Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor valaki csak a számára...

Amikor valaki csak a számára tökéletes emberrel hajlandó párkapcsolatot létesíteni, azzal mit kompenzál?

Figyelt kérdés

Azt gondolja, hogy ő ettől lesz a saját maga szemében is tökéletes? Miért van az, hogy egy ilyen illető ha a párjában már egy kis hibát is talál már képes teljesen kiábrándulni?

Egy konkrét emberről szól a kérdésem.


2017. szept. 28. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ki az? Én! Jó. Viszlát.
2017. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy konkrét emberről szól a kérdés, akkor a választ is csak a konkrét ember tudhatja.
2017. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A legjobb barátnőm ilyen, és érdekelne hogy miért van ilyen felfogása mert változtatnia kéne, és én segítenék neki benne. De legközelebb ha csak kötekedni tudtok inkább ne válaszoljatok.
2017. szept. 28. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Normális dolog, hogy csak a számodra tökéletes emberrel létesítesz párkapcsolatot, azonban ez nem egyenlő azzal, hogy bármilyen kis hiba miatt egyből dobod az illetőt. Ha valakit tiszta szívedből szeretsz nem fog érdekelni, hogy éjjel horkol, vagy van egy-két pattanás az arcán. Elfogadod és kész. Barátnődet nem ismerem, így nem tudom, hogy mi alapján hozza meg ezeket a döntéseket. Ha megkérdeznéd tőle, biztosan többre mennél.
2017. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 Huh, milyen kis nagylelkū vagy! A barátnõd akkor most konkrétan elvárja, hogy segíts neki? Ez nem úgy hangzik, mint egy 'segítség', hanem inkább úgy, mintha megakarnád változtatni õt.

Õ akarja ezt. Mert itt könnyū volna változni, csak elõbb errõl neki kell döntenie errõl, te ebben nemigen tudsz mit csinálni. Milyen kis hibákról van szó, mondanál példát?

2017. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
-mínusz 1 errõl, kétszer szúródott a szövegbe.
2017. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd fejébe nem látok bele, de egyáltalán nem biztos, hogy bármit is kompenzál.

Számomra attól "tökéletes" valaki, hogy bár látom, hogy a szó abszolút értelmében nem tökéletes, látom a "hibáit", de a kapcsolat pozitívumai mellett ezek még bőven "beleférnek".

Pl. egyszer akkor gondolkoztam el először komolyan a szakításon, mert ráébredtem, hogy kezd igazán bosszantani, ha rágyújt - és úgy gondoltam, hogy ha igazán szeretném, ha elég erős lenne a kapcsolatunk, akkor nem akadnék fenn ezen - legalábbis nem ennyire (nem fújta rám a füstöt, nem bűzlött a lakás stb.). Szóval nem emiatt ábrándultam ki, ez nem ok volt, csak tünete annak, hogy nem illünk össze.

2017. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a te ismerősöd miért csinálja, de azt tudom, hogy mindenki számára vannak olyan tulajdonságok, amiket nem tud másban tolerálni, nem tud olyan emberrel együtt élni, akiben ezek valamelyike megtalálható. Pl. nálam a dohányzás egy olyan kizáró tényező, amit sokaknak elfogadok, akikkel nem élek egy fedél alatt, de a párom ne dohányozzon, mert a szervezetem nem viseli jól, én meg nem akarok folyton köhögni, meg emiatt állandóan szemcseppet használni és kapkodni a fájdalomcsillapítót, ha ettől megfájdul a fejem.

Mindenki azt vár el, amit akar, és mindenkinek megvannak azok a dolgok, amiket nem fogad el, mást meg igen, amit esetleg te nem fogadnál el.

2017. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!