Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki félig roma akkor...

Ha valaki félig roma akkor tulajdonképpen ő választja meg kaszthoz tartozik? A félvérek általában a cigányokhoz vagy a magyarokhoz húznak?

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 01:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Melyik kaszthoz*
2017. okt. 2. 01:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám székely,apukám félig?/teljesen roma. (Nem tudjuk, nem ismerjük a családját, intézetben nevelkedett)

Én magyarnak(/székelynek) tartom magam. Édesapám pedig a magyarokhoz húz. A bőr illetve hajszíne árulkodik csak a származásáról, de magyarok nevelték, magyar normák szerint.

Viszont ismerek olyan félcigányokat, akik büszkén vállalják a származásukat. Mindenkinek szíve joga. Se jobb, se rosszabb nem lesz az illető ettől.

2017. okt. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Milyen 'kaszthoz'?

Netán érdemes lanne, ha utána néznél a 'kaszt' és a 'rassz' jelentésbeli különbségének!

.

Addig is kérdésedhez:

ismerek olyan, önmagát igaz magyarnak tartó egyént, aki "cigányabb a cigánynál" és ismerek olyan romát, aki tisztességesebb sok magyarnál/magyarkodónál.

.

Az nem baj, ha trollkodni akarsz, viszont az már igen, ha bután teszed!

2017. okt. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, kiknél, hol, hogyan nevelkedtek. Ahhoz fog húzni, amiben felnőtt.
2017. okt. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyik csoport se fogja igazán elfogadni.

Nehéz helyzete lesz.



Persze az, hogy sajátmagát hova sorolja az rajta áll.

2017. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mi az a KASZT?
2017. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rassz akkor(meg lett ragadva a kérdés lényege)
2017. okt. 2. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Én speciel a magyarok közé sorolom magam, bár én csupán negyed részben vagyok cigány származású. Szélsőjobboldali beállítottságú magyarnak tartom magam, cigány "származásomat" tagadom, a legközelebbi barátaim sem tudnak róla. A külsőm, az öltözködésem, a stílusom abszolút magyaros, a családom összes tagjával egyetemben. Igénytelen, minősíthetetlen mulatós zenék helyett rockot/metált hallgatok. Nincsenek cigány barátaim, sőt nagy ívben kerülöm őket. Kisebb koromban sok összetűzésben volt részem, többször belém kötöttek ok nélkül, nagy valószínűséggel - mint mindenki - ők sem tudtak arról, hogy részben fajtárs vagyok. Persze ekkor még nem voltam szélsőséges. Mindezek ellenére nem vetem meg azokat a cigány származású egyéneket, akik tisztességesek és beilleszkedtek a magyarok közé. Bár ha egyszer megélem, hogy az összes magyarországi cigány jó útra tér, én akkor sem fogom vállalni a származásomat. Ez vagyok én, büszke magyar!


Biztosan lesznek olyanok, akik szerint trollkodok, így őket nagy valószínűséggel el fogom szomorítani.

2017. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

En felver vagyok

Anyukam magyar apukam cigany

Mi inkabb a cigany kulturahoz kotodunk (meg anyukam is) de mindenki sajat maga donti el kinek tartja magat

2017. nov. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tisztàzzuk le mit is jelent a félvèr, mert nem szimplán azt hogy azonos országon belül más fajta szülök gyereke.

Ha magyarorszàgról beszélünk akkor az ott született személy magyar szàrmazású akkor is ha olah vagy úri vagy szinto vagy muzsikus vagy bármilyen fajta cigány! NEM BESZÉLÜNK FÉLVÈR GYEREKRÔL HA A SZÜLÔK SZÁRMAZÀSI HELYE AZONOS!

A kérdezőnek:

Mèrt érdekel ez? Elèg baj hogy még mindig létezik rasszizmus vilàgszerte pedig sose a bőrszín a döntő hanem a gondolkodàs.

2019. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!