Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómával lehetség...

Asperger-szindrómával lehetséges párkapcsolatot létesíteni, illetve fenntartani valakivel?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztatnám a beteget párkapcsolatra.


Ha előre haladott akkor már nem is kérdéses.

Ez nagyon szomorú.


... nem is írnék többet.

mert azzal sokra nem mész, hogy azt írom: sajnálom :(

2017. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
csak ha változtatni akarsz a helyzeteden csak rajtad múlik minden
2017. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 1: Szerintem neked halvány fogalmad nincs róla, hogy mi az Asperger-szindróma. Pont hogy az életkor előrehaladtával jelentősen enyhülnek a problémák, felnőtt korra a legtöbb Aspergeres megtanulja kompenzálni a hiányosságait. Rengeteg Aspergeres él párkapcsolatban, alapít családot.


Kérdező: ez egyes egyedül csak rajtad múlik, mivel nincs két egyforma Aspergeres. Vannak, akik jól kezelik az emberi kapcsolatokat, mások kevésbé és nincs is igazán igényük rá. Nem lehet tudni látatlanban, hogy te melyik csoportba tartozol. Mindenesetre ha az Aspergeredhez járulékos problémák is társulnak, amelyek akadályoznak a kapcsolatteremtésben és fenntartásban, akkor pszichológus segítségével sokat lehet javítani rajta és érdemes is, mert ezek a problémák nem kimondottan az Aspergerből származnak, hanem a gyerekkori szocializáció problémáiból, ami a pszichológusok kompetenciájában tartozik.

2017. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

#3-as


"mivel nincs két egyforma Aspergeres. Vannak, akik jól kezelik az emberi kapcsolatokat, mások kevésbé"


Nem pont így írtam, de ugyan így gondolom.

Asperger kóron mit nem lehet érteni?


Ezt nem értem.


Te magad cáfoltad meg önmagad.

Ezt viszont értem.

2017. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javaslom a 2009-es ADAM c. filmet.
2017. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Első válaszoló, ne írj, ha nem tudod miről van szó.

Én aspergeres lány vagyok. Igen, lehet :)

2017. ápr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!