Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a digitálid...

Mi a véleményetek a digitálid detoxról és arról, hogy emberek visszatérnek a butatelóhoz és törlik magukat a facebookról?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Még nem töröltem magam a FB-ról, de nagyon sok ismerőst kitörültem, főleg azokat, akik túl sokat posztolnak magukról, ezzel rabolva mások energiáját, idejét. Folyton azt várják, hogy lájkolják őket, de ők még véletlen sem lájkolnak senkit. Szóval ezektől a mérgező emberektől már detoxikáltam magam és igen hasznosnak találom.
2017. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Valamilyen szinten egyetértek vele, hogy hasznos lenne így tenni. Viszont a mai világban amikor az iskolai anyagokat is a Facebookon osztják meg, és az ügyintézés is az interneten történik sok esetben, kissé nehezebb kizárni ezeket az eszközöket az életünkből... Ettől eltekintve valamilyen szinten már szánalmasnak tűnik ahogy az emberek ezekkel az eszközökkel azonosítják a boldogságot, és az egyetlen életcéljuk, hogy minél többen like-olják a képeiket...
2017. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy egy kicsit túlzott reakció :)

Én is röhejesnek tartom hova jutott a világ, de ha valaki ennyire látványosan lázadni kezd, az épp a másik véglet.

Nekem "kamu" profilom van, tehát művésznéven szereplek rajta. Nincs rajta senki, csak a családom és a közeli barátaim, illetve követek néhány oldalt. Nem posztolok és nem lájkolgatok, nem figyelem mások profiljait.

Így pl. nem zárom ki magam abból, hogy egy cég véleményezését meg tudjam nézni és könnyű kapcslatot tartani a családdal.

Okostelefonom van, használni nem használom, csak telefonálásra. Van, hogy két napot tölt lemerülve a táskám mélyében, annyira nem érdekel... de tök fölösleges lenne lecserélni "butatelóra", csak hogy megmutathassam, hogy mekkkora lázadó vagyok :D

Legutóbb elvesztem egyedül az erdőben, k . vjól jött, hogy legalább kb. be tudott lőni a GPS.

2017. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Én egy évig bírtam a fészbukot, és nem is vagyok semmilyen közösségi oldalon, online nem tud velem senki kapcsolatot tartani, kizárólag telefonon és/vagy személyesen.

Már volt olyan ismerősöm aki megjegyezte, hogy "téged aztán nem egyszerű megtalálni". Pedig megtalálható vagyok, évtizedek óta itt lakom.

Még osztálytalálkozóra se hívtak el, mert "nem találtak meg". Fészbukon nem találnak, de annyi esze senkinek nem volt, hogy 3 utcányit jöjjön.

Ettől függetlenül jó így nekem. Vannak munkatársaim, barátaim, ismerőseim, velük elég gyakran találkozunk, aki meg csak interneten hajlandó élni az életét, az élje ott.


Azt nem hinném, hogy ez lenne a trend. A 20-25 év alattiaknak már annyira az életük része, hogy létezni sem tudnának nélküle. A reggeli buszon már nem szokás beszélgetni, mindenki a telefonját bújja. Ez már olyan szintű függőség, amiből kevesen gyógyulnak ki.

Én 38-40 éves lehettem, amikor kezdtek elterjedni a fészbuk, tvitter, okostelefonok, és engem egyáltalán nem ejtett rabul, sőt. A mai fiataloknak is jobb, tartalmasabb életük lehetne ezek nélkül, mert ezek aztán semmi pozitívat nem nyújtanak.

2017. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A telefon hivásfogadásra jó a fecebookon meg jól látszik mennyire buták az emberek.Én biztos nem töltenék fel magamról tartalmat hogy, más keresen rajta mert napi szinten ezt teszik ingyen munka és még örülnek is neki.A másik meg miért csak lajkolni lehet ez 2017 vélemény nyilvánitás gratula ennek a tásaságnak.
2017. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratul a hozzászólóknak!Nekem majdnem egész életemben nyomogombos telóm volt,nem tartom lázadásnak h nem veszek egy olyan okosteleofnt ami drága,szétcs>szi az agyat,szemet,és sztem sokkal több negatív dolog van hozzá mint pozitív.A social media oldalak pedig még csak nem is az élet,sok érdekes de sok nem valódi dolog van rajtuk..Érdemes lenne kipróbálni sokaknak csak ajánlani tudom
2021. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jo hogy törlik magukat.Hátránya sokkall nagyobb mint az előnye.A régi mobilok meg szuperek,én nem szeretek okostelot
2023. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!