Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mennyi pénzt raktál félre,...

Te mennyi pénzt raktál félre, és mik a terveid vele?

Figyelt kérdés

Én 1 év alatt kb. 420.000Ft-ot tettem félre, közmunka fizetésből.


Terveim a jogosítvány megszerzése és egy használt autó.

---------

Te jössz! Autómata zöld kéz jár válaszonként!



2017. szept. 25. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi öt év alatt 15M-t tettünk félre. Házat vettünk belőle.
2017. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

10 éve dolgozom. 7 milliót tudtam félre rakni belőle. Lakhatásra fogom költeni, meg szeretnénk gyereket vállalni és ennek az induló tőkéje van ebben a 10 év munkában.

Lakás, ház megvétele számomra elúszott. Ha hitelt veszek fel, akkor sem fogom tudni visszafizetni 70 éves koromig. Szóval maradok albérletben, ha majd nagyon drága lesz, megyek az utcára. Addig a 10 év félrerakott pénz egy vésztartalék, mert ki tudja, mit hoz a holnap.

#depresszió #kilátástalanság

2017. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

4 éve dolgozom, 3.5 milliónál tartok

jogsi, 1-1.5 milka megy gépre + hozzávalókra, később persze ház, kocsi, meg amire kell

2017. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Idén februárban álltam rá komolyan a témára. Idáig 2.6 millió jött össze. Lakásvásárlás a cél 2-3 év múlva és egy vadonat új motor. Autót én nem veszek, jó az a rozoga ami most van.
2017. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most dolgozom 1,5 éve. Ez alatt olyan 2,5 milliót tettem félre.


Lehetne akár sokkal több is, mert rengeteg pénz el is ment mindenfélére, az alábbi terveket már megvalósítottam:

- Diákhitel visszafizetése 250k + kamatok

- Új, normális bringa 200k

- Új telefon, "flagship killer" 160k

- Fogászati kezelések, mert sajnos több gyökérkezelés is kellett kb 100k

- Kisebb kikapcsolódásokra, múzeumok, autóversenyek, foci élőben erre is elment vagy 100 összesen


Plusz munkatársakkal eljárunk az aktuális projekteken kajálni, főzni lusta vagyok így simán pizzát rendelek, a polcról sem válogatok hogy mi a legolcsóbb hanem hogy ésszerű keretek közt mi az ami ízlene.


Gondolkozom azon hogy csinálok 1-2 "spórolós" évet, és csak azokra költök amire tényleg muszáj, nyelvtanulás, jogsi. Meg nem ártana lediplomázzak végre, de mivel 1,5x annyit keresek mint diplomás ismerőseim így inkább a valós munkába fektetem a teljesítményt és időt.

2017. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapban a fizu 10%-át. A cél lakás volt, de más lett belőle.
2017. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3-mas vagyok. Végül is nekem is lehetne több. Ugye a rozoga autómra kellett költeni vagy 200 ezer körül, csernobili túra plusz Kijev volt vagy 230 ezer tavaly nyáron. Gamer laptop 505 ezer, alhololra is elmegy havi 10 ezer. Mobiltelefon előfizetés havi 20 ezer. Hát meg ilyen 1-2 napos utazások a munkám során. Olyankor is elmegy 5-10-15 ezer városnézésre. Nekem van egy havi fix összegem, amit mindig félrerakok. A többiből pedig élek. De így is szokott maradni hó végén 30-40 ezrem. Azt átviszem a következő hónapra. Így felgyűlik néha 100 ezer és akkor azt is félreteszem. Egy külön számlám van erre.
2017. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

8 v. kicsit több hónap alatt 2,6milla az nagyon jó!


Ez a baj a rozoga autókkal csak nyelik a pénzt.

2017. szept. 26. 20:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
3-mas vagyok. Kell, de olcsóbb, mint venni egy másikat másfél millió forintért. Most nem akarok erre költeni.
2017. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj! Ma bemondta a rádió: jövőre 10%ot emelkedik az ingatlan piac, 2 év múlva megemelik az ingatlan adót. És közben hirdetik, hogy akinek 3 gyereke van "ingyen jut lakáshoz". Mindjárt szarok 3 gyereket Orbánnak, hogy ne kelljen az utcán élnem 2 év múlva.
2017. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!