Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatok újra pozitív...

Kiscsiko1 kérdése:

Hogyan válhatok újra pozitív személyiséggé?

Figyelt kérdés
Mélyen voltam, rokonom segített is benne maradni szándékosan válás, nehéz élethelyzet után kipécézett. Most mondhatni megrekedtem. Depressziós lettem és nemigen látok kiutat. Olyan, mintha ébren álmodtam volna 1 éven keresztül, csak utólag lettem figyelmes az akkori tetteimre és szégyellem is magam miatta. A zuhanás úgy kezdődött, hogy kirántották alólam a széket, elváltam, majd beleszerettem egy személyiségzavaros lányba, ami tovább rontott a helyzeten, elvesztettem a munkahelyem, édesanyám. Jó időre benne maradtam a gyász időszakában, nem voltam a jelenben és a traumáktól visszakerültem a gyermeki énemhez és megszűntem férfi lenni. Mintha késleltetve, vontatottan jött volna minden én pedig megnémultam. Csak mostanában kezd kitisztulni a fejem. Az álomvilágból nehezen találok magamra. Járt már így valaki?
2017. szept. 25. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ilyen jól le tudod írni ezt és így megfogalmazni, akkor biztos, hogy nem vagy depressziós, vagy legalább is már nem vagy annyira mélyen, mint amilyenről beszélsz.


Azok az emberek, akik lelki sérülést szenvednek és tényleg depresszióba esnek nem ismerik fel, hogy azok, pont ezért lehet észrevenni, hogy tényleg baj van.


Ha te tudod valóban magadról azt, amit önelemzésként ideírtál, akkor már túl vagy a nehezén.


Közhely tudom, de dobd el magadtól a múltat és inkább próbálj a jövő felé vezető útra lépni nem csak lelkileg, hanem fizikailag és szellemileg is. Keress munkát, keresd mások társaságát és itt most nem csak a párkapcsolatokra gondolok.


Azt a rokont, aki meg visszahúz nagyívben kerüld el függetlenül attól, hogy milyen rokoni státusz van köztetek (én az anyai nagyanyámtól fordultam el hasonló okból és pont ezért tudom tapasztalatból, hogy ez segít a legjobban)


Remélem tudtam segíteni a gondolataimma!

23/N

2017. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

#1 tényleg nagyon kedves vagy, de látszik, hogy még nem voltál depressziós.


Én voltam már így. Sajnos nagyon nehéz kimászni belőle. Nekem az segített, hogy találtam egy-két valódi célt az életemben (karrier, hobbi), ami a nőktől független. Így nagyjából összeszedtem magam, a depresszió már csak néha-néha jelentkezik, akkor is rövid időre. A sport is rengeteget segít. Hetente legalább háromszor sportolok. A pszichológus is segít.


Ha gondolod, írj nekem privátban, szívesen beszélgetek erről. Nem mondom, hogy mindenre tudom a választ, én sem jöttem még ki teljesen belőle, de azért sok mindent sikerült már megoldani.

2017. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!