Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy menő dolog átszaladni a piroson? (az úton)

Figyelt kérdés

A környéken, ahol élek, szinte mindenütt van szemafor. Néhány embert ez viszont teljesen hidegen hagy, lazán átsétálnak a piroson.

Most nem igaz, hogy nem gondol bele senki, hogy szegény autósoknak ezer felé kell figyelni, ne jelenjen már meg ott gyalogos, ahol nem számítanak rá.

Ütöttek már ez zebrán egyszer (igaz, csak biciklis), illtve egyszer majdnem, mikor nekem volt zöld, illetve a legszerencsétlenebb eset az volt, mikor zebrán átengedett az egyik autó, de a szemből jövő nem.

Álltam a zebra közepén, aki átengedett mögöttem már el akartt indulni, a másik viszont majd elütött, úgy tépetett át előttem.

Visszaléptem, szerencse, hogy amelyik átengedett, nem indult még el, mert akkor most nem írogatnék itt....


Egyesek viszont ennyire nem félnek?


2017. okt. 3. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Veled megtörtént = félsz.

Velük nem történt meg = nem félnek.

Neked megtanították,hogy nem szabad.

Őket nem, vagy nem hallgattak rá.

2017. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amerre én közlekedek, egy helyen szokott csak ez rendszeresen előfordulni. Ott viszont baromi bosszantó, mert eleve be szokott dugulni, és ha az autók még a szabálytalan gyalogosok miatt is állnak, csak rosszabb lesz.

Egyébként szerintem nem félnek, ez egyértelmű. Büntetni se szokták őket, szóval nincs ami visszatartsa őket. Szerencsére én ilyen balesetről még nem hallottam, általában körültekintőek. Két zebrás baleset történt ismerősi körben, azok pont nem lámpás zebrák voltak.

2017. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Mai napig úgy megyek át a piroson hogy szaladnom se kell a kocsi elől, ha ehhez az kell hogy elérjem a buszt akkor nincs mese, nem várhatom meg a zöldet.


Lehet ez a lámpa dolog épp az autósnak szól hogy mehet, én meg megoldom olyankor.

2017. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Azért szaladok át, mert például esik az eső és csak nem akar átváltani a lámpa irreális időn belül sem. Az egész főváros autós központú, ülnek a fűtött járműben, ők tudnak többet várni. Eleve az autók miatt ilyen szennyezett a levegő... De még így is ők kapnak különféle kedvezményeket. Irritáló az egész dolog. Van hogy megunja az ember és ha épp nincs a közelben autó, akkor átszaladok.
2017. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Csak addig fognak átrohangálni amíg el nem ütik őket. Én közlekedem autóval is és gyalogosan is a belvárosban. Mindig megvárom a zöldet, ha a buszom elmegy majd jön másik. Mivel az autó az erősebb, így nem tanácsos orosz rulettet játszani a puha testünkkel, mert hamar véget ér az életünk.
2017. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menőségből nem szoktam, akkor viszont átdzsalok a piroson, ha nagyon ideges vagyok, mert ilyenkor csak megyek, mint egy tank, akár rendőrautó előtt is, egyébként is szívességet tenne az, aki elüt. Nem feltétlenül jelent a zöld biztonságot és a piros veszélyt. Felsős koromban kis híján elütöttek az iskola előtti zebrán, amikor nekem volt zöld.
2017. okt. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert akkora fos otthon a közlekedés, hogyha pl. lekésed a buszodat a piros miatt, várhatsz félórát is akár, ami télen nem pálya.


De csak ebben az esetben szaladok át, nagyon körülnézve.


Meg van az az eset is, hogy már öt perce piros az a nyomorult lámpa, és még kitudja mennyi idő, mire végre zöldre vált és mehetek. Idegesítő, főleg zuhogó esőben, pl.

2017. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!