz a verkeringes.
2017. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Én is.


Pár hónapja egy "hűtőkamrában" dolgoztam. Előző este, éjszaka egy hunyást nem aludtam, így mentem el itthonról. Nem is öltöztem fel vastagon, rétegesen és hát úgy délután azért már megéreztem a nem alvást és úgy éreztem, hogy kihűlök :D

2017. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Ha fáradt vagy, akkor jellemzően a vegetatív idegrendszer paraszimpatikus része kerül túlsúlyba. Ennek hatására kitágulnak a bőrben az erek, ennek következtében viszont fokozódik a test hőleadása.

Emellett a hőtermelés is csökkenhet (azt hiszem erre akart utalni az első válaszoló is).

2017. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jót írtak előttem. A tested nem jókedvében van 36 fok körüli hőmérsékleten, hanem mert így biztosított a szerveid normális működése. Ahhoz, hogy ezt a hőfokot tartani tudja, rengeteg energiát kell mozgósítania. Ha egyéb dolgokra elhasználtad ezt az energiát, a hőháztartás rovására mehet.
2017. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!