Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módokon lehetne leszokn...

Milyen módokon lehetne leszokni a mindennapos, felesleges mérgelődésről?

Figyelt kérdés
Sokat bosszankodom munkahelyi problémákon, az autóban a közlekedés miatt és családi problémák miatt is, pedig tudom, hogy hiábavaló, hiszen ilyen a világ, nem fog megváltozni a környezetem az én kedvem szerint. Nekem kellene megváltoznom, de nem nagyon megy. Előre is köszönöm a normális válaszokat!

2017. szept. 29. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
2017. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatod az èletfelfogásod. Nem reagálod túl a jelenlegi nèzőpontod szerinti rossz dolgokat, csak a jókat. Megbecsülöd, azokkal foglalkozol azokon gondolkodsz. Ha valaki bohóc módjára viselkedik veled, tekints rá bohóckènt. Have a fun.
2017. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még általános iskolás koromban keztem el alkalmazni, hogy ha valami miatt idegeskedtem/paráztam volna, akkor megkérdeztem magamtól, hogy 3 év múlva mit fog ez számítani? Szóval így kb semmi miatt nem is parázok vagy idegeskedem már :D
2017. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sztoicista filozófiát (elérni úgysem tudod azt a létfelfogást, de hatással lehet rád), illetve meditálj gyakran, az eleve csökkenti az ilyen agresszív fellángolások intenzitását. Tudom, mert én is sokáig küzdöttem ilyesmivel (néhanapján mostanság is).
2017. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ürítsd ki a fejed. Ha jönnek a negatív gondolatok, direktben gondolj valamire ami felvillanyoz. Illetve próbálj a dolgok mögé nézni. Mindenkinek vannak problémái, a dugóban az autóban is emberek ülnek, akik vagy bénák vagy jók, de semmi esetre sem az a céljuk elsősorban, hogy egymást bosszantsák az autósok, mégis néha egymáson vezetik le a feszkót...röhejes. Futással, sporttal lehet a fölös energiát levezetni, nem házsártoskodással, mert az nem tesz boldoggá...sőt szokássá válik az embernek hogy mindenért panaszkodik, és nyavajog (lásd Magyarok többsége). Fura nekem már 17-18 évesen volt egy nagy felismerés hogy mindenki csak panaszkodni tud, és ez nekem nem tetszett. Más lettem. Csak azt nem értem a többiek miért nem veszik ezt észre???
2017. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont nem fölös energiáról van szó, hanem annak hiányáról. Az energiát nem levezeted, hanem átadod, ha van neked, ezt lehet egy kellemes beszélgetés, pozítiv visszacsatolás, tehát, amikor figyelsz a másik emberre, meghallgatod, nem vágsz a szavába.

Ha nincs energy, akkor jön a hiszti, a figyelemért, márha találsz hozzá közönséget.

2017. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is azt alkalmazom, hogy egy pillanatra nagy levegőt veszek, és átgondolom, mennyit fog ez számítani X év múlva. Vagy kisebb dolognál akár azt, hogy fog e ez számítani akár 5-10-60 perc múlva? Ez általában beválik.


Az is segít, hogy kicsit előre tervezek, és akár több program ötletem is van. Így ahelyett hogy idegeskednék, csak arra gondolok, hogy milyen jó lesz majd X idő múlva elmenni bringázni vagy nézni egy filmet, vagy bármi.

2017. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kizárólag a lesz@rom módszerrel mehet és röhögni a dolgokon.Ilyen levegős meg számolós ökörségek mesében működnek.Elfogadni egyből a szitut és tovább lépni, belátni azt, hogy így gyorsabban túl a sz@rakodáson és újra béke lesz.
2017. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 30. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!