Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a gőgösség oka? Hogyan...

Ka.ka.o kérdése:

Mi a gőgösség oka? Hogyan válik gőgössé egy ember?

Figyelt kérdés

A gőg jelentése:

"mások bántó lenézésében, megvetésében megnyilatkozó erős önteltség. Saját maga eltúlzott különlegességének, kiválóságának feltételezése" (forrás: [link]



2017. szept. 27. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az irigységből fakad, hisz mikor a másik jobb valamiben, akkor nem "én" vagyok a különleges, az első..
2017. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A pénz az agyukra megy . Tapasztalat .

Abban a pillanatban amikor rájön h anyagilag nem függ senkitöl , sõt , több pénze van mint a környezetének , abban a pillanatban gõgõssé válik , távolságtartóvá és lenézövé, úgy kezdi érezni h õ ezt érdemli más a rosszat mert ö kulönleges , szebb , azert lett jobb dolga es sok pénze , a többi ember valahogyan alá került és okkal.

Attól a perctõl megváltozik a kapcsolódása is a környezetéhez , nem fog már úgy kötödni , segiteni , mert rájön h sose fog rászorulni senkire.

Ez egy tudattalan folyamat , nem direkt csinálja , õ se tudja pontosan h miert es hogyan változott , egyszeruen megváltoznak lassan a prioritásai.

Kapcsolatainkat tudattalan erök iranyitjak es az egymasrautaltsag egy ilyen faktor . Ha ez megszunik , kijön az ember igazi jelleme , vagyis ö szintet lép , game over

2017. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Buta. Nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel...
2017. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtek egy új sorozatot Sheldon Cooper gyerekkoráról. Abból talán kiderülhet egy lehetséges ok.
2017. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Ez igaz, de az ilyen ember a pénz nélkül egy kis senkinek tartotta magát azelőtt, mert nem volt gazdag! Vagyis ha valaki a pénz miatt lett nagyképű, az egy szerencsétlen balek igazából! Én nem vagyok gazdag, mégis sokra tartom magam, mert sok mindenen keresztül mentem és túléltem, barátok és háttér nélkül, illetve nem drogoztam és nem is ittam alkoholt.

2019. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!