Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Semmi önbizalmam a fogaim...

Semmi önbizalmam a fogaim miatt. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyengék a fogaim, már 10 évesen rendszeresen jártam fogorvoshoz.

Ehhez még hozzátett az is, hogy nem egyenes a fogsorom. Gyerekkorban nem kaptam fogszabályzót, amikor kijöttek a bölcsességfogaim, akkor meg az egész sor csak még jobban összedőlt.

Az egyik oldalon ki kellett húzni a mellette lévőt, hogy legyen hely, de a másikon ez nem történt meg (nem akart az orvos egészséges fogat kihúzni), így ott derékszögben nőtt ki, bedőlt az egész sor.

Rengeteget költöttem fogorvosra már így felnőttként is, éveken át havonta jártam.

Most jutottunk el oda, hogy nincs olyan fogam, amit be kéne tömni, de az összes (5) tömésre korona kell az orvos szerint, vagy nem lesznek tartósabbak 2-3 évnél. Ez eleve rengeteg pénz.

Az alsó fogsorom meg, ami bedőlt, komolyabb korrekcióra szorul (ki kell húzni a bölcsességfogam, ami eldőlt, majd a mellette lévőt, mert azt is eltolta, majd ennek az utóbbinak a helyére implantot tenni, majd várni, hátha visszaáll a fogsorom).

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, minden ismerősömnek gyönyörű fogsora van, holott a többség fogorvoshoz se jár, nekem meg az alsó sor olyan, mint a cigánykerítés.

Ill a bölcsességfogam nyomja az ínyem, de addig nem akarja kihúzni a fogorvos, ameddig nincs pénzem implantátumra, mert vele együtt kimegy ugye a mellette lévő is, amit fél éven belül pótolni kell, vagy nagyobb kár lesz a vége.

Ránézésre is látszik, hogy csálé a fogsorom, pedig egyébként egész csinos nő lennék.

Néha utálom magam emiatt.


2017. szept. 28. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

itt Debrecenben van gyakorló klinika, és ha megengeded, hogy tanulók csinálják a fogad (persze szigorú felügyelet mellett) akkor ingyen van.. ők tanulnak, te meg szépülsz. Biztos a környékeden is van ilyen lehetőség.

De ez az egész csak az egészséged miatt érdekes. Biztosan látszik, hogy szépen ápolod a fogad és nem olyan, mint a mónika show.

Senkit sem szeretnek a fogai miatt. Ez csak olyan mint egy görbe orr, vagy egy elálló fül. Csak neked okoz problémát, senki mást nem érdekel.

Koncentrálj a jó tulajdonságaidra annyit mint most a fogsorodra és máris szép lesz az élet :)

2017. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló a helyzet, de az én fogaimnál szörnyübbek nincsenek :D

Nekem ovis koromtól kell fogorvoshoz járnom a mai napig folyamatosan, mert mindig van javítanivaló rajtuk. Nekem is kellett fogszabályzó, lett is (alul, felül), de elrontották. Túl hamar vették le és hézagosak maradtak a fogaim. Visszaakartam tetetni, de az megint egy vagyon lett volna, de a fogászaton azt mondták, hogy az semmi, azok úgyis összecsúsznak. Már vagy hat éve várok arra, hogy ez megtörténjen, de azóta is várok a csodára :D Történt az is, hogy a fogszabályzó alatt megromlottak a fogaim. Állandó vendég voltam a fogorvosomnál, mindig volt valamit csinálni, javítani. Időközben ki kellett operálni a bölcsességfogaimat, mert nyomták a fogsoromat és a mellettük lévö fogaim is tönkrementek. Majd foghúzás, fogpótlás mindez huszonévesen, és a gyenge fogzománcomnak köszönhetően sajnos lesz ennek még folytatása... Ezzel azt akarom mondani, hogy nem vagy ezzel egyedül, ne érezd rosszul magad főleg, hogy teszel is értük, hogy jobb legyen. Mi nem jártunk olyan jól, mint mások, de emiatt ne csüggedj. Amint láthatod az enyémek sem a legjobbak - szeretnék teljes tisztíttatást és fehérítést, de nem lehet amíg ilyen katasztrofálisak, várnom kell és ki tudja mikor lesz az is -, de mégis tetszem másoknak, merek mosolyogni, nem hagyom, hogy ez elvegye a kedvem, ne hagyd te sem :)

2017. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg 28 évesen már három hiányzik felül.

Az egyikbe most hasít olyanokat, hogy összecsinálom magam, de kva drága megcsináltatni, nincs rá pénzem.

Ez is le fog törni, vagy már ketté van törve, vagy felakasztom magam a fájdalomtól.


Egy bölcsességfogam nincs, kettő félig letörve, a harmadik 98%-ban tömés.


És kb. az összes fogamra korona kéne, mert semmi zománc nincs rajtuk szinte.

2017. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tb-sek csak elbxszák, de annyit nem keresek, hogy magánúton megcsináltassam.


Utálom már az egészet.

2017. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni miatta. Az enyémek sem jók. Sok tömve lett és azok meg nem sokáig bírták.

Mindenki tudja, hogy normális fogorvos az hihetetlen drága pénzekbe tud kerülni. Sok ember pedig genetikai okok miatt szorulna rá (mint ahogy én is).

Nyilván engem nem érdekelne különösebben, ha egy feltételezett barátnőmnek nem lennének jók a fogai (de persze a szájápolás rendjén van). Valahogy meg lehetne oldani az anyagi fedezeteket ilyesmikre. De mivel nekem soha nem lesz barátnőm, így nem kell ilyen gondokkal foglalkoznom...:D

2017. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként olyan szomorú, hogy pont a fogak megcsináltatása,

- ami egészségi és esztétikai szempontból IS fontos - ilyen baromi drága. :(

2017. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne utáld magad, nekem így is tetszel, nekem sincs fogam, ami van az már rohad 😬
2017. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!